Почему Санта-Клаус дает уголь плохим детям?

Чому Санта дарує вугілля поганим дітям?

Могу сказать, что в детстве я слышал эту фразу как минимум раз в год (а обычно и чаще) в преддверии Рождества.

Одной только перспективы получить вместо игрушек и шоколада ненужное ископаемое топливо было достаточно, чтобы я в страхе убежала в слезах, пообещав себе исправить свои истерики!

Но откуда взялась эта идея? Оно не может быть уникальным, ведь мой лучший друг детства говорил, что его мама тоже так говорила.

Так что давайте немного покопаемся и вместе отправимся в путешествие праздничных открытий.

Старый Санта – дикарь.

Санта виглядає злим

На заре своего существования Санта был известен тем, что доставлял подарки только хорошим детям и наказывал плохих.

Даже в начале 1800-х годов в литературе о Санте говорилось, что он наказывает плохих детей не кусками угля, а "длинным, черным, березовым прутом", который служит плетью для физических наказаний.

Однако в начале 1800-х гг. уголь был еще относительно новой вещью на бытовом уровне, поэтому справедливо предположить, что в те времена уголь не был обычным явлением и, соответственно, не вошел в фольклор.

Тож замість вугілля неслухняні діти отримували каміння, попіл, холодну картоплю або – найзловісніше з усього – легенький прочухан або побої від веселого червоного хлопця.

Чи він тоді був зеленим? Чи зелений Санта – це міф? Я ніколи не можу пригадати, чому Санта насправді червоний.

А як же вугілля?

Санта в темряві зі шматками вугілля

Ну, по правді кажучи, вугілля досить важко визначити.

Насправді, воно могло з’явитися ще до появи самого раннього Санти, але, боюся, сніги в цьому питанні дуже каламутні!

Отже, хоча Санта завжди карав неслухняних дітей, вугілля, здається, походить з цілої купи різних місць.

В італійському фольклорі дітей відвідувала відьма на мітлі, яка роздавала подарунки та цукерки хорошим дітям, а поганим – вугілля.

Дехто вважає, що ідея про те, що погані діти отримують вугілля, прийшла з Голландії 16-го століття.

На Святвечір діти ставили свої чобітки біля каміна, і хороші діти наповнювали їх цукерками або маленькими іграшками, а погані діти наповнювали їх вугіллям.

У вікторіанській Англії Санта давав вугілля лише бідним дітям як покарання за погані вчинки, які зробили їхню сім’ю бідною.

Однак це було б вигідно для бідних сімей, оскільки вони могли б спалювати вугілля, чого вони зазвичай не могли собі дозволити.

Так чому вугілля?

Палаюче вугілля з Сантою праворуч

Відповідь проста: ми просто не знаємо!

Все, що ми можемо зробити, це припустити, чому він доставляє вугілля. Багато людей підозрюють, що все це пов’язано з димарем і каміном.

Санта та його різноманітні помічники в різних фольклорних версіях по всьому світу часто потрапляють до будинку через димохід, приносячи подарунки, які стоять біля каміна.

Тому цілком логічно, що вугілля, яке є маркером поганих дітей, пов’язане з каміном.

Це пов’язано з германською версією старого доброго Санти, який приносив неслухняним дітям мішечки з попелом, а не шматок вугілля.

Тож, хоча ми не знаємо, чому Санта дарує вугілля поганим дітям, ми знаємо, що краще бути обережними, не кричати, не дутися – якщо не хочете отримати велику грудку вугілля у своїй панчосі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *