День Мартіна Лютера Кінга – що це за свято і як до нього підготуватися?

"Всі люди створені рівними" – ці надихаючі слова якнайкраще передають те, за що боровся Мартін Лютер Кінг. Колишній американський баптистський пастор був в авангарді руху за громадянські права афроамериканців, і за свою активність він заплатив життям. Суспільство не забуло його внесок, про що свідчить День Мартіна Лютера Кінга. Як можна відзначати це свято?

Расова сегрегація в 1950-х роках у США була на немислимих рівнях. Які приклади? Чорношкірим дозволялося їхати лише на задньому сидінні автобуса. З іншого боку, на вулицях були встановлені крани з питною водою для певних рас. Також було законно відмовляти в прийомі на роботу на підставі кольору шкіри. Самоосуд і насильство щодо афроамериканців були повсякденним явищем, незважаючи на те, що з моменту скасування рабства минуло майже 100 років.

Такою була реальність, в якій народився і виріс Мартін Лютер Кінг. Ким він був і за що боровся американський пастор? Частково завдяки його діяльності в 1964 році в США був прийнятий Закон про громадянські права, який став важливою віхою в боротьбі за рівність. Трагічна смерть харизматичного лідера продовжує хвилювати міжнародну спільноту. Той факт, що День Мартіна Лютера Кінга відзначається в США, також свідчить про важливість цієї постаті.

Ким був Мартін Лютер Кінг?

Мартін Лютер Кінг-молодший народився 15 січня 1929 року в Атланті в родині протестантського священнослужителя. Майбутній лідер руху за громадянські права отримав різнобічну освіту (мав, зокрема, докторський ступінь), але зрештою вирішив стати пастором. Його політична діяльність розпочалася у 1955 році зі страйку водіїв автобусів в Алабамі, який став наслідком арешту чорношкірої жінки, що відмовилася зайняти місце на задньому сидінні автобуса. Відтоді Кінг регулярно організовує мітинги та масові заходи, гарантуючи, що вони завжди проходять мирно.

З 1960 року діяльність пастора почала виходити за межі місцевої громади, і з часом він став найбільшим чорношкірим лідером на півдні США. 1963 рік приніс ще одну знакову подію: відбувся мирний марш на Вашингтон, щоб привернути увагу Конгресу до проблеми нетерпимості. Саме тоді пролунали знамениті слова "У мене є мрія…". Через рік герою присудили Нобелівську премію миру.

У 1968 році в Мемфісі стався замах на Мартіна Лютера Кінга, в результаті якого він загинув. Хто був його катом? Розслідування показало, що смертельні постріли зробив Джеймс Ерл Рей – противник расової рівності. Після суду Рей був засуджений до 99 років ув’язнення, але помер, відсидівши 30 років. Справа про вбивство розглядалася ще багато разів. Серед іншого, розглядалася теза про те, що вбивство було замовлене третіми особами (Кінг мав численних політичних опонентів). Зрештою, жодних доказів, які б вказували на чиюсь провину, так і не з’явилося.

День Мартіна Лютера Кінга – важливе свято в США

Перші спроби встановити день пам’яті Мартіна Лютера Кінга відбулися вже через чотири дні після вбивства. Зрештою, лише у 1986 році Сенат підписав закон про запровадження нового федерального свята: День Мартіна Лютера Кінга, який завжди відзначається у третій понеділок січня. З цієї нагоди закриваються школи, банки та урядові установи, відбуваються численні заходи.

Мета вшанування постаті американського пастора – нагадати про те, за що боровся Мартін Лютер Кінг. А це загальнолюдські істини, такі як рівність раси, статі та поглядів. Як відзначають цей день у США? Це також "національний день громадських робіт", тому в цей день проводяться переважно волонтерські громадські заходи. Популярними заходами є благодійні збори та акції зі збору коштів, а також різноманітні мистецькі проекти, панахиди, ярмарки, концерти, кінопокази та благодійні матчі. НБА, серед інших, вже багато років бере участь у святкуванні, організовуючи захоплюючі спортивні ігри.

Підготовка до Дня Мартіна Лютера Кінга

Що ви можете зробити, щоб відзначити День Мартіна Лютера Кінга? Якщо ви живете в Сполучених Штатах, це дуже просто. Майже кожна громада організовує власні урочистості, а вхід на більшість заходів є безкоштовним. Волонтерство також є хорошим варіантом. Таким чином, ви зможете при нагоді допомогти нужденним людям, що буде найкращим способом вшанувати постать американського пастора.

Те, що День Мартіна Лютера Кінга не є польським святом, зовсім не означає, що його не можна відзначати, живучи над Віслою. Тези, проголошені лідером, є універсальними і стосуються кожної людини незалежно від раси, віку, статі чи країни походження. Проблема расової сегрегації все ще існує, хоча її жертви стають все менш голосними. Так було, зокрема, під час підйому руху Black Lives Matter у 2013 році.

Тож як можна вшанувати пам’ять Мартіна Лютера Кінга в Польщі? Бажано наслідувати приклад американців і провести благодійну акцію на користь своєї громади. Оскільки свято припадає на січень, гарною ідеєю буде, наприклад, збір теплих речей для бездомних або подарунків для бідних людей. У приватній обстановці або з групою друзів ви також можете організувати вечір антирасистського кіно. Такі фільми, як "Вбити пересмішника" або "Серед ночі" стануть чудовою відправною точкою для обговорення расової рівності та розповіді про те, як Мартін Лютер Кінг послужив світові.

Що одягнути на День Мартіна Лютера Кінга?

Заходи, організовані на честь Дня Мартіна Лютера Кінга, як правило, носять неформальний характер. Тому під час колекцій та благодійних заходів корисно носити зручний одяг, який дозволить вам працювати безперервно і з комфортом протягом багатьох годин. У той же час, це дуже важливий день, тому варто подбати про те, щоб виглядати по-особливому. Пропозиція? Ознайомтеся з ідеями стилю від Lancerto!

Для жінок …

Дами почуватимуться комфортно і виглядатимуть вражаюче, вирішивши вибрати комплект, що складається, серед іншого, з широких штанів . Легка тканина забезпечує достатню вентиляцію, а завдяки стійкості до деформації не потрібно турбуватися про непривабливі складки. Вільний крій також забезпечує свободу рухів у будь-якій ситуації.

З чим носити штани? Ідеально підійде сорочка в стилі печворк. Сплеск кольору зробить ваше обличчя яскравішим, а інтригуючий візерунок приверне увагу всіх присутніх на заході. (Ви можете закатати рукави сорочки, щоб додати нотку невимушеності). Якщо урочистості відбуваються на вулиці, доповніть образ теплим верхнім одягом, наприклад, короткою блискучою стьобаною курткою бежевого кольору.

… і джентльмени

День Мартіна Лютера Кінга можна святкувати в різних місцях, тому варто підготувати універсальне вбрання, яке буде доречним і в музеї, і на вечері з друзями. Для чоловіків ідеальним вибором будуть темно-сині штани чінос. Доповніть образ м’яким бежевим джемпером. Бавовняний матеріал добре пропускає повітря і не мнеться, тому підійде для багатьох інших випадків.

Доповніть образ додатковим шаром одягу, щоб захиститися від холоду. Що вибрати: куртку чи пальто? Цього разу оберіть двобортне пальто в клітинку. Цікавий візерунок і простий крій підійдуть як для smart-casual, так і для неформальних заходів.

Те, за що боровся Мартін Лютер Кінг, досі актуально

Мартін Лютер Кінг був надихаючою постаттю, яка наполегливо йшла до своєї мети. Його харизматичні промови та внесок стали невід’ємною частиною світової історії. Пам’ятати, за що боровся Мартін Лютер Кінг, важливо не лише для американської спільноти. Тези колишнього пастора про расову рівність також непідвладні часу.

Темношкірі люди стикаються з нетерпимістю майже щодня. Участь у цьому святкуванні – один із способів боротьби з расизмом. І в процесі цього, це також може принести багато користі місцевій громаді. Як ви можете зробити свій внесок? Дуже просто: організуйте власне святкування Дня Мартіна Лютера Кінга і нагадайте всім про цінності, які він проповідував.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *