10 дотепних фактів про Вінстона Черчилля

Вінстон Черчилль мав довідку від лікаря, яка дозволяла йому вживати "необмежену" кількість алкоголю під час візиту до США.

Десять дотепних фактів про Вінстона Черчилля

Сер Вінстон Леонард Спенсер-Черчилль, Великий Британський Бульдог, без сумніву, є ододнією з найбільшstrong> впізнаваних осіб Британії.

Його часто називають найкращим британцем усіх часів у багатьох опитуваннях – і це цілком справедливо!

Він керував країною від її найтемніших днів до її зоряного часу між 1940 і 1945 роками під час ДрДругої світовоїійни.

Він брав участь у кількох конфліктах і висвітлював їх протягом своєї молодості, служив у парламенті понад 60 років при шести різних монархах і навіть обіймав посаду прем’єр-міністра протягом другого терміну між 1951 і 1953 роками.

Про Черчилля відомо дуже багато інформації, а сам він був плідним письменником, який написав кілька збірників мемуарів та біографій, а колективні автори людства написали про нього сотні тисяч сторінок.

Але як багато ви знаєте про нього? Чи знали ви, що він любив займатися цегляною кладкою та муруванням як хобі? Або колекціонувати метеликів?

Що ж, все це та багато іншого ви знайдете в цих 10 дотепних фактах про Вінстона Черчилля!

Мати Вінстона Черчилля була американкою.

Сімейне фото Вінстона Черчилля

У 19 столітті для британської аристократії було звичайною практикою одружуватися зі спадкоємицями з США.

Один з таких шлюбів відбувся між лордом Рендольфом Черчиллем і спадкоємицею Брукліна Дженні Джером.

У Дженні та лорда Ренді народилося двоє дітей, Вінстон у 1874 році та Джек у 1880 році, обидва народилися у Бленгеймському палаці в їхньому маєтку в Оксфордширі.

Тут слід зробити невеличке зауваження: Брат Вінстона Джек не був "Божевільним Джеком" Черчиллем – солдатом Другої світової війни, який часто йшов у бій, граючи на волинці, використовував лук і стріли і говорив: "Будь-який офіцер, який йде в бій без меча, одягнений неналежним чином".

Він був людиною своїх вад!

Вінстон Черчилль був людиною зі своїми вадами

На більшості культових зображень британського бульдога зазвичай зображена товста сигара, затиснута в руці або в усміхненому роті, але куріння було не єдиною його вадою.

Черчилль обожнював випити келих-другий!

Сам він якось сказав, що "гаряча ванна, холодне шампанське, новий горох і старий бренді" – це чотири основні складові життя.

Коли він був молодим військовим, Черчилль взяв із собою на Другу англо-бурську війну в Південній Африці 60 пляшок різноманітних алкогольних напоїв, що складалися переважно з його улюблених віскі та бренді!

Як ви можете собі уявити, Черчилль також не був великим шанувальником сухого закону в Америці, називаючи його "образою всієї історії людства".

У 1932 році йому навіть вдалося отримати довідку від лікаря, в якій зазначалося, що він може вживати "невизначену" кількість алкоголю під час перебування в Штатах.

Коли Черчилль мав зустрітися з королем Саудівської Аравії Абдель Азізом у 1945 році, йому сказали, що він не може пити в присутності короля через його релігійні переконання.

Черчилль, у своєму сухому негумористичному гуморі, яким він був відомим майстром, відповів: "Моя релігія приписує абсолютно священний ритуал куріння сигар і вживання алкоголю до, після і, якщо потрібно, під час усіх прийомів їжі і в проміжках між ними". "

Вінстон Черчилль в юності інсценував втечу з в’язниці.

У молодості Вінстон Черчилль інсценував втечу з в'язниці

Ще юнаком Черчилль вступив на військову службу і закінчив Королівську військову академію в Сандхерсті, ставши офіцером кавалерії.

Після закінчення навчання і невеликої роботи військовим кореспондентом, він опинився в Південній Африці в 1899 році.

Після прибуття бронепоїзд, в якому він їхав, потрапив у засідку бурів (нащадків голландських поселенців, які в той час воювали з британцями), і Черчілль був схоплений і відправлений до табору для ув’язнених.

Причина втечі достеменно невідома, але якби мені довелося посперечатися, я б сказав, що вони конфіскували його алкоголь… тому що вночі Черчиллю вдалося видертися на стіну – щось занадто важке для двох його товаришів по втечі, які повернулися назад, – і перелізти її ногами.

Не маючи чіткого плану, Черчиллю пощастило натрапити на будинок керівника британської вугільної шахти.

Керівник шахти зміг сховати Черчилля в шахті на три дні, а потім відправив його до британського Мозамбіку у вантажівці, наповненій вовною.

З Мозамбіку Черчилль сів на потяг до Південної Африки, а коли він повернувся до військового табору, то за одну ніч став знаменитістю серед своїх кавалеристів!

Він страждав від легкої депресії протягом усього життя.

Вінстон Черчилль страждав від легкої депресії протягом усього життя

Черчилль був схильний до поганого настрою і нападів легкої депресії прпротягом усьогового життя – те, що він називав своїм "Чорним Псом".

У житті Черчилля бували моменти, коли йому не вистачало енергії або бажання встати з ліжка і працювати, він втрачав апетит, концентрацію уваги і відсував на другий план свої інтереси.

На цю тему досі точиться багато суперечок, дехто вважає, що Черчилль страждав від біполярного розладу, а інші не погоджуються з цим, зважаючи на рівень функціональності, якого він зміг досягти у своєму житті без жодних ліків.

Деякі дослідники також вважають, що в дитинстві він страждав на синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) і продовжував боротися з цими симптомами протягом усього свого дорослого життя, займаючись малюванням або будівництвом.

Його вигнали до кінця Другої світової війни.

Вінстон Черчілль був усунутий від влади перед закінченням Другої світової війни

Для декого це може стати шоком, враховуючи, що його часто називають одним з "найкращих британців", або коли люди говорять про те, що він був найкращим британським лідером воєнного часу.

Однак у липні 1945 року, через два місяці після беззастережної капітуляції нацистської Німеччини, коли війна все ще тривала на Тихому океані, у Британії відбулися перші за останні десять років загальні вибори – те, що зазвичай відбувається кожні чотири чи п’ять років.

Будь-хто, хто хоч щось знає про британську політику, скаже вам, що кожна політична кампанія завжди просякнута пропагандою (так, Brexit, я дивлюся на тебе), і ця не була винятком.

Завдяки роботі опозиційної Лейбористської партії, якій вдалося виставити Консервативну партію Черчилля як антиробітничу та антисоціальну, Клемент Еттлі переміг Черчилля з величезним відривом.

Незважаючи на це, він сприйняв все це досить добре, сказавши: "Вони мають повне право вигнати нас. Це демократія. Це і є демократія. Це те, за що ми боролися. "

Незважаючи на втрату посади прем’єр-міністра, Черчилль залишився в парламенті і зрештою знову успішно балотувався на посаду прем’єр-міністра на загальних виборах 1951 року.

Черчилль не дуже любив Ганді.

Черчилль не дуже любив Ганді

Як і Індію, якщо вже на те пішло.

Протягом усього свого життя Черчилль був дуже відвертим імперіалістом, вважаючи, що Британська імперія повинна утримувати свої колонії.

Особливо це стосувалося Індії, оскільки він був категорично проти будь-якої форми індійської автономії.

Як такий, Черчилль не був фанатом Ганді – він публічно виступав за те, щоб Ганді помер під час голодування.

Він часто виступав проти Ганді – в парламенті і публічно – доходячи до того, що називав його "злісним підривним фанатиком" і "бунтівним адвокатом Середнього Храму, який тепер видає себе за факіра, добре відомого на Сході".

Руки Черчилля були далеко не чисті…

Руки Черчилля були далеко не чисті.

Оскільки думки Черчилля щодо Індії добре відомі, не дивно, що індійське населення постраждало від його рук під час Другої світової війни.

І я говорю не лише про індійських чоловіків, які були призвані до британської армії, а й про цивільне населення Індії.

Бенгальський голод 1943 року – єдиний голод в сучасній історії Індії, не спричинений природою – забрав життя близько 3 мільйонів цивільних осіб.

Як частина логістичних зусиль Черчилля у воєнний час, величезні обсяги рису були експортовані з Індії на фронт і до Британії, щоб забезпечити британське населення і армію їжею і боєздатністю.

Черчилль, який завжди критикував індійське населення або Ганді, звинуватив у голоді індійців, заявивши, що вони винні в тому, що "розмножуються, як кролики", і що дефіцит не може бути надто великим, оскільки Ганді все ще живий.

Під час Другої світової війни він не брав надто активної участі у військових справах.

Він не брав надто активної участі у військових справах під час Другої світової війни

На відміну від Гітлера, який був добре відомий і сумнозвісний серед своїх генералів тим, що втручався у військові плани, Черчилль, як правило, тримався осторонь військового планування для своїх збройних сил під час Другої світової війни.

Розпочавши свою парламентську кар’єру в 1900 році, Черчилль врешті-решт отримав посаду першого лорда Адміралтейства в 1911 році – роль, еквівалентну посаді міністра військово-морського флоту США.

На цій посаді Черчилль спланував одну з найбільших поразок британського флоту: Дарданелльську кампанію.

Черчилль вважав (і, чесно кажучи, небезпідставно), що якщо британська армія зможе перемогти розвалену Османську імперію, вона зможе об’єднатися зі своїми російськими товаришами і чинити додатковий тиск на німецьку армію, сподіваючись прискорити кінець війни.

Однак, коли флот Королівського флоту увійшов у протоку Дарданелли, османський вогонь майже одразу потопив три кораблі, серйозно пошкодив ще три кораблі, а решта флоту повернулася назад тим же шляхом.

Після цього інциденту Черчилль негайно подав у відставку, і хоча його політичній кар’єрі та репутації було завдано певної шкоди, з часом він зміг її відновити.

Ця помилка, напевно, тяжіла над Черчиллем, оскільки протягом усієї Другої світової війни він часто залишав стратегічні і тактичні військові рішення на розсуд військового керівництва.

Вінстон Черчилль був талановитим художником і всебічно розвиненою творчою особистістю.

Він був талановитим художником і всебічно розвиненою творчою особистістю.

За загальним визнанням, Черчилль був досить чутливою людиною, яка не боялася носити своє серце на рукаві – часто розчулюючись до сліз у Палаті громад, виступаючи з промовами або отримуючи похвалу.

Він також був дуже артистичною і творчою людиною – завзятим художником, журналістом у молоді роки і пиписьменником протягом усьогоb> свого життя.

Черчиллю дуже подобалося малювати імпресіоністичні пейзажі та натюрморти, а після Великої війни він подружився з художником Полом Мейзом, який справив на нього великий творчий вплив.

Вони залишилися друзями і товаришами по живопису до кінця життя.

Черчилль малював під псевдонімом "Чарльз Морен", і більшість його вцілілих робіт можна побачити в Чартвелл-хаусі в Лондоні.

Він також був серійним письменником протягом усього свого життя, написавши роман, дві біографії, три томи мемуарів і кілька історичних книг.

Черчилль був удостоєний Нобелівської премії з літератури в 1953 році під час свого другого терміну на посаді прем’єр-міністра "за майстерність історичного та біографічного опису, а також за блискуче ораторське мистецтво у відстоюванні піднесених людських цінностей".

Але, незважаючи на це, він абсолютно не був граматичним нацистом – висміюючи спірний граматичний закон про те, що речення не можна закінчувати прийменниками, він казав: "Це нісенітниця, з якою я не збираюся миритися"!

У нього був дефект мовлення.

У нього були проблеми з мовленням

Так, один з найвідоміших ораторів в історії мав дефект мовлення.

Черчилль мав так звану бічну шепелявість, і тому мав проблеми з вимовою звуків "с" і "з".

У 1897 році він звернувся за допомогою до сера Фелікса Семена, визнаного фахівця з мовленнєвих труднощів, який просто сказав Черчиллю, що йому просто потрібно потренуватися, щоб подолати цю проблему.

Так він і зробив.

Хоча було одне слово, яке Черчилль так і не зміг вимовити, але, можливо, це було зроблено навмисно.

Він ніколи не міг правильно вимовити слово "нацисти", натомість казав "нарциси".

Вінстон Черчилль народився 30 листопада 1874 року і помер 24 січня 1965 року у віці 90 років після перенесеного дев’ятьма днями раніше важкого інсульту.

Йому було влаштовано найбільший державний похорон в історії Великобританії, на якому були присутні представники 112 країн, а 350 мільйонів європейців, в тому числі 25 мільйонів британців, дивилися пряму трансляцію по телебаченню.

Коли труна з тілом Черчилля перетинала Темзу, докери, що працювали там, одночасно опустили свої крани в красивому імпровізованому салюті.

Королівська артилерія вистрілила салютом з 19 гармат, а Королівські військово-повітряні сили (RAF) здійснили проліт 16 англійських винищувачів "Електрик Лайтнінг".

За його бажанням, Черчилль був похований на своїй родинній ділянці, недалеко від місця його народження в Бленгеймському палаці в Оксфордширі.

Епітафія на його надгробку свідчить про сухе почуття гумору британця:

" Я готовий зустрітися зі своїм Творцем. Чи готовий мій Творець до великого випробування зустрітися зі мною – це вже інше питання. "

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *