Чи є ластівка, тобто чоловічий піджак, актуальним на сьогоднішній день? З чим його поєднувати?

Чоловічий піджак з характерною подовженою спинкою – це одяг, який ми бачимо вкрай рідко. Однак елегантний чоловік повинен знати, що характеризує ластівку і для яких випадків вона доречна.

В останні роки ми спостерігаємо повернення класики в чоловічий гардероб. На офіційних заходах чоловіки все частіше звертаються до смокінга або навіть фрака. Це не повернення до анахронізмів, а радше повернення до хороших манер і відновлення елегантної грані в чоловічій моді. На хвилі цих тенденцій ми вирішили нагадати вам, що таке ластівка, тобто елегантний чоловічий піджак. Можливо, ми зможемо надихнути вас носити класику в її найкращому вигляді? Ми також підготували альтернативи, тобто сучасні фасони, які можна носити замість ластівки на офіційні заходи.

Що таке ластівка, або як виглядає чоловічий піджак?

Якщо вам доводилося дивитися телевізійні церемонії за участю коронованих осіб та аристократів, ви, безсумнівно, звертали увагу на специфічне чоловіче вбрання. В останні роки ми мали можливість бачити трансляції весіль британських принців – там можна було спостерігати, як виглядає класичне денне вбрання для таких випадків.

Елементом такого вбрання є характерний жакет з подовженою спинкою, який і є ластівкою. Це елемент формального повсякденного одягу, який одягають для особливих випадків. Класичний піджак-ластівка може бути лише двох кольорів – чорного або сірого. Сьогодні від цього жорсткого правила відмовляються, і ви можете знайти ластівку в найрізноманітніших кольорах. Чоловічий піджак застібається на один ґудзик спереду, і від цього місця його нижні половинки симетрично розходяться в сторони. Чоловічий піджак також може бути двобортним, в такому випадку ми маємо два ґудзики, пришиті горизонтально в одну лінію. Спинка подовжена і розкльошена. Розріз в центральній частині нагадує хвіст птаха, звідси і назва – ластівка. Спинка жакета має сягати колін.

Ластівка – це лише один з елементів денного офіційного вбрання, її не можна носити з повсякденними брюками та сорочкою. В цьому випадку ефект залежить від усього ансамблю, який складається з декількох елементів. Завжди носіть чоловічий піджак з білою формальною сорочкою. На сорочку надягають жилет, щоб завершити образ. Штани також дуже характерні – прості, вишукані, завжди в стриману смужку. Вони мають інший крій і високу талію, застібаються на ґудзики, а замість пояса носять підтяжки. Це одна з причин, чому жилет необхідний, оскільки він маскує брекети, які не підходять для офіційних випадків.

жовтець-1

Піджак-ластівка – як його носити і з чим поєднувати?

Як ми вже згадували, піджак-ластівка – це чоловічий денний піджак. Хоча каноном є чорний чоловічий піджак, в даному випадку колір відіграє не так важливу роль, як крій піджака. Його одягають на весілля та великі культурні події, що відбуваються вдень. Офіційний концерт у філармонії, який починається до 18:00 – гарна нагода одягнути ластівку.

В останні сезони ми спостерігаємо повернення таких фасонів на весіллях. Наречений може з успіхом одягнути ластівку на своє весілля. Єдине, про що слід пам’ятати – після 18:00 він повинен змінити піджак на вечірнє вбрання, наприклад, на смокінг.

Запорукою успішної укладки в цьому стилі є відповідність аксесуарів характеру церемонії. Ансамбль, який складається з чоловічого піджака, вимагає підбору відповідного взуття. В цьому випадку в хід йдуть тільки елегантні лаковані авіатори або оксфорди. Класична елегантність передбачала для такого вбрання ескадрильї, але сьогодні їх не так легко знайти. Крім того, сучасні чоловіки не відчувають себе комфортно в лакованих туфлях, прикрашених бантом.

Завершує весь ансамбль широка краватка і наволочка, яка є обов’язковим атрибутом ластівки. У президентському стилі прийнято носити наволочку з піджаком. Це скромний і офіційний стиль, який додає елегантності і сигналізує про те, що ми збираємося на важливу церемонію. Наречений також матиме прикрасу, приколоту в петлиці піджака. Сюди чудово впишеться одна квітка середнього розміру. Зверніть увагу, що весь шарм класичної елегантності полягає в дуже простих формах. Підберіть краватку під колір очей або під колір піджака. Тоді весь образ буде цілісним і стильним. Зверніть увагу на товщину краватки – ластівці пасує широка краватка, зав’язана одним з товстих вузлів.

жасколка-2

Чоловічий піджак – що замість нього одягнути сьогодні? Ланцерто пропонує

Чи варто мати чоловічий піджак у своєму гардеробі? Якщо ви хочете з’явитися в ньому тільки на весіллі, подумайте про його оренду. Для чоловіків, які не відвідують заходи, де таке вбрання є обов’язковим, це буде зайвою витратою. Оренда, безумовно, кращий варіант. Проте варто придбати вечірній костюм, адже ви неодмінно будете використовувати його для інших випадків. З огляду на це, ми підготували для вас кілька варіантів вбрання для вечірньої частини церемонії.

Ластівка вдень, а як щодо вечора?

Якщо ви вийшли у весільній сукні ластівкою, це означає, що церемонія проходить у надзвичайно елегантній атмосфері. Ось чому ви не можете знижувати свій політ після настання темряви. Після 18:00 переодягніться в не менш елегантне вбрання. Єдиний варіант – смокінг, він може бути чорним, а може і не бути. Блискучі елементи, що прикрашають піджак, чудово виглядають при штучному освітленні. Замість краватки одягніть метелика – не забудьте поєднати його з відповідною сорочкою. Також не можна залишатися в брюках, які ви носили з ластівчиним хвостом – навіть якщо вони підходять до піджака, це буде великим ляпом. Замість підтяжок підійде ремінь від піджака, який так само міцно утримує штани на місці.

жасколка-куріння

Офіційний костюм – який замість ластівки?

Ви отримали запрошення, в якому зазначено, що офіційний одяг є обов’язковим, але з різних причин ви не хочете одягати ластівку? Якщо ви не спричините цим дипломатичну кризу, ви можете з успіхом одягнути костюм. Елегантний ансамбль темно-синього або попелястого кольору стане не менш доречним денним вбранням. Ділова класика – темно-синій однобортний костюм – гарна альтернатива чоловічому піджаку. Достатньо одягнути його з білою сорочкою і приглушеними аксесуарами, щоб виглядати доречно на офіційному заході. Шовкова краватка і краватка додадуть образу елегантності.

жовтець-костюм

Координований ансамбль

Вам подобається поєднання смугастих штанів і однотонної ластівки? Ви можете досягти такого ефекту, доповнивши такий комплект однотонним піджаком. Виберіть темно-синій або попелясто-блакитний піджак для ділового костюма. Поєднайте його з сірими брюками в тонку смужку або в клітинку "Принц Уельський" і формальною сорочкою. Не забудьте про жилет – це важливий елемент одягу, який додає елегантності повсякденному вбранню.

ясколка-морський

Ви вже знаєте, як носити чоловічий піджак-ластівку!

Піджак-ластівка – чудовий вибір для чоловіків, які регулярно відвідують заходи, що вимагають від них класичного вбрання. Однак сьогодні мало хто з нас має можливість одягнути чоловічий піджак більше одного разу в житті. Безумовно, найпрактичніше взяти таке вбрання напрокат на весілля. Не кажучи вже про те, що усвідомлений і продуманий шопінг сьогодні – наш обов’язок. Краще робити ставку на позачасові костюми хорошої якості, які прослужать багато сезонів.

Звичайно, ми не говоримо про те, щоб відмовитися від ластівки в день весілля, але якщо це буде єдиний привід одягнути її, краще взяти вбрання напрокат. Це буде економно та екологічно. На вечір можна купити собі костюм або піджак, який неодмінно стане в нагоді не один раз.

Сподіваємося, що наш гід допоможе вам обрати правильне вбрання для відповідного випадку. Нам надзвичайно цікаво подивитися, як ви виглядаєте у своїй інтерпретації класичних фасонів піджаків. Діліться в соціальних мережах – будемо раді, якщо ви нас відмітите.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *