21 интересный факт о граффити

Знаете ли вы, что Лос-Анджелес ежегодно очищает от граффити более 30 миллионов квадратных футов?

Цікаві факти про графіті

Независимо от того, насколько богат или беден город, в нем часто встречаются следы граффити.

Это настолько распространенное явление, что иногда вы даже не замечаете его!

Но задумывались ли вы когда-нибудь об истории граффити или о различных стилях?

Ознакомьтесь с 21 фактом об этом всемирном движении!

По оценкам, каждый налогоплательщик ежегодно тратит от $1 до $3 на удаление граффити.

Слово "граффити" происходит от греческого и итальянского языков – греческого слова "graphein", что означает "писать", и итальянского слова "graffito", что означает "царапина".

Лос-Анджелес ежегодно очищает от граффити более 30 млн. квадратных футов.

Многие художники граффити остаются анонимными, чтобы защитить свою личность и репутацию, а также избежать юридических последствий.

Граффити, как оно известно сегодня, появилось в Филадельфии в конце 1960-х годов. Изначально граффити использовалось в основном для политических заявлений и обозначения территории банд, а не для создания художественной ценности.

Существует множество различных форм нанесения надписей, одна из которых называется "мочилово", когда человек наполняет краской огнетушитель, что позволяет наносить надписи высотой до 20 футов. Поскольку это такой сложный стиль, результат обычно получается волнистым и неаккуратным.

Більшість графіті-художників хочуть, щоб їх називали "письменниками" і супроводжували свої роботи унікальним підписом, який називається "тег". Це особливо актуально для графіті-художників, які прагнуть суспільного визнання.

У наш час найпоширенішими матеріалами для графіті є аерозольна фарба та маркери.

Найпопулярнішим графіті-художником є Бенксі, відомий своїми трафаретними роботами на політичну та антивоєнну тематику. Вони залишаються анонімними і базуються в Брістолі, Англія, але їхні роботи можна побачити по всьому світу.

Світовий рекорд найдовшого сувою графіті становить 7 366 футів і 9 дюймів. Він був створений у Дубаї в 2014 році понад 100 художниками і містив сцени з історії Об’єднаних Арабських Еміратів на честь 43-го Дня об’єднання Об’єднаних Арабських Еміратів.

Хоча графіті здебільшого є нелегальним, де б ви не були, у світі існує близько 1 650 легальних графіті-стін.

"Yarn Bombing" – це технічно форма графіті, що виникла в Техасі. Він полягає у покритті об’єктів, споруд або дерев декоративним в’язаним або гачком матеріалом.

Перший відомий приклад графіті в стилі "модерн" знайдено в давньогрецькому місті Ефес. На графіті зображено відбиток руки, що дещо нагадує серце, а також слід ноги та номер. Вважається, що це вказувало на те, що неподалік знаходився бордель.

"Небесне місце" – це графіті, виконане у важкодоступному місці, наприклад, на даху чи естакаді. Назва має подвійне значення – одне з них пов’язане з тим, що воно розташоване так високо, що спрямоване до "небес". Інше значення пов’язане з тим, що часто це серйозний виклик у небезпечному місці, і в разі нещасного випадку художник може загинути і "потрапити на небеса".

У графіті-райтерів є так звана "чорна книга" – блокнот, у якому вони малюють і планують майбутні графіті-об’єкти. Райтери використовують свої чорні книги, щоб відшліфувати свій стиль і зберегти будь-які ідеї, які вони можуть мати для потенційного використання в майбутньому як графіті-об’єкт.

Графіті – це термін, що використовувався для позначення написів і фігурних малюнків, знайдених на стінах стародавніх руїн, таких як Помпеї або римські катакомби. Виверження Везувію зберегло графіті в Помпеях.

Найдавніші форми графіті були знайдені в давньоримській архітектурі у вигляді зображень, вирізаних на стінах.

Першим відомим графіті-художником був Дерріл МакКрей на прізвисько Кукурудзяний Хліб. Наприкінці 1960-х років він з групою друзів почав малювати свої прізвиська на стінах у Філадельфії, що поклало початок сучасному графіті-руху.

Графіті-бомбардування – це коли протягом короткого проміжку часу з’являється велика частина графіті. Бомбардування потягів – одна з поширених форм, коли група графіті-райтерів швидко розмальовує потяг графіті до прибуття влади.

Існує різниця між графіті та стріт-артом. У графіті художники, як правило, не зацікавлені в тому, щоб громадськість розуміла їхню роботу; натомість, вони використовують його для спілкування з іншими художниками. Стріт-арт використовується для залучення всіх.

Людей, які тільки починають займатися графіті, називають "іграшками". Тих, хто має більший досвід і повагу серед інших райтерів, називають королями або королевами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *