Як і де можна погасити кредит?

Погашення кредиту: ТОП способів, вигідні графіки та схеми сплати боргу

Взяти кредит легко, а як правильно його погасити? Ця стаття роз’яснює, як вибрати оптимальну схему погашення кредиту і не допустити прострочення.

Ви дізнаєтеся про: способи погашення кредиту онлайн і офлайн, графіки погашення для різних типів кредитування, схеми внесення платежів. Корисні поради допоможуть раціонально спланувати повернення кредитних коштів і мінімізувати переплати за позикою.

Важливість раціонального вибору кредиту

Банківський кредит здатний розвʼязати багато нагальних питань, проте лише за умови раціонального вибору кредитора та умов позики. Плануючи кредитування, завжди потрібно пам’ятати про те, що кошти доведеться повертати, ще й за чітко визначеним графіком, порушення якого загрожує штрафними санкціями та зростанням заборгованості.

Це спонукає розраховувати власні фінансові можливості, а також ретельно продумувати погашення кредитних коштів.

Способи погашення кредиту

Мобільний банківський додаток

Щодо способів проведення регулярних платежів банки розробили різноманітні підходи, серед яких кожен клієнт може вибрати найзручніший. Для багатьох оптимальним рішенням стає мобільний банківський додаток. З його допомогою можна проводити кредитні платежі безготівково у будь-який час доби, а також здійснювати будь-які інші банківські операції — грошові перекази, сплату комунальних послуг, оформлення та управління депозитами. Деякі фінансові установи пропонують налаштувати автоматичні платежі, завдяки яким щомісяця кошти будуть списуватися з основного рахунку на користь кредитного.

Способи погашення кредиту

Сплата онлайн на сайті банку

Цікаве рішення для погашення кредиту без жодних комісій пропонує Unex Bank — сплата на сайті онлайн через номер мобільного телефону, прив’язаний до профілю клієнта. За допомогою інтерактивних підказок здійснити кредитний переказ можна за кілька кроків.

Каса у відділенні банку або термінал самообслуговування

Класичні способи внесення платежів за кредитом — через касу у відділенні банку чи термінал самообслуговування. Обидва підходять для користувачів, які ще не призвичаїлись до цифрових технологій та більше довіряють фізичним квитанціям про оплату.

Графіки погашення кредиту

Щоб здійснювати проплати вчасно та правильно, необхідно заздалегідь чітко визначитися з графіком або датою за кредитними картками, сумою платежів та комісіями, якщо такі передбачені банком.

Графік погашення цільового або іпотечного кредиту

Графік погашення затверджується як для невеличких, так і для великих кредитів — цільових та іпотечних. Сума розбивається на частини, що складаються з тіла кредиту та процентів за користування ним.

Графіки погашення кредиту

Погашення заборгованості за кредитною карткою

Для кредитних карток передбачена певна дата (дата укладання договору або кінець місяця), до настання якої користувач повинен погасити заборгованість повністю або частково, але не менше кількох відсотків від витрачених коштів. Для карток з грейс-періодом, протягом якого не нараховуються відсотки, це особливо важливо, адже дозволяє залишатися у найвигідніших умовах користування кредитом.

Схеми погашення кредиту

Разовий платіж

Схема погашення кредиту може передбачати разовий платіж, поступове повернення коштів рівними частинами через однакові проміжки часу. Разова виплата передбачає повернення всієї суми у день, визначений кредитним договором або за попередньою вимогою кредитора.

Сплата рівними частинами

Сплата рівними частинами передбачає найменший фінансовий тиск на позичальника. Тіло кредиту розбивається на однакові платежі для щомісячного внесення. Іноді й можно зустріти й модель, за якою розмір внесків поступово зменшується шляхом того, що відсотки нараховуються на залишкову суму.

Схеми погашення кредиту

Ануїтетний метод погашення

Проте рівні строкові платежі — ануїтетний метод погашення, найбільш розповсюджений. Він схожий до попереднього, при цьому сума регулярних платежів залишається однаковою до останнього платежу. Модифікація такої схеми погашення допускає зміну розміру регулярних платежів відповідно до фінансових можливостей позичальника за попереднього погодження з банком та укладання додаткової угоди. За позитивного фінансового стану клієнт має можливість виплатити кредит раніше закінчення терміну дії договору, не сплачуючи будь-яких штрафів.

Уточнення умов погашення

Уточнити умови погашення кредиту кожен клієнт може звернувшись на гарячу телефонну лінію банку чи у відділення.

Отже, раціональний вибір способу, графіку та схеми погашення кредиту – запорука оптимального виконання боргових зобов’язань перед банком. Найкраще завчасно прорахувати свої фінансові можливості, обрати найзручніший метод внесення платежів та неухильно дотримуватися визначеного графіку. Це дозволить уникнути прострочень, штрафних санкцій та переплат, а також якнайшвидше позбутися кредитного тягаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *