Чим корисні хондропротектори та як вони впливають на суглоби?

Чим впливають хондропротектори на суглоби?

Здорові суглоби щодня забезпечують рух і рухливість вашого тіла. Багато факторів сприяють їх погіршенню. Вони можуть призвести до незворотних пошкоджень. Однак проблеми з суглобами неминучі. Виникнення проблем із суглобами та їх наслідки можна обмежити, забезпечивши їх відповідними мікроелементами та дотримуючись кількох правил здорового способу життя [1].

Хондропротектори –  добавки, що ніби-то захищають та відновлюють хрящ, дуже популярні серед атлетів та пацієнтів із різними формами артриту [2].

Призначення препаратів, які містять глікозаміноглікани (аміноцукри) сповільнює перебіг патологічного процесу, призводить до зменшення частоти загострень, покращення якості життя за рахунок впливу на інтенсивність больового синдрому та покращення функціонального стану суглобів.

Хімічний склад глікозаміногліканів, які є хондропротекторами, забезпечує їх швидке потрапляння в суглобові структури, позитивний вплив на формування хрящової тканини та на стійкість хряща до навантажень.

Препарат Терафлекс, що містить глюкозамін і хондроїтин, може чинити хондропротекторну дію та може бути рекомендований для застосування при остеоартрозі та інших дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів та хребта. Терафлекс інструкція містить всю необхідну інформацію про даний препарат. Перед тим, як приймати Терафлекс обов’язково проконсультуйтеся з лікарем [3].

Що таке хондропротектори?

Що таке хондропротектори?

Хондропротектори – це речовини природного походження, які діють для захисту суглобів. До цієї фармакологічної групи належать препарати, спрямовані на збереження цілісності суглобів, а отже, на уповільнення прогресування остеоартрозу. Основними хондропротекторами є хондроїтин сульфат, глюкозамін та гіалуронова кислота [3].

А як щодо безпеки ліків від остеоартрозу?

Знеболюючі та протизапальні препарати: вони можуть спричинити проблеми з безпекою (шлунково-кишкові, серцево-судинні, печінкові та ниркові) і мати проблеми взаємодії з іншими ліками.

Хондропротектори: оскільки це речовини природного походження, вони дуже безпечні і не мають побічних ефектів. Крім того, вони не метаболізуються так само, як інші ліки, і тому не можуть взаємодіяти з ними [2].

А як щодо безпеки ліків від остеоартрозу?

Чи можна приймати їх постійно?

Через побічні ефекти та взаємодію знеболювальні та протизапальні препарати не рекомендуються для хронічного лікування. Хондропротектори є кращим варіантом для хронічного лікування через їх відмінний профіль безпеки, відсутність побічних ефектів та взаємодії з іншими препаратами [2].

У підсумку можна дійти висновку

Хондропротектори – це ефективні та безпечні засоби для профілактики і лікування захворювань суглобів, зокрема остеоартрозу. Завдяки природним діючим речовинам (глюкозаміну, хондроїтину, гіалуроновій кислоті) вони здатні захищати хрящі від руйнування, стимулювати їх відновлення та підвищувати стійкість до навантажень.

Це дозволяє застосовувати їх тривалий час для контролю хронічних суглобових захворювань. Комбінований хондропротекторний препарат Терафлекс може бути рекомендований пацієнтам з остеоартрозом та іншими дегенеративними ураженнями суглобів і хребта.

Чи можна приймати їх постійно?

Для збереження здоров’я суглобів та запобігання їх захворюванням, окрім прийому хондропротекторів, важливо вести активний спосіб життя та забезпечувати організм необхідними поживними речовинами.

Література

  • Castrogiovanni P., Trovato F.M., Szychlinska M.A., Nsir H., Imbesi R., Musumeci G. The importance of physical activity in osteoporosis. From the molecular pathways to the clinical evidence. Histol. Histopathol. 2016;31:1183–1194. doi: 10.14670/HH-11-793. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]
  • Lindström E., Rizoska B., Tunblad K., Edenius C., Bendele A.M., Maul D., Larson M., Shah N., Otto V.Y., Jerome C., et al. The selective cathepsin K inhibitor MIV-711 attenuates joint pathology in experimental animal models of osteoarthritis. J. Transl. Med. 2018;26:56. doi: 10.1186/s12967-018-1425-7. [PMC free article] [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]
  • Зеленый В. Н., Гримчак А. А. Комбинированное применение препаратов Терафлекс® при лечении остеоартроза у пожилых пациентов // Новости медицины и фармации. — 2008.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *