20 цікавих фактів про капібар

Капібара. 20 цікавих фактів про капібар

У 1784 році Ватикан оголосив, що капібари можуть бути віднесені до категорії риб, щоб їх можна було їсти під час Великого посту.


Як виглядає капібара

Капібара – це найбільший представник гризунів у світі. Ось як виглядає ця тварина:

Розміром капібара сягає 1-1,5 м завдовжки, а вага її становить 35-66 кг. Тіло масивне, вкрите густою, жорсткою шерстю коричнево-бурого кольору. Голова велика, тупа. Ніс широкий, з великими ніздрями на кінці. Вуха невеликі, округлі. Очі маленькі. Шия коротка. Кінцівки товсті та сильні, з 4 пальцями, причому передні – з гострими копальними кігтями. Хвіст ледве помітний.

Тіло добре пристосоване до амфібійного способу життя – воно щільне та обтічне. Завдяки цьому капібара відмінно плаває та пірнає.

Загалом, хутро та будова тіла захищають капібару від вологи та прохолоди. Вона рухається досить повільно та незграбно через свою вагу.

Уявіть собі істоту, яка втілює сутність спокою і чарівності, справжнього посла безтурботного життя.

Хто така капібара? Скільки коштує модна тварина\

Капібара – це великий гризун, який живе в Південній Америці. Ось деякі цікаві факти про капібар:

 • – Капібара є найбільшим гризуном у світі. Дорослі особини можуть важити від 35 до 66 кілограмів.
 • – Вони живуть у групах від 10 до 20 особин біля річок, озер і боліт в тропічних регіонах Південної Америки.
 • – Капібари харчуються переважно травою, овочами і фруктами. Вони можуть їсти близько 2 кілограмів їжі на день!
 • – Незважаючи на свій розмір, капібари досить мирні і неагресивні тварини.

Щодо ціни, то капібара не є поширеною домашньою твариною. В деяких країнах їх утримують як екзотичних домашніх улюбленців. Ціна капібари може становити від 500 до 2000 доларів США. Однак утримання цих великих тварин вимагає значного догляду та витрат.

Отже, капібара – це великий популярний гризун з Південної Америки, якого іноді утримують як екзотичну домашню тварину за досить високу ціну.

Чи може капібара бути домашньою тваринкою?

Так, капібару можна утримувати як домашню тварину, хоча це і досить незвично. Ось декілька фактів про тримання капібари вдома:

 1. Потрібно велике місце. Капібара – це найбільший гризун, тому для її утримання потрібен просторий вольєр або житлове приміщення. Мінімум 9-12 метрів квадратних.
 2. Соціальні тварини. Капібари живуть групами, тому краще тримати їх мінімум в парі. Одинакам буде сумно й незатишно.
 3. Спеціальне харчування. Їм потрібна висококлітковинна рослинна їжа й постійний доступ до свіжої води. Капібари їдять багато!
 4. Регулярний догляд та грошові витрати будуть суттєвими через їх розмір та потреби.
 5. Потрібен спеціальний дозвіл на утримання екзотичної тварини.
Отже, тримати капібару вдома можна, але це складно і вимагатиме багато зусиль та ресурсів. Це краще робити досвідченим власникам екзотичних тварин.

Цікаві факти про капібару

Ось деякі цікаві факти про капібар – найбільших гризунів у світі:

 1. Капібари – відмінні плавці та нирці. Вони можуть залишатися під водою до 5 хвилин і навіть спати у воді, лише зрідка піднімаючи мордочку, щоб подихати повітрям.
 2. Серед усіх ссавців у капібар найдовший період вагітності – 150 днів. Самиці народжують від 1 до 8 капібарят за раз. Новонароджені важать близько 1,5 кг кожен.
 3. Вуха, очі та ніздрі у капібар розміщені на верхівках їхніх морд, тому, коли вони плавають або їдять траву, органи чуття завжди залишаються над поверхнею води чи землі.
 4. Капібари – дуже товариські тварини. Вони живуть групами від 10 до 20 особин. У таких групах існує чітка ієрархія.
 5. Ці гризуни ведуть переважно нічний спосіб життя через дуже високі денні температури в їхніх природних середовищах існування. Їх рідкісно можна побачити вдень.

Пориньте у світ капібар, де ці чудові гризуни блукають пишними ландшафтами Південної Америки, поширюючи радість усюди, куди б вони не потрапляли.

Від цікавого походження та соціальної динаміки до унікальних пристосувань і химерних звичок, капібари – це скарбниця інтригуючих фактів, які розпалять вашу цікавість.

Тож, якщо ви готові вирушити у подорож відкриттів, приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися 20 цікавих фактів про цих надзвичайних створінь, які змусять вас полюбити капібар!

Вони можуть виглядати не так, але вони гризуни. Але це не просто гризуни, а найбільші гризуни з усіх існуючих!

Існує два види капібар: велика капібара, або Hydrochoerus hydrochaeris, і мала капібара, або Hydrochoerus isthmius.

Цікаві факти про капібару

 

 

Втім, відрізнити велику та малу капібари дуже просто. Хоча вони обидва виглядають схоже, малі капібари набагато менші, мають зовсім інші звички розмноження і зовсім не такі соціальні, як їхні більші побратими.

Капібари належать до родини Кавових, групи південноамериканських гризунів, до якої також належить домашня морська свинка.

Де живе капібара

Капібара мешкає в Південній Америці, переважно на території таких країн:

 1. Бразилія. Тут знаходяться найбільші популяції цих тварин, особливо в басейнах річок Амазонка та Парана.
 2. Парагвай. Великі групи капібар мешкають вдовж річок Парагвай та Пілкомайо. Це одна з небагатьох країн, де чисельність капібар не скорочується.
 3. Аргентина. Північні регіони країни також населені капібарами. Особливо багато їх у дельті річки Парана.
 4. Перу. Популяції капібар є в прикордонних з Бразилією районах, вздовж річок Амазонка та Укаялі.
 5. Болівія. На сході країни мешкають невеликі групи цих тварин.

Отже, природним ареалом капібар є вологі рівнинні території Південної Америки з розгалуженою річковою системою. Вони тримаються водойм та боліт.

Вірите чи ні, але не існує збірного іменника для групи капібар! Дехто пропонує медитувати на капібар, бо вони такі розслаблені.

Вони дуже соціальні істоти. Зазвичай вони живуть групами від десяти до двадцяти особин, але бувало, що їхня кількість сягала 100 або близько того.

Чи може капібара напасти на людину?

Ні, капібари не становлять небезпеки для людей. Це дуже мирні та спокійні тварини.

Ось декілька причин, чому капібари не нападають на людей:

 1. Вони не агресивні. Капібари не мають природньої агресії по відношенню до інших тварин або людей.
 2. Вони всеїдні. В раціоні капібар переважно рослинна їжа. Вони не полюють на інших тварин.
 3. У них слабкі щелепи. Незважаючи на великі розміри, їх щелепи не пристосовані для нападів і захисту, а більше для пережовування рослин.
 4. Вони боязкі. При найменшій небезпеці капібари тікають у воду і ховаються там. Вони уникають конфліктів.
 5. Немає жодних зареєстрованих випадків нападу капібар на людей.

Отже, капібари абсолютно безпечні для людини. Якщо не турбувати чи провокувати їх, ці тварини ніколи самі не нападуть.

Їх назва походить від корінного бразильського народу тупі, який називав їх ka’apiûara, що означає “той, хто їсть тонке листя”.

На прохання венесуельських священиків у 1784 році Ватикан оголосив, що через свою водну природу капібари можуть бути віднесені до риб, а отже, їх можна їсти під час Великого посту.

Великі капібари живуть у дикій природі в більшості країн Південної Америки, включаючи Бразилію, Болівію, Еквадор, Венесуелу, Колумбію та Перу.

У той час як популяції великих капібар здорові, їхні менші родичі знаходяться під загрозою зникнення через надмірне полювання та втрату середовища існування.

Дикі капібари зазвичай виростають до 4,4 футів (134 сантиметрів) завдовжки і зазвичай важать до 146 фунтів (66 кілограмів). Найважча дика капібара з коли-небудь зафіксованих важила 201 фунт (91 кг)!

Капібари схожі на бегемотів Південної Америки: вони напівводяні і люблять розважатися в брудних лахах.

Крім того, так само, як і у бегемотів, їхні очі, ніс і вуха розташовані на вершині голови, що дозволяє їм залишатися під водою і спостерігати за оточуючою обстановкою.

Капібари їдять свої власні калюжі вранці. Цей неприємний на перший погляд звичай пов’язаний з тим, що трава, яку вони їдять, важко перетравлюється, і багато поживних речовин стають доступними лише з другого разу.

Капібари можуть затримувати дихання на п’ять хвилин! Завдяки перепончастим лапам вони також добре плавають.

Капібари стали всесвітньо відомими революціонерами, коли вторглися в закритий квартал багачів в Буенос-Айресі (Аргентина). Можна сказати, що вони практично відбороли свою землю, оскільки поселення, в яке вони “вторглися”, було побудоване на їхніх рідних багнистих місцях!

У капібар є своя пісня “Капібара” “СтоЛичный Она-Нас” (Capital She-Us). Попереджаємо – якщо ви почуєте цю пісню, вона назавжди засяде в вашій голові.

У деяких штатах США, включаючи Техас і Пенсильванію, дозволено тримати капібару в якості домашньої тварини. Не що інше, якщо у вас немає власного багна!

Капібари настільки неймовірно прохолодні, що інші тварини люблять сидіти на них. Птахи, мавпи і навіть черепахи полюбляють подорожувати або відпочивати на спинах цих безтурботних створінь.

Цікава інформація про капібару

Ось кілька цікавих фактів про капібар – найбільших гризунів на планеті:

 • ✅ Капібари – відмінні плавці та нирці. Вони можуть залишатися під водою до 5 хвилин і навіть спати у воді, лише зрідка спливаючи, щоб вдихнути повітря.
 • ✅ У дикій природі капібари живуть групами від 10 до 20 особин. У таких групах існує сувора ієрархія з визначеним лідером.
 • ✅ Вагітність у самиць капібар триває найдовше серед усіх гризунів – 150 днів. Приплід може налічувати від 1 до 8 дитинчат.
 • ✅ Капібари мають дуже гострий слух, але поганий зір. Вони компенсують це гарним нюхом і вібрисами навколо рота.
 • ✅ Ці тварини ведуть переважно нічний спосіб життя через дуже високі денні температури в їхніх природних місцях існування.
 • ✅ Капібари їдять близько 2-4 кг трави за день. Це приблизно 5-10% від їхньої ваги. Вони харчуються також овочами, фруктами і корешками.

Сім'я капібар відпочиває

Ці безтурботні південноамериканські гризуни довели нам, що життя краще, коли ти розслабляєшся і оточуєш себе гарною компанією.

Чи то їхні соціальні збори, чи то їхня здатність охоплювати свою водну природу, чи то їхні веселі пісні, капібари довели, що вони є справжніми королями та королевами безтурботного життя.

Тож давайте візьмемо приклад з цих пухнастих зразків для наслідування і пам’ятатимемо, що треба жити у своєму власному темпі, як це роблять капібари!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *