Еластан – що це за матеріал і які властивості він має?

Еластан в основному відомий як синтетична добавка до тканин з натуральних волокон. Які властивості він має і чому варто обирати одяг з таких матеріалів? Пояснюємо, що таке еластан – переваги та недоліки цієї тканини не будуть для вас секретом.

Текстильна промисловість постійно розвивається. Метою цього прогресу є створення довговічних матеріалів, за якими легко доглядати і які надовго зберігають свою первинну естетику. Ось чому, окрім натуральних волокон, у тканинах можна зустріти і синтетичні – повністю створені людиною.

Досі побутує міф, що синтетика штучна, пластична і шкідлива для шкіри. Однак сучасні розробки в текстильній промисловості дозволяють виробляти міцні волокна з чудовими властивостями. Одним з таких є еластан, про який, напевно, вже всі чули, але мало хто знає його характеристики.

Що таке еластан? Властивості тканини

Волокна еластану на 100% синтетичні, утворені з каучуку, який містить 85% поліуретану. Тому його класифікують як поліуретанове волокно. Синтетика – це тканини, які не виробляються з натуральної сировини. Вони повністю створені в хімічній лабораторії. Еластан був винайдений в 1958 році і спочатку використовувався тільки як гума.

Звісно, першою еластан випробувала військова промисловість, і лише згодом він потрапив у масове виробництво. Особливо після того, як було помічено, що він може бути відмінною сировиною для текстилю.

Перші синтетичні тканини мали свої недоліки – вони не пропускали повітря, що робило їх носіння досить незручним. Сьогодні синтетичні волокна виробляються за новими технологіями, які не тільки забезпечують хорошу циркуляцію повітря, але і багато інших функцій, які використовуються у виробництві тканин для спортивного одягу.

Еластан також можна зустріти під назвами спандекс і лайкра. Волокна еластану використовуються у виробництві синтетичних тканин або як доповнення до натуральних волокон.

еластан-4

Переваги та недоліки еластану

Еластан – це винахід, який здійснив революцію на ринку одягу, зокрема панчішно-шкарпеткових виробів. Волокна еластану розтягуються до 500 відсотків своєї початкової довжини, а потім повертаються до неї, не змінюючи форми.

Матеріали з волокон еластану приємні на дотик і надзвичайно легкі. Саме тому їх використовують для виробництва спортивного одягу – матеріал забезпечує ідеальну посадку і повну свободу рухів. Колготки з лайкри надзвичайно тонкі, але в той же час досить стійкі до пошкоджень. Еластан дуже швидко сохне, тому його також використовують для купальників.

Таким чином, ми маємо тканину, яка не електризується, дуже сильно розтягується і, до того ж, стійка до бруду і механічних пошкоджень. Не дивно, що еластан зробив таку кар’єру в текстильній промисловості.

Недоліком синтетичних тканин до недавнього часу була їхня недостатня повітропроникність. Сьогодні ці типи тканин чудово пропускають повітря і вбирають вологу. Вони також не подразнюють шкіру – дослідження показали, що еластан – це тканина, яку також можуть носити алергіки.

Незаперечним недоліком еластану, який мають і інші синтетичні тканини, є горючість. Мова йде не тільки про ризик загоряння одягу. Синтетика плавиться на шкірі, що вкрай небезпечно. Саме тому на одяг із синтетичних тканин пришивають етикетку з написом "Тримати подалі від вогню".

Еластан проти поліестеру – в чому різниця?

Ми можемо розділити синтетичні матеріали на три категорії: поліамід, поліестер та еластан. Кожен з них має різні властивості, і саме цим вони відрізняються один від одного. Поліестер – найдешевший і найпопулярніший синтетичний матеріал, що використовується в швейній промисловості. Його волокна не так добре розтягуються, як еластан.

Бавовна з еластаном – це хороша тканина?

Тканина, створена шляхом поєднання цих двох волокон, є однією з найпопулярніших в швейній промисловості. Властивості натуральної бавовни та синтетичного еластану створюють унікальний матеріал. Бавовна з еластаном відмінно вбирає вологу, має приємні відчуття, але завдяки волокнам еластану не мнеться і не розтягується.

Матеріал краще сідає по фігурі і не розтягується навіть після багатьох прань. Крім того, синтетична добавка забезпечує захист кольору від вицвітання. Таким чином, якщо у вас є вибір між одягом з чистої бавовни та одягом з невеликою кількістю еластану, обирайте останній. За ним буде легше доглядати і він довше зберігатиме гарний вигляд.

еластан-3

Одяг з тканин з еластаном – пропозиції від Lancerto

Еластан – це матеріал з винятковими властивостями, але тільки в еластичному одязі він використовується як однорідна тканина. У повсякденному та офіційному одязі волокна еластану є добавкою, призначеною для поліпшення міцності тканини і додавання розтяжності. Кількість еластану буде залежати від того, скільки синтетики додано. Невелика кількість еластану гарантує, що матеріал не утворює складок і не розтягується. Давайте перевіримо, в якому одязі ми знайдемо домішки цих волокон.

Штани з еластаном – відчуйте себе комфортно

Денім сам по собі досить твердий і жорсткий, але все, що вам потрібно зробити, це додати трохи еластану, щоб він краще сидів по фігурі. Це одне з найпопулярніших застосувань цих синтетичних волокон. Джинси з еластаном не стають жорсткими після прання, краще сидять по фігурі і, безумовно, більш комфортні в носінні. Завдяки еластану стало можливим створення джинсів, що облягають фігуру. Без синтетики досягти такої точної посадки було б неможливо.

еластан-джинсовий-синій-деклан

Еластан в розумному одязі

Як ми вже згадували, суміші волокон у матеріалах мають різні пропорції. Створення таких тканин дозволяє отримати бажані споживачами властивості. Еластан також використовується у виробництві вовняних тканин для чоловічих костюмів. Невелике додавання цих волокон дозволяє отримати тканину, яка не мнеться і добре сидить по фігурі. Завдяки цьому ваш піджак буде добре виглядати протягом усього дня.

elastan-marine-granny-in-crate-moravia

Нижня білизна та шкарпетки

Ці предмети чоловічого одягу повинні бути еластичними, тому для надання цієї властивості до бавовняних волокон додають синтетику. Це гарантує, що боксерські шорти добре сидять на стегнах і не зсуваються. Аналогічна ситуація зі шкарпетками – вдало підібрана пропорція додавання синтетичних волокон гарантує, що вони не сповзають і не скочуються, але й не спричиняють локального тиску.

еластан-шкарпетки-синій-геометричний-візерунок

Еластан – матеріал, який дарує комфорт

Не лише джинси завдячують своїм фантастичним властивостям цим волокнам. Популярні штани чінос також є такими зручними завдяки додаванню еластану. Ці штани виготовлені з бавовняної тканини з додаванням еластану. Це означає, що вони не мнуться і, перш за все, добре адаптуються до форми тіла. Невелике додавання синтетичних волокон надає тканині приємних відчуттів і м’якого розтягування.

еластан-штани-китайський-кевін-і-морський

Тепер ви знаєте, що таке еластан і чому варто мати одяг з еластаном у своєму гардеробі!

В епоху розумного вибору одягу ми не можемо покладатися лише на натуральні волокна. Їхніх властивостей не завжди достатньо для того, щоб одяг відповідав усім очікуванням. Сучасні суміші синтетичних і натуральних волокон пропонують додаткові властивості. Технологія дозволяє зберегти естетику натуральної тканини, але в порівнянні зі 100% натуральним матеріалом, тканина буде більш міцною, стійкою до зминання, а її колір довше зберігатиме належну насиченість.

Немає підстав побоюватися, що синтетичні волокна не будуть сприятливими для шкіри. У високоякісних тканинах використовуються суміші волокон, які забезпечують відмінну повітропроникність і підходять для алергіків. У Lancerto ви знайдете одяг, виготовлений з різноманітних ретельно відібраних тканин. Матеріали, з яких ми шиємо – це сучасні суміші. Наш одяг виробляється в Польщі – тому ви можете бути впевнені в його якості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *