Чи гарна ідея подарувати вино?

Чи є подарункове вино гарною ідеєю? Це залежить від нагоди, вподобань одержувача і, перш за все, від типу вина, яке ви хочете комусь подарувати. Вважається, що пляшка вина зі смаком, принаймні, середнього цінового діапазону – цінний і елегантний подарунок. Але як вибрати це "хороше вино"? Пропонуємо кілька порад!

Вино на подарунок – з чого і кому його можна дарувати?

Чи є пляшка хорошого вина гарною ідеєю для подарунка? Так, за умови, що людина, яка її отримує, п’є вино і знає його цінність. Алкоголь, незважаючи на зовнішній вигляд, є досить особистим подарунком. Потрібно добре знати людину, якій ви його даруєте. Чому? Може статися так, що людина, яка отримує від вас пляшку вина, не вживає цей вид алкоголю за станом здоров’я або з інших причин. Було б справжньою помилкою дарувати алкоголь непитущому або непитущому алкоголіку. Слід також зазначити, що алкоголь, навіть слабоалкогольні напої, такі як вино, можна дарувати тільки повнолітній людині.

вино-на-подарунок-1

Коли ми найчастіше даруємо комусь пляшку вина? Наречені все частіше вказують у весільних запрошеннях, що вони воліють отримати в подарунок хороший напій, зазвичай вино, замість квітів. Пляшка хорошого вина – чудова ідея подарунка для тата і мами на іменини або день народження. Алкогольні напої також дуже часто приносять на новосілля або в якості подарунка на народження дитини – в основному для батька, оскільки мати не зможе відчути його смак протягом декількох місяців.

Якщо ви вперше відвідуєте когось вдома і не хочете прийти з порожніми руками, непогано принести з собою вино. Пляшка алкоголю також може бути корисною, якщо ви прийшли на запрошення в будинок вашої родини, щоб відсвяткувати якесь свято, наприклад, Різдво. Вино може бути самостійним подарунком або доповненням до основного подарунка, наприклад, на іменини чи день народження.

Хороше подарункове вино – як вибрати? 5 правил

Як вибрати хороше вино? Найкраще купувати вино в спеціалізованих винних магазинах або безпосередньо на виноробнях. Через своє географічне розташування Польща не славиться своїм виноробством, але це не означає, що в нашій країні ви не знайдете багато місцевих вин.

вино на подарунок-2

Не обов’язково бути сомельє, щоб вибрати хороше вино! Однак, якщо ви зовсім розгубилися, завжди корисно звернутися за порадою до досвідченого продавця. Купуючи вино в популярних винних крамницях або мережевих магазинах, на жаль, не завжди можна покладатися на думку та знання експедитора. Ось чому варто знати ці кілька правил для вибору хорошого вина!

1. виберіть колір вина: біле, червоне або, можливо, рожеве

Вибір хорошого вина починається з найпростішої характеристики – визначення кольору вина. Червоні вина вважаються найбільш елегантними та благородними. Чи означає це, що подарувати біле або рожеве вино буде помилкою? Звісно ж, ні! Потрібно лише правильно підібрати пляшку. Червоні вина, як правило, трохи важчі, ніж білі або рожеві.

Що визначає колір вина? Зовсім не колір винограду, а спосіб його обробки. У випадку з червоними винами ферментується не лише сік винограду, а й шкірка та кісточки, які надають напою кольору. Білі вина зазвичай виготовляються шляхом переробки соку чистого винограду.

2: Сухе, напівсухе чи солодке?

вино на подарунок-3

І білі, і рожеві, і червоні вина можна розділити на солодкі, напівсолодкі, напівсухі та сухі сорти. Знову ж таки, найблагороднішими вважаються сухі вина. Однак вони не для всіх.

Поляки дуже люблять солодкі вина, такі як херес або портвейн. Найбезпечнішим вибором для людини, яка не є гурманом напою грецьких богів, буде напівсухе вино. Воно не буде ні занадто терпким, ні занадто солодким. До легких універсальних вин можна віднести Савіньйон Блан або ігристе італійське просекко. Гурманам освіжаючих напоїв також може сподобатися португальське зелене вино Vinho Verde. Червоні напівсухі вина включають австралійський Мальбек або Каберне Савіньйон.

3. перевірте етикетку – найменування, сорт і країну походження

Вино повинно не тільки добре смакувати, але й мати гарний вигляд. Воно повинно бути розлите в елегантну пляшку і прикрашене правильною етикеткою. Загальновизнано, що хороші вина повинні зберігатися в пляшках з товстим дном. Хоча це не завжди є показником якості. Зверніть увагу, що пляшки для білих вин часто витягнуті і більш обтічні, в той час як червоні вина укладені в класичні темно-зелені пляшки з прозорим горлом.

Ще одним елементом упаковки вина, на який звертають увагу, є корок. Вина з гвинтовою кришкою також зазвичай вважаються дешевшими. Знову ж таки – це зовсім не правило! Іноді справжня перлина може бути розлита в непримітну пляшку з металевою гвинтовою кришкою.

вино-на-подарунок-4

Етикетка вина повинна містити таку інформацію, як найменування, сорт, вінтаж і країна походження напою. Назва, тобто позначення алкоголю виноробною організацією, вказує на певну якість вина. Сорт і країна походження багато розкажуть вам про смак, на який ви можете розраховувати. Загальновизнано, що Франція є світовим лідером з виробництва найкращих вин. Однак не всі оцінять їхній специфічний, іноді терпкий смак. Деяким людям більше до смаку чилійські спиртні напої, іншим – австралійські вина, а третім – ніжні, сонячні вина Італії.

4 Ціна вина

Найпоширенішим критерієм вибору вина для подарунка є, звичайно ж, ціна. Зазвичай ми тягнемося до вин з певної полиці. На жаль, правило – чим дорожче, тим краще – тут зовсім не діє! Особливо, якщо ви вирішили купити вино в супермаркеті. Вина з вищих цінових полиць мають низьку оборотність і дуже часто затримуються в магазині. Це, в свою чергу, може призвести до того, що благородний напій просто зіпсується.

Хороше вино можна купити всього за 50 фунтів стерлінгів! Тож вам не обов’язково витрачати цілий статок на хороше сухе вино для подарунка. Іноді все, що вам потрібно зробити, це запитати думку фахівця. Ось чому ми рекомендуємо робити покупки у винних барах.

5. вподобання одержувача подарунка

Ключ до вибору правильного вина для подарунка – це, звичайно, знайти правильне вино для одержувача. Але як дізнатися її смаки? Якщо ваша мама, якій ви купуєте вино в подарунок, цінує смак чорного шоколаду і терпкої чорної кави, ви можете пошукати хороший напій на полиці з сухими винами. Люди, які схильні до солодкої, молочної кави, безумовно, краще відреагують на напівсухі або напівсолодкі вина.

Як упакувати вино для подарунка?

Пам’ятайте, що кожен подарунок повинен бути упакований відповідним чином. А як презентувати пляшку вина? Є кілька способів.

вино-на-презент-5

Перш за все, напій можна упакувати в спеціальну коробку або картонну коробку у формі довгастого куба. Оберніть коробку декоративним папером і перев’яжіть стрічкою. По-друге, ви можете покласти пляшку в спеціальний довгастий подарунковий пакет для алкоголю. Такі можна знайти в більшості алкогольних магазинів, а також в магазинах канцтоварів. По-третє, іноді пляшка вина сама по собі є настільки красивим предметом, що все, що вам потрібно зробити, – це вибрати відповідну стрічку і обв’язати її навколо горлечка пляшки.

Вино в подарунок на день народження – чи гарна ідея?

Пляшка хорошого вина – ідеальний подарунок для дорослих, які полюбляють цей вид напою. Однак, не купуйте пляшку алкоголю для когось, кого ви погано знаєте. Ви можете випадково зробити прикру помилку – подарувати непитущому або непитущому алкоголіку.

Такий подарунок добре підійде, якщо вас запросили на день народження або пишну звану вечерю. Пам’ятайте, що вино може бути як самостійним подарунком, так і доповненням до подарунка на день народження.

Вино на подарунок – обирайте з розумом!

Біле, червоне чи рожеве? Яке вино вибрати в якості подарунка? Орієнтуйтеся насамперед на смаки іменинника, а не на звичні стереотипи. Хороше подарункове вино не обов’язково має коштувати цілий статок. Щоб порадувати когось і зробити дійсно оригінальний подарунок, вирушайте до винного магазину (енотеки) або справжнього винного бару. Адже часто саме ставлення до подарунка має значення, а не сам подарунок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *