Бетонні кораблі Першої та Другої світових воєн

Щоб протистояти більш важливому військовому використанню сталі, президент США Вудро Вільсон схвалив будівництво 43 бетонних кораблів.

Бетонні кораблі світових воєн

Важливою складовою перемоги у війні є здатність виробляти матеріали та транспортні засоби, необхідні для продовження війни.

Літаки, вантажівки, танки і кораблі – це лише деякі з транспортних засобів, необхідних для ведення війни.

Для того, щоб мати постійний потік цих транспортних засобів, що прибувають на лінію фронту, потрібна сировина – а також, звісно, промислова робоча сила та інфраструктура для їх виробництва.

Під час будь-якої війни природно, що певні матеріали стають дефіцитними.

Саме так було і в Першій, і в Другій світовій війні зі сталлю.

З кожною війною кількість сталі в цивільному використанні зменшувалася, оскільки військові реквізували її для створення життєво важливої зброї, боєприпасів і транспортних засобів, необхідних на лінії фронту.

Таким чином, виробництво цивільних транспортних засобів відійшло на другий план перед обличчям необхідної військової техніки.

Надзвичайний флот Першої світової війни

Надзвичайний флот Першої світової війни

Оскільки Перша світова війна, здавалося, тривала без кінця, сталь почала ставати дефіцитною, і у США виникла ідея.

Щоб протистояти більш важливому військовому використанню сталі, президент США Вудро Вільсон схвалив будівництво 43 бетонних кораблів.

Зрештою, бетон був міцним матеріалом, який міг витримати певні навантаження, до того ж він був досить плавучим, а отже, дуже підходящим матеріалом для будівництва кораблів.

З бюджетом у 50 мільйонів доларів на весь флот кораблів, будівництво розпочалося наприкінці 1917 року.

Однак до кінця війни було побудовано лише 12 з 43 кораблів.

12 бетонних кораблів були продані на цивільну службу і прожили відносно спокійне життя.

Втім, один з них, нафтовий танкер під назвою S.S. Palo Alto, був перетворений на танцювальний клуб і ресторан у Сікліфф-Біч, Каліфорнія.

Ще цікавішою була доля пароплава S.S. Sapona, який використовувався як плавучий винний склад за часів сухого закону.

Кораблі McCloskey часів Другої світової війни

Кораблі МакКлоскі часів Другої світової війни

Під час Другої світової війни сталь знову стала дефіцитним товаром.

У 1942 році Морська комісія США уклала контракт з філадельфійською компанією McCloskey and Company на будівництво флоту з 24 нових бетонних кораблів.

Після 20 років прориву в технології бетону, нова ера бетонних кораблів була легшою, міцнішою та швидшою, ніж їхні попередники часів Першої світової війни.

Побудовані в шаленому темпі, кораблі були спущені на воду наприкінці 1943 – 1944 років після будівництва в Тампі, штат Флорида.

Кожен з кораблів McCloskey був названий на честь піонерів у розробці та науці про бетон.

Два з цих кораблів були спеціально затоплені для виконання ролі блок-кораблів під час вторгнення союзників у Нормандію в рамках операції "Оверлорд", два зараз використовуються як причали в бухті Якіна в Ньюпорті в Орегоні, а сім досі стоять на плаву на гігантському хвилерізі на канадській річці Пауелл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *