Алігатори проти крокодилів: 7 відмінностей

Чи знали ви, що крокодили та алігатори існують вже понад 230 мільйонів років?

Алігатори проти крокодилів: 7 відмінностей

Ми всі замислювалися над тим, чим відрізняються алігатори від крокодилів, адже, скажімо відверто, для пересічної людини вони виглядають майже однаково.

Але якщо ви знаєте, що шукаєте, ви зможете їх миттєво відрізнити!

Ознайомтеся з сімома основними відмінностями між алігаторами і крокодилами нижче, а також з кількома цікавими фактами про них!

Існує три групи, або родини, крокодилів: алігаторові, що складаються з алігаторів і кайманів; крокодилові, що складаються з крокодилів; і гавіалові, що складаються лише з гаріалів, маленьких рибоїдних родичів більших крокодилів, що харчуються буйволами.

Ці три родини налічують 23 різних види, які існують вже понад 240 мільйонів років – тобто вони на 65 мільйонів років старші за динозаврів!

Ці лускаті крокодили – справді одні з найдосконаліших у природі хижих машин для вбивства.

Дизайн, який вдосконалювався і формувався в процесі еволюції протягом дуже тривалого часу. Ідеально пристосовані до життя у воді, деякі крокодили можуть плавати зі швидкістю до 20 миль на годину, а на суші бігати зі швидкістю до 11 миль на годину. Деякі з них можуть затримувати дихання на годину.

Вони мають ідеально розташовані очі, щоб бачити, коли їхня голова стирчить над водою, вони також мають досить дивовижний нічний зір.

І нехай вас не вводить в оману той факт, що ви не бачите їхніх вух, їхній слух настільки гострий, що вони можуть чути, як їхнє потомство кличе їх зсередини яєць.

Їх щелепи можуть чинити більший тиск, ніж у будь-якої іншої живої тварини, і навіть більше, ніж у тиранозавра, як стверджують деякі експерти!

Як і у акули, у крокодила ніколи не закінчуються зуби, нові гострі зуби завжди виростають замість старих тупих, які здебільшого губляться в якомусь смачненькому шматочку крокодилячої їжі.

Але не обманюйте себе, ці зуби не для того, щоб різати, а для того, щоб хапати, оскільки всі крокодили заковтують їжу великими шматками або просто цілими.

Як ви можете собі уявити, між трьома родинами крокодилів є багато відмінностей, особливо між алігаторами і крокодилами. Тож давайте зануримося в сім цікавих відмінностей між цими двома геніальними звірами.

Відмінність №1 – Форма морди

Форма морди

Отже, почнемо з найочевиднішої відмінності: форми морди.

Як правило, крокодили мають довші V-подібні морди, в той час як алігатори мають коротші U-подібні морди.

Широка морда алігатора спроектована для міцності, вона здатна витримувати навантаження на кістки від величезного тиску, який використовується для розбивання панцирів черепах та інших істот з твердим панциром, що складають частину їхнього раціону.

Загострена морда крокодила не така міцна, як у алігатора, але вона все одно може витримати великий тиск, який крокодил створює під час укусу.

Проте щелепи крокодила часто вважають більш універсальними – ідеальними для різноманітної здобичі, що входить до його раціону.

Однак є й винятки з цього правила – одним з таких прикладів є індійський крокодил-грабіжник, який має коротшу і ширшу щелепу, не схожу на щелепу алігатора, але, безумовно, відповідає всім іншим класифікаціям крокодилів!

Відмінність №2 – зубастий оскал (або його відсутність)

Зубастий оскал (або його відсутність)

Ще одна помітна відмінність між крокодилами та алігаторами – це видимість зубів на нижній щелепі.

Верхня щелепа алігатора ширша за нижню, а це означає, що зуби на нижній щелепі майже повністю приховані, коли рот закритий.

Це пояснюється тим, що верхня щелепа алігатора має невеликі гнізда на внутрішній стороні, в які зуби входять, коли паща закрита.

Щелепи крокодила, однак, мають приблизно однакову ширину. Це означає, що верхні зуби змикаються з нижніми, коли рот закритий.

Великий четвертий зуб крокодила на нижній щелепі завжди видно, коли рот закривається.

Насправді у верхній щелепі, за ніздрями, є чітко визначений простір, в який цей нижній четвертий зуб вставляється, і тому його завжди видно.

Крім того, якщо придивитися уважніше, можна помітити, що зуби алігатора здаються більш округлими, тоді як зуби крокодила, як правило, більш загострені.

Але будемо сподіватися, що ви ніколи не будете підходити надто близько, щоб помітити цю відмінність!

Різниця №3 – ДПР

Відмінність №3 - ДДП

Якщо ви подивитеся на голову крокодила або алігатора, особливо на щелепи і ніс, то побачите безліч крихітних чорних цяточок, схожих на неголену щетину.

Ці крихітні точки називаються шкірними рецепторами тиску (або DPR), які здатні виявляти невеликі зміни тиску у воді, щоб допомогти крокодилам знайти і схопити здобич.

Хоча і у крокодилів, і у алігаторів вони вкривають обличчя, у крокодилів подібні органи вкривають шкіру по всьому тілу, тоді як у алігаторів – ні.

Хоча роль ДПР на шкірі крокодила наразі невідома, вчені вважають, що вони, ймовірно, розширюють сенсорну поверхню по всьому тілу крокодила.

Незалежно від того, для чого вони призначені, це чудовий і простий спосіб відрізнити шкіру крокодила від шкіри алігатора!

Відмінність №4 – Місця проживання

Відмінність №4 - місця проживання

Алігатори не здатні переносити сіль так, як крокодили.

Через це алігатори часто віддають перевагу прісноводним місцям проживання, тоді як крокодили, як правило, віддають перевагу більш солоним місцям проживання.

Однак відомо, що великі алігатори іноді заходять в естуарії, і рідко – на узбережжя.

Поширення алігаторів по всьому світу також більш обмежене, ніж у крокодилів.

Алігатори в природних умовах мешкають лише в США, Мексиці та Китаї, тоді як крокодили живуть на значно більшій території світу.

Відмінність №5 – Колір шкіри

Відмінність №5 - колір шкіри

Досить проста – шкіра дорослого алігатора зазвичай темнішого, сірувато-чорного кольору, але шкіра дорослих крокодилів зазвичай світліша, засмагла/коричнева.

Зазвичай це пов’язано з типом середовища проживання крокодилів та алігаторів.

Алігатори, як правило, живуть у темній воді, наприклад, на болотах або в річках з повільною течією.

Крокодили ж, як правило, живуть у світліших водах, тому світліший відтінок шкіри краще підходить для маскування.

На замітку: молоді алігатори можуть бути більш яскравими, іноді з білими або жовтими відблисками на чорному тілі.

Відмінність №6 – язикові солоні залози

Язикові солоні залози

Я думаю, що це одна з найцікавіших відмінностей, і, безумовно, одна з моїх улюблених.

Крокодили мають функціонуючі соляні залози на язиці, хоча їх і не помітно, але їх можна побачити, коли крокодили гріються на сонці у воді з відкритим ротом.

Зараз це просто видозмінені слинні залози, які дозволяють крокодилам виділяти велику кількість солі з навколишнього середовища, наприклад, з води, в якій вони перебувають.

Це означає, що крокодил може переносити більш солону воду, ніж алігатор, наприклад, приливні естуарії, узбережжя і навіть саме море у деяких видів!

Зараз алігатори втратили цю здатність, тому більшість алігаторів воліють залишатися в прісноводних місцях проживання, таких як болота, озера або струмки.

Але, і це справді цікаво, це свідчить про те, що крокодили мають досить давню морську історію.

Коротше кажучи, вони цілком могли зберігати здатність жити в морських водоймах протягом тривалого часу, або навіть постійно, мігруючи по всьому світу через моря – все це, безумовно, пояснює широке розповсюдження крокодилів по всьому світу!

Відмінність №7 – Стояти поруч зі своєю людиною

Стоять поруч зі своїм чоловіком

Нещодавнє дослідження, проведене в одному із заповідників дикої природи, показало, що до 70 відсотків самок алігаторів спаровуються з одним і тим же самцем з року в рік.

Хоча багато самців алігаторів грають на полі, було виявлено, що багато самок алігаторів демонструють подібну поведінку щодо спарювання, як і деякі птахи, які обирають одного і того ж партнера на все життя.

Однак така поведінка не спостерігається у крокодилів, оскільки дослідження спарювання крокодилів та їхніх дитинчат показали, що деякі партії крокодилят можуть містити гени від кількох різних самців.

Ось такі цікаві факти, які відрізняють крокодилів від алігаторів.

Якщо вам коли-небудь не пощастить і на вас нападе крокодил, сподіваємось, ця стаття принаймні допоможе вам ідентифікувати нападника!

Одна думка на тему “Алігатори проти крокодилів: 7 відмінностей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *