30 яскравих фактів про жовтий колір

Чи знаєте ви, що ірраціональний страх жовтого кольору називається ксантофобією?

Жовті факти

Жовтий – це колір, який неможливо ігнорувати. Він яскравий, сміливий і його неможливо не помітити!

Але чи знаєте ви, що жовтий колір має багату культурну історію, яка охоплює століття?

Від стародавнього пігменту, що використовувався людьми, до сучасних логотипів фаст-фудів, які використовують цей колір, щоб викликати в нас голод, приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися 30 цікавих фактів про жовтий колір!

Натхнення для назви хіта групи Coldplay Yellow прийшло, коли соліст гурту помітив у студії звукозапису телефонний довідник "Жовті сторінки".

У 1963 році Харві Болл придумав ідею культового жовтого смайлика, який ми всі знаємо сьогодні. За дизайн, що піднімав бойовий дух, йому заплатили лише 45 доларів.

Жовтий колір має довжину хвилі від 570 до 590 нанометрів. Це коротше, ніж у помаранчевого і червоного, але довше, ніж у зеленого, синього і фіолетового.

Коли знаки зупинки вперше з’явилися в США в 1920-х роках, вони були пофарбовані в жовтий і чорний кольори. Спочатку розглядався червоний колір, але червоний барвник, що використовувався в той час, не підходив, оскільки він швидко вицвітав.

Ірраціональний страх перед жовтим кольором називається ксантофобією.

Кольори змушують мозок виділяти різні хімічні речовини. У випадку з жовтим кольором, цей колір змушує мозок виділяти серотонін, який, в свою чергу, може зробити вас щасливими!

Жовті липкі пастки використовуються в садах для моніторингу зараження шкідниками. Вони пофарбовані в жовтий колір, тому що більшість комах приваблює саме цей колір.

Жовті (і червоні) картки вперше були використані на Чемпіонаті світу з футболу 1970 року. Ідея кольорів карток була натхненна кольорами світлофорів.

Хоча жовтий колір асоціюється з ентузіазмом, він також має деякі негативні наслідки, такі як ревнощі, зрада та імпульсивність.

Встановлено, що кімнати, пофарбовані в жовтий колір, змушують дорослих втрачати самовладання, а дітей плакати.

Жовтий є основним кольором у мистецтві, поряд з червоним і синім, оскільки всі інші кольори можуть бути змішані з цими основними кольорами.

Однак у фізиці та світлі жовтий не є основним кольором – натомість це червоний, зелений і синій.

Жовта лихоманка – це вірусне захворювання, що передається комарами, викликає симптоми, схожі на грип, і потенційно важкі ускладнення.

Кава, чай і газована вода – найімовірніші причини пожовтіння зубів. Ці напої можуть послабити емаль або зовнішній шар зубів, що полегшує забарвлення внутрішніх шарів вашої перлинної білизни.

Багато ресторанів швидкого харчування (наприклад, McDonald’s, In-N-Out і Burger King) мають логотип з червоним і жовтим кольорами, оскільки, згідно з колірною психологією, ці два кольори в поєднанні викликають у людей пристрасний голод.

Багато юристів використовують жовті блокноти, оскільки так їх легше відрізнити від купи документів білого кольору на столі.

Незрілі банани зелені, бо містять хлорофіл – сполуку зеленого кольору. Коли вони дозрівають, хлорофіл розщеплюється і замінюється жовтими пігментами.

Джеффрі Дамер носив жовті контактні лінзи, щоб наслідувати своїх улюблених кінолиходіїв – імператора Палпатіна з "Зоряних воєн" та вбивцю-близнюка з "Екзорциста ІІІ".

Встановлено, що жовтий колір на першому побаченні робить людину менш привабливою. Психологи рекомендують натомість одягати червоний і чорний кольори.

Жовтий день, який вважається найщасливішим днем у році, відзначається щорічно 20 червня.

У лютому 2016 року уряд Малайзії заборонив жовті футболки, оскільки їх носили протестувальники, які вимагали відставки прем’єр-міністра країни.

Найпоширеніший колір Skittles – жовтий.

Джон Д. Герц, який заснував компанію Yellow Cab Company, вирішив пофарбувати свої таксі в жовтий колір після того, як прочитав дослідження про те, що цей колір добре помітний з великих відстаней.

Жовта журналістика – це термін для позначення сенсаційної журналістики, яка використовує шокуючі, перебільшені заголовки, що спотворюють правду або відверто брешуть, щоб привернути увагу читача.

Багато латиноамериканців вірять, що носіння жовтої білизни в новорічну ніч принесе гроші, щастя і удачу в наступному році.

Куркума має свій гарний жовтий відтінок завдяки хімічній сполуці під назвою куркумін.

Якщо білки ваших очей жовтіють, у вас, ймовірно, жовтяниця – стан, який зазвичай викликається надлишком жовтої хімічної речовини під назвою білірубін.

Жовта охра – найдавніший пігмент жовтого кольору і один з найдавніших кольорів, які коли-небудь використовувалися людьми.

Яєчні жовтки жовті, тому що кури зазвичай їдять зелені листові овочі (наприклад, капусту і салат) і жовту кукурудзу, яка містить жовті пігменти, звані ксантофілами.

Папір, виготовлений з дерев, жовтіє через окислення лігніну, структурного білка, який надає міцності паперу на основі деревної целюлози.

Жовта хризантема

Жовтий може бути яскравим і життєрадісним кольором, але він має довгу і захоплюючу історію, яка виходить далеко за межі його використання в моді та домашньому декорі.

Від асоціації з таксі до використання у стародавніх пігментах, жовтий колір вплинув на багато різних аспектів нашого світу.

Незалежно від того, любите ви цей колір чи ні, неможливо заперечити його значення в історії та культурі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *