Будівництво невеликої органічної ферми в Австралії

Будівництво невеликої органічної ферми в Австралії

Якщо ви є відданим читачем цього блогу, дякую, і ви також знаєте, що минулого Різдва я відвідав власність мого брата Деніела в глибині материка від Сонячного узбережжя в Квінсленді, Австралія, і привіз фотографії його ванної кімнати на відкритому повітрі в буші.

Початковий план полягав у тому, що поки я буду там, я допоможу йому побудувати рибний ставок на верхній терасі його фермерського господарства. Коли я приїхав туди, Даніель передумав і вирішив залишити "Гніздо індика" на верхній терасі як просту водойму з глиняним дном без риби.

Врешті-решт, я провів час, відпочиваючи, а не працюючи, проте Даніель провів мене по території маєтку, щоб показати покращення, які відбулися з часу мого останнього візиту, і я зробив кілька фотографій на телефон, щоб поділитися ними з вами.

Територія складається з двох пагорбів з долиною між ними та ще однією долиною за другим пагорбом. На першому пагорбі він побудував (і досі будує) основний будинок (на ділянці все ще триває будівництво), а на вершині другого пагорба він побудував тераси для своєї невеличкої органічної ферми.

Вид збоку на терасну органічну ферму в Австралії

Мета проекту – зробити ферму максимально енергоефективною, тому, незважаючи на те, що для створення терас було використано багато енергії за допомогою важкої землерийної техніки, в довгостроковій перспективі багато енергії буде заощаджено завдяки тому, що вода для рослин буде стікати вниз від гнізда індиків, яке збирає стічні води з пагорба зліва (не зображено на схемі вище).

Подальша економія енергії досягається за рахунок будівництва якомога більшої частини інфраструктури з місцевих матеріалів, в тому числі з дерев, що ростуть на території господарства. Ви можете побачити це на прикладі сараю, зображеного нижче, де вся гофрована сталь була відновлена після знесення місцевих будівель, а стовпи зроблені з дерев, які були вирубані на місцевих будівельних майданчиках. Сільський вигляд – це тема, яка пронизує все його майно, від літньої кухні до "будиночка Міккі Мауса", про який я планую написати пізніше.

Сарай ферми побудований переважно з перероблених матеріалів

Наступні дві фотографії були зроблені з середини першої тераси, дивлячись назад до сараю на попередньому фото. Замість того, щоб використовувати розбризкувачі для поливу рослин, чорна труба, яку ви бачите, використовується для крапельної подачі води, щоб гарантувати, що використовується лише необхідна кількість води – це зменшує кількість необхідної води приблизно на 50%.

Погляд з першої тераси назад до сараю

Квасоля та рослини-супутники (і бур'яни)

Моєю першою думкою було те, що між бобами росте багато бур’янів, але мій брат запевняє мене, що більшість з того, що там росте, служить певній меті – деякі з них покращують стан ґрунту, а деякі є рослинами-супутниками, які допомагають основній культурі рости (я все ще думаю, що деякі з них є бур’янами). Я не є експертом з органічного землеробства, тому повірю йому на слово (в основному).

Ось фото одного зі схилів між терасами – якщо придивитися, то можна побачити стовпчики та дротяні огорожі навколо молодих фруктових дерев, які були висаджені не тільки заради майбутнього врожаю, але й для утримання ґрунту разом та запобігання ерозії.

Друга тераса знаходиться трохи далі в розвитку і підготовці ґрунту, і на ній ростуть більш різноманітні культури – від картоплі і помідорів до петрушки, полуниці, динь і навіть свіжопосадженої кукурудзи.

На другому рівні також є куряче господарство – вдень вони вільно гуляють на огороджених ділянках перших двох терас, а на ніч їх надійно зачиняють, щоб уберегти від місцевих хижаків. Кури заробляють собі на життя не лише яйцями, але й роботою над ґрунтом, виколупуючи та дряпаючи личинки.

Нагорі третьої тераси знаходиться "гніздо індиків". Вода трохи каламутна, але під водою на кінцях шлангів є фільтри, які запобігають засміченню. Дамба має близько 20 дюймів у поперечнику і була викопана, коли створювалися тераси. У долині між цим хребтом і тим, на якому стоїть будинок, є більша дамба, і воду можна закачати звідти, якщо ця вичерпається.

Індичка

Кожного разу, коли я їду туди, щоб відвідати мого брата і маму, які живуть "просто вниз по дорозі" (всього півтори години їзди по шосе), я вражений тим, наскільки великою є австралійська сільська місцевість. Іноді мені подобається уявляти, що я живу на тихому клаптику землі (без усієї роботи, пов’язаної з будівництвом ферми), і я заходжу на австралійські сайти нерухомості, щоб переглянути і помріяти про свій власний будинок внизу. Але реальність така, що я міська людина, яка не може впоратися з життям за 60 миль від найближчого супермаркету 🙂

До речі, якщо ви мандрівник, який любить сходити з второваних доріжок, ви знайдете нерухомість Даніеля на сайті Helpx. На сайті Helpx ви можете знайти місця, де ви можете зупинитися безкоштовно в обмін на виконання певної роботи по господарству – типи місць варіюються від ферм до пляжних курортів.

Даніель планує, що до кінця наступного року органічне фермерське господарство буде достатньо продуктивним, щоб забезпечити сім’ю з чотирьох осіб продуктами харчування, які вони виробляють для себе, а решту (більшу частину) він продає на місцевих ринках, і все це за дві-три години роботи на день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *