Чи справді бики зляться на червоний колір?

Чи знали ви, що тореадори носять жовто-рожеву накидку протягом більшої частини бою і лише в самому кінці переодягаються в червону накидку?

Чи злить биків червоний колір?

Червоний колір символізує любов. Так що ж відбувається з биками, які не люблять червоний колір?

Ви можете подумати, що бики божеволіють, коли бачать червону накидку, оскільки цей колір також асоціюється з гнівом. Що ж, у цій статті ви дізнаєтесь, чи є це фактом або міфом.

Говорячи про факти, ви також дізнаєтеся кілька різних фактів про кориду, починаючи від того, чому тореадори використовують червоні накидки, і закінчуючи країнами, які заборонили цю подію.

Чому бики такі агресивні?

Розлючений бик нападає

Багато в чому це пов’язано зі статтю. Рівень тестостерону вищий у самців ссавців, тому бики більш агресивні, ніж корови.

Однак бики агресивні не лише через тестостерон. Вони дуже територіальні істоти, які будуть боротися з усім, що, на їхню думку, зазіхає на їхню територію.

Поєднання цієї агресії з величезними розмірами та силою робить биків небезпечними тваринами. Крім того, бики мають гострі роги, які можуть смертельно поранити вас.

Тим не менш, існують способи обійти агресію биків. Наприклад, фермери часто одягають бикам кільця в ніс. Це значно зменшує небезпеку перебування поруч з цими небезпечними тваринами, дозволяючи контролювати биків з безпечної відстані.

Тож чи злить биків червоний колір?

Натовп биків

Простіше кажучи, відповідь – ні! Натомість, це через агресивне шмагання накидкою.

Причина, чому червоний колір не може розлютити биків, полягає в тому, що вони навіть не бачать цього кольору, оскільки в їхніх очах відсутні L-конуси – колбочкові клітини, пов’язані з розпізнаванням червоного кольору.

Відсутність L-конусів робить биків дихроматичними істотами, і це призводить до того, що вони не можуть відрізнити червоний колір від зеленого.

Якщо вам цікаво, як бики сприймають червоний колір, то він виглядає як суміш жовтого і сірого.

Чому ж тореадори використовують червону накидку?

Бик кидається на червону накидку матадора

Червона накидка, яку тореадори, або матадори, використовують під час кориди, називається мулетою. Використання мулети глибоко вкоренилося в традиції кориди.

Витоки мулети сягають 1726 року, коли іспанський матадор на ім’я Франсіско Ромеро ввів її у світ кориди. Сьогодні її використовують у фінальній стадії кориди в іспанському стилі, коли биків добивають мечем.

Звісно, корида може бути досить кривавою подією. І якщо подумати, це робить червоний колір логічним вибором для накидки.

Червоний колір може приховати плями крові биків, тому накидку набагато легше чистити після бою.

Однак для більшої частини кориди матадори використовують іншу накидку, рожеву ззовні та жовту всередині.

Що відбувається з биком після кориди?

Стейк смажиться на грилі

Якщо бика не помилували, або якщо це корида в португальському стилі, його вбивають на арені перед закінченням заходу.

Навіть у тих рідкісних випадках, коли матадор не виживає після кориди, для нещасної тварини все одно настає той самий кінець.

Після кориди тушу бика вивозять з арени і відправляють на бійню, оскільки його м’ясо піде на приготування страв.

В Іспанії є навіть ресторан Casa Toribio, який спеціалізується на використанні м’яса биків, що беруть участь у кориді – вони отримують м’ясо з кориди Лас-Вентас у Мадриді.

Але крім переробки м’яса для споживання людиною, м’ясо також використовується для виготовлення кормів для домашніх тварин і кормів для тварин.

Які породи биків використовуються для кориди?

Чорний бик готується до нападу

Бики, які використовуються для кориди, – це бики торо браво, або іспанські бійцівські бики, порода великої рогатої худоби, що походить з Піренейського півострова.

За зовнішнім виглядом іспанські бійцівські бики виглядають м’язистими, оскільки їх розводять для кориди, і, як правило, мають чорне або темно-коричневе забарвлення.

4-6-річні бики використовуються для кориди де торос (професійної кориди) і кориди де рехонес (кінної кориди). Бики у віці 3-4 років використовуються для новільяди (аматорської кориди).

Тореадор, який бере участь у кориді, називається novillero і ще не вважається матадором. Квитки на аматорські заходи зазвичай набагато дешевші, ніж на професійну або кінну кориду.

Чи корида все ще існує?

Корида на ранній стадії, до того, як матадор вдягає червону накидку

Зараз корида є незаконною в багатьох країнах, наприклад, у Великобританії, Італії та Канаді. Однак, незважаючи на те, що багато людей не підтримують кориду, в деяких країнах вона все ще відбувається.

У восьми країнах корида все ще дозволена, зокрема у Франції, Іспанії та Португалії. Щоправда, в Іспанії є один нюанс: у деяких частинах країни, таких як Калонж, Тосса-де-Мар, Віламаколум і Ла-Вахоль, корида заборонена.

Щодо того, що корида не є повністю забороненою в країні, то це зводиться до збереження іспанської культури.

Наприклад, іспанська автономна область Каталонія заборонила кривавий спорт ще у 2010 році, але у 2016 році це рішення було скасовано після того, як заборона була визнана неконституційною.

Бики зляться, коли бачать червону накидку – це міф. Вони навіть не бачать червоний колір так, як ми!

Саме розмахування накидкою провокує бика на напад; використання червоних накидок не має нічого спільного з провокуванням биків.

Просто червоні накидки виглядають особливо ефектно під час завершення кориди, а червоний колір дуже добре приховує плями крові!

На жаль, ця іспанська традиція є прикладом крайньої жорстокості до тварин, через що підтримка кориди зменшується, а багато країн забороняють кривавий спорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *