Що таке ткацькі переплетення? Пояснює експерт

Ткацьке переплетення – це спосіб, у який нитки переплітаються, утворюючи структуру тканини. Це важливо не тільки для її зовнішнього вигляду, але й для її властивостей – еластичності, м’якості та стійкості до пошкоджень. Ткацькі переплетення – дізнайтеся більше!

Знання властивостей тканин є цінним, якщо ви хочете купувати свідомо. В основі цього лежить розпізнавання типів ткацьких переплетень. Їх існує декілька, і кожне з них надає тканині різні параметри. Знаючи їх, ви з першого погляду зрозумієте, як виріб буде лежати і чи буде вимогливим у догляді. Ми підготували для вас повну інструкцію, з якої ви дізнаєтеся, які існують типи ткацьких переплетень і чим вони характеризуються. Ми також покажемо вам на прикладах структури тканин з різними переплетеннями.

Ткацькі тканини і переплетення – найважливіша інформація

Почнемо з відповіді на питання: що таке тканина? Тканина виготовляється з переплетення двох ниток: утоку і основи. Уток йде перпендикулярно, а основа – паралельно. Разом вони утворюють міцне переплетення, яке, якщо повторюється багато разів, перетворюється на смужку тканини.

У ткацькій промисловості використовується багато видів волокон: натуральні, синтетичні та напівсинтетичні. Найпоширеніші натуральні волокна – це волокна тваринного походження та бавовна, яка є рослинним волокном. Як і льон, вони традиційно використовувалися для виготовлення текстилю. З промисловою революцією та розвитком технічної думки з’явилася синтетика та напівсинтетика.

переплетення-ткацтво-1

Досі побутує твердження, що вони поступаються натуральним волокнам. Це неправда – синтетичні волокна були створені для того, щоб надати тканинам більшої стійкості до пошкоджень, нових естетичних властивостей і полегшити догляд за ними. Хорошим прикладом є тканини, які ми використовуємо для функціонального одягу – вони захищають від негоди так само ефективно, як і натуральні, з тією різницею, що правильно підібране переплетення дозволяє розширити їх функціональність, включивши в неї повітропроникність або водонепроникність.

Ткацьке переплетення має безпосередній вплив на зовнішній вигляд тканини. Нитки, спрямовані певним чином, створюють структуру, якою ми можемо милуватися. Ідеально рівне переплетення на кожному міліметрі тканини є свідченням її якості. Ось чому варто подивитися на тканину перед покупкою і таким чином оцінити її якість. Бездоганно виконане переплетення забезпечує довговічність тканини.

Найпопулярніші переплетення

Ви вже знаєте, що таке уток і основа. Для того, щоб знати різницю між типами ткацьких переплетень, потрібно знати ще два важливих поняття. Перше – рапорт: це найменша кількість волокон, після якої відновлюється уток. Другий термін, який необхідно знати – це уточнений, тобто місце перетину ниток основи і утоку. Перейдемо до характеристик різних ткацьких переплетень.

Полотняне переплетення

Основне ткацьке переплетення, яке є відправною точкою для створення інших типів переплетень. Характеризується постійною довжиною переплетення ниток основи та утоку. Ви напевно знаєте, як виглядає льон-сирець – таке розташування ниток в тканині і називається лляним переплетенням. Воно використовується для виробництва тканин для домашнього текстилю, наприклад, скатертин, постільної білизни або посуду.

Приклади тканин з полотняним переплетенням:

  • поплін,
  • органза,
  • муслін,
  • жоржет,
  • оксамит,
  • фланель,
  • шифон,
  • батист.

Саржеве переплетення

Це переплетення характеризується косим розташуванням рядів точок, де перетинаються уток і основа. Утворені таким чином діагональні смуги створюють цікаву структуру тканини. Саржеве переплетення найчастіше використовується у виробництві вовняних тканин. Саржа надає тканині м’якості, завдяки чому її легко складати.

Приклади тканин саржевого переплетення:

переплетення-2

Сатинове переплетення

Дуже цікаве плетіння, яке створює, як випливає з назви, гладку поверхню на тканині. Залежно від використовуваних ниток, це ступінь блиску, який буде досягнутий. Як створюється атласне переплетення? Уток проходить під або над нитками основи. Місця, де нитки переплітаються, не утворюють безперервних ліній, покладених по діагоналі. Рапорти розкидані по тканині, але в строго впорядкованому порядку. Характерною особливістю атласного переплетення є те, що права сторона тканини блищить, а ліва – тьмяна.

Тканини з атласним переплетенням:

Атласне переплетення

Схоже на сатин – створює гладку і блискучу структуру тканини. Це досягається за рахунок покриття утоку основою і створення пухкої, але плоскої поверхні за допомогою утокових ниток. Сатинове переплетення використовується в одязі та декоративних тканинах.

Панамське переплетення

Схоже на полотняне переплетення, за винятком того, що воно подовжується двома нитками як утоку, так і основи. Часто послідовності переплетення розташовуються в шаховому порядку. Панамське переплетення також можна використовувати для створення тривимірного ефекту, розташувавши його так, щоб нитки, переплітаючись, утворювали маленькі і великі кубики.

Приклади тканин з переплетенням панама:

Переплетення Grosgrain

Його можна описати як похідне від лляного і панамського переплетення. Його використання робить структуру тканини дуже вираженою, з відчутною і добре помітною текстурою.

Приклади тканин з переплетенням гросгрейн:

Рекомендований одяг з асортименту бренду Lancerto за типом переплетення

Теорію ви вже знаєте, настав час практичної інформації. Ми підготували для вас кілька прикладів чоловічого одягу, які представлятимуть описані вище типи переплетень. Почнемо з основ, тобто з полотняного переплетення.

Сорочка полотняного переплетення

Пропонована модель – це повсякденна сорочка з відкладним коміром на ґудзиках. Чим вона особлива? Тканина, з якої вона виготовлена, є інноваційним поєднанням волокон льону та Sorona®. Як ви знаєте, льон вибагливий у догляді. Але не в цьому випадку – сорочка з додаванням рослинної пряжі Sorona® м’яко лягатиме по фігурі та набагато легше прасуватиметься, ніж чистий льон. Це ідеальна сорочка для спекотної погоди, оскільки льон має охолоджуючі властивості та добре пропускає повітря.

переплетення-стилі-1

Літній костюм з тканини відкритого переплетення

Плетіння гросгрейн більш повітряне, ніж панама. Саме тому з цього переплетення шиють літні костюми та піджаки. Наша пропозиція – очевидний комплект у клітинку з технологічно оновленої тканини. Вона надзвичайно комфортна, злегка тягнеться і добре пропускає повітря.

переплетення-стилізація-2

Саржеве переплетення – найкраще виглядає на пальто

Найпопулярніша саржа – це, звичайно ж, ялинка. Пальто, яке ми обрали, чудово демонструє цю традиційну структуру тканини. Це осінньо-зимове пальто з вовни з додаванням віскози та синтетичних волокон. Переплетення тут створює дуже виразний візерунок. Волокна підібрані таким чином, щоб створити класичний меланжевий ефект сірого кольору в поєднанні з білим.

переплетення-стилізація-3

Як продемонструвати атласну строчку? На вечірньому одязі

Смокінг – це чоловічий вечірній одяг, який шиється з тканини, що найкраще виглядає при штучному освітленні. Підкладка зазвичай виготовляється з шовку, атласу або сатину, які – як ви, без сумніву, здогадалися – виткані за допомогою атласної строчки. Це надає тканині блиску, який надає їй благородного вигляду. Представлений нами піджак – це двобортна модель, прекрасне поєднання чорного і темно-синього кольорів.

переплетення-стилізація-4

Ткацькі переплетення – знання, якими варто володіти!

Базові знання про текстиль допоможуть вам вибрати правильний одяг для будь-якого випадку. Достатньо лише поглянути на тканину, щоб зрозуміти, чи буде виріб добре носитися і як за ним слід правильно доглядати. Асортимент Lancerto створений з використанням тканин найвищої якості. Від шовку чи кашеміру до сучасної напівсинтетики, які чудово виглядають і за якими легко доглядати.

Любите грати з модою та створювати оригінальні образи? Діліться ними в соціальних мережах і позначайте Lancerto. Ніщо не робить нас щасливішими, ніж коли наш одяг робить щасливими вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *