Чи варто вірити у весільні забобони? Більш-менш відомі забобони

Різноманітні весільні забобони існували протягом століть, щоб збільшити шанси молодят на процвітання. Чи варто в них вірити і чи мають вони якесь раціональне обґрунтування? Ознайомтеся з найцікавішою інформацією про весільні забобони!

Зміст:

Погані прикмети перед весіллям

Одруження – одна з найважливіших подій у житті. Зміна сімейного статусу – це також можливість відсвяткувати в колі близьких родичів і друзів, щоб відзначити вступ в новий спосіб життя . У метушні підготовки до церемонії та весілля варто пам’ятати, що існують весільні забобони, яких, за традицією, необхідно дотримуватися, щоб забезпечити щастя стосунків. Багато людей ставляться до них з відстороненістю, але є й ті, хто вважає за краще не ризикувати і ставиться до весільних забобонів серйозно і намагається їх дотримуватися.

Більшість забобонів походять від народних вірувань і культурних практик, характерних для певного регіону . Навіть якщо вони не мають раціонального пояснення, варто знати найпопулярніші весільні забобони для нареченого і нареченої, щоб не наражатися на невдачу і культивувати старі традиції.

Деякі весільні забобони стосуються не лише дня одруження, а й часу, що передує цьому важливому моменту. Згідно з ними, існують певні події або ситуації, які можуть віщувати невдачу або нещастя для майбутнього подружжя. Які ж погані прикмети перед весіллям, яких, згідно з традицією, слід уникати?

Руйнування дзеркала або годинника

Згідно з цим забобоном, пошкодження дзеркала або годинника перед весіллям є дуже поганим знаком, який може означати нещастя, хворобу або навіть смерть у шлюбі. Точно невідомо, звідки виникло це марновірство, але воно може бути пов’язане зі старими віруваннями, коли дзеркало і годинник вважалися магічними і символічними предметами.

перебільшення-весілля-1

Втрата обручки або каблучки для заручин

За повір’ями, це дуже погана прикмета, яка може означати розрив шлюбних уз або піддавання себе спокусі зради. Адже каблучка та обручка вважаються символом вірності та міцного кохання. Тому варто зберігати свої прикраси в надійному місці, хоча, звичайно, не весільні забобони визначають довговічність ваших почуттів.

Совине ухання

У народних віруваннях сова вважається символом темряви і злих сил. Що стосується весільних забобонів для нареченого і нареченої, то почути ухання птаха сприймається як погана прикмета. Це пов’язано з тим, що він може передвіщати хворобу або смерть у шлюбі, нещастя і конфлікти у відносинах.

Весільні забобони – цивільне та церковне вінчання

Весільні вірування та забобони стосуються як церковних, так і цивільних церемоній. Важливою є не лише підготовка до шлюбу, але й обставини, за яких буде виголошено сакраментальне "Я згоден". Якщо говорити про забобони – цивільне і церковне вінчання повинні відбуватися в строго визначений місяць, день і навіть час. Що про це говорять народні забобони?

Дощ під час церемонії

Існують відомі весільні забобони, які є взаємовиключними в цьому питанні. Одне з них повідомляє, що погана погода під час церемонії віщує невдалі стосунки і швидкий кінець шлюбу. Згідно з іншим повір’ям, дощ під час одруження є добрим знаком, оскільки символізує родючість і багатство.

Однак до весільних забобонів про погоду слід ставитися з обережністю, адже ніхто не може контролювати погодні умови. Тому ви не можете передбачити погоду, тому не хвилюйтеся, якщо під час церемонії затягне хмарами і піде дощ.

Буква "Р" у місяці весілля

За повір’ям, найкращим варіантом для майбутнього подружжя є вибір місяця, в назві якого є буква R. Це може бути пов’язано з латинськими назвами місяців, де всі, окрім травня, червня та липня, містять літеру R. У ті часи влітку весілля не проводили, оскільки це був час збору врожаю та інтенсивної роботи в полях, що унеможливлювало проведення церемонії. З цієї причини місяці на літеру Р могли вважатися більш сприятливими для одруження.

перебільшення-весілля-2

Ще одна теорія полягає в тому, що весільні забобони беруть свій початок у нумерології. Літері R присвоєно число 9, яке символізує добро, любов, процвітання і мудрість. Цей забобон дуже популярний і часто впливає на вибір молодят щодо дати весілля.

Свідки на весіллі – забобони

Вибір свідків часто є складним рішенням, яке пов’язане не лише з особистими міркуваннями, але й з певними забобонами. Одним з таких забобонів є те, що свідки на весіллі не повинні бути одруженими, адже за традицією закохана пара може стати на весільну доріжку лише один раз – у день власного весілля. Якщо вони зроблять це ще раз, то це віщує кризу або розлучення, а також проблеми у стосунках свідків

Згідно з іншою теорією, забобон може бути пов’язаний зі старими звичаями, згідно з якими пара не могла стати свідками на весіллі. Забобон пов’язаний з тим, що раніше роль свідків виконували дружки та подружки нареченої – люди, які не були одружені та вільні від сімейних зобов’язань і могли допомогти нареченому та нареченій з весільними клопотами.

Весільні забобони щодо забав та обряду

Весільна церемонія та вечірка – це моменти, сповнені радості та хвилювання. Це також привід для багатьох весільних забобонів, покликаних забезпечити веселощі та щастя у шлюбі. Ось декілька з них:

 • Перенесення нареченої через поріг – наречений повинен перенести свою наречену через поріг будинку або готельного номера, де вони проведуть першу шлюбну ніч. Це має означати, що він захищає її від злих духів і забезпечує її безпеку та захист.
 • Прищеплення – це символічне прощання нареченої зі своїм попереднім життям і входження в нову роль дружини. Під час цієї церемонії наречена знімає фату і одягає білу шаль або хустку.

перебільшення-весілля-3

 • Перший танець – це важливий момент для молодят, щоб показати свою сумісність і гармонію. Пара повинна уникати танцювати з кимось іншим, окрім свого чоловіка або дружини.
 • Розрізання весільного торта – це ще один символічний момент для молодят, який означає їхню співпрацю та спільне прийняття рішень. Молодята повинні тримати ніж разом і відрізати перший шматок торта. Потім молодята повинні пригостити один одного шматочком торта, що має символізувати любов і довіру.
 • Кидання фати, краватки або метелика – це веселий спосіб вибрати наступних молодят. Наречена кидає свою фату серед незаміжніх жінок, а наречений кидає свою краватку або метелика серед неодружених чоловіків. Очікується, що ті, хто їх зловить, швидко одружаться або вийдуть заміж.

перебільшення-весілля-5

 • Обсипання молодих рисом і дрібними монетами на удачу – спосіб побажати їм родючості та процвітання. Рис символізує насіння життя, а монети – багатство. Деякі люди замінюють рис пелюстками троянд або іншими квітами, що символізують любов і красу.
 • Забобони щодо букета нареченої – він повинен складатися з живих квітів, бажано зрізаних, щоб забезпечити довговічність і свіжість стосунків. При цьому не варто використовувати квіти яскравих або темних кольорів, які можуть символізувати конфлікт або смуток. Існує також забобон щодо весільного букета, згідно з яким квіти повинен купувати або готувати хтось інший, а не наречена. Крім того, майбутня наречена не повинна бачити букет до церемонії.

Весільні забобони є не лише символічними, але й цікавим елементом для розваги гостей. Зрештою, важко уявити собі свято без традиційного розрізання торта, весільної церемонії або скидання фати.

Що потрібно мати на весіллі? Забобони щодо одягу та аксесуарів

Одяг та аксесуари нареченого і нареченої є не тільки важливою частиною їхнього зовнішнього вигляду, але й предметом багатьох весільних забобонів. Згідно з ними, деякі речі можуть забезпечити щастя, любов і багатство, а інші – принести невдачу або зраду. Чого слід уникати, а що обов’язково потрібно мати на весіллі? Народні забобони мають ряд рекомендацій на цю тему.

 • Наречений побачить свою майбутню дружину у весільній сукні перед весіллям – це передвіщає зраду або нещастя у шлюбі.
 • Інша жінка приміряє весільну сукню – така поведінка може принести нещастя в особистому житті і приректи жінку на старість.
 • Наречена побачить себе у білій сукні безпосередньо перед весіллям – згідно з цим забобоном, перед весіллям наречена повинна уникати ходити або дивитися на себе у білій сукні, поки не одягне весільну сукню. Інакше вона може накликати на себе нещастя або хворобу.

перебільшення-весілля-4

 • Наречена не повинна одягати на весілля перли – згідно з народними прикметами, перли віщують сльози і смуток у шлюбі. Це пов’язано з тим, що в давнину вважалося, що перли були сльозами русалок або символізували сльози Єви після вигнання з раю.
 • Наречена повинна купити своєму обранцеві весільну сорочку, а він їй черевики – такі подарунки мають забезпечити гармонію та процвітання у шлюбі. Це може бути пов’язано з вірою в те, що сорочка символізує турботу і тепло домашнього вогнища, а черевики – подорожі і рух вперед.

весільні перебільшення-6

Весільні забобони – вірити чи ні?

Не існує єдиного правильного ставлення до весільних забобонів. Кожен може вирішити для себе, чи хоче він їх дотримуватися, чи ні. Однак важливо поважати вибір і вірування інших людей, а також пам’ятати, що весільні забобони не є гарантією щастя або нещастя в шлюбі.

Якщо ви готуєтеся до весілля, ви знайдете всі необхідні предмети одягу в пропозиції Lancerto. Ознайомтеся з останньою колекцією!

2 думки на тему “Чи варто вірити у весільні забобони? Більш-менш відомі забобони

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *