Чим відіпрати фарбу з одягу? Практичний посібник з видалення надокучливих плям

Плями від фарби не обов’язково мають бути причиною для викидання одягу, є способи їх позбутися. Як вивести плями від фарби з одягу? У нашому посібнику ви знайдете патенти на складні плями від різних видів фарби.

Футболку, забризкану акриловою або емульсійною фарбою, не обов’язково викидати у смітник. Хоча плями від фарби є одними з найскладніших для виведення, варто спробувати відіпрати їх. Навіть якщо одяг буде слугувати вам лише вдома, його все одно можна буде носити. Ми пошукали поради в Інтернеті, а також звернулися до експертів мережі хімчисток. Останні мають у своєму розпорядженні професійні хімічні засоби для виведення плям, але часто використовують і домашні засоби.

що-випрати-з-прання-1

Пляма від фарби на одязі – основна інформація

Хочете впоратися зі складною плямою? Почніть з перевірки вимог до тканини, з якої пошитий одяг. Як відомо, догляд за певним типом тканини відрізняється залежно від характеристик волокон. Тому, перш ніж використовувати хімічні засоби для виведення плям або домашні засоби, потрібно переконатися, що ви не пошкодите тканину.

Не намагайтеся самостійно вивести пляму з шовку або кашеміру. Вже саме прання, сушіння і прасування цих тканин вимагає великої обережності. Те ж саме стосується і використання хімічних засобів для виведення плям на цих дорогих тканинах. Завжди віддавайте забруднені кашемірові або шовкові речі в професійну чистку, щоб бути впевненими, що з ними нічого не станеться.

що-випрати-з-одягу-комплект-2-сорочка-деніел

Бавовну та льон можна спробувати вивести в домашніх умовах. Це теж натуральні волокна, але набагато менш вибагливі. Якщо вжити заходів обережності, ви можете використовувати бензин для видалення плям. Чистий спирт добре справляється з вовняними речами.

що-було-фарбою-з-одягу-комплект-3

Всупереч тому, що ви можете подумати, саме з синтетичними матеріалами потрібно бути дуже обережними. Будь-який розчинник або засіб для виведення плям може їх пошкодити. Перш ніж спробувати нанести такий засіб на пляму, зробіть тест на непомітній ділянці. Це покаже вам, чи не змінить обраний вами засіб структуру волокон або не призведе до непривабливого знебарвлення.

Як відіпрати фарбу з одягу? Детальні інструкції

Плями від фарби – досить широке поняття. Воно включає в себе забруднення плакатними фарбами або акриловими фарбами, які зазвичай виникають під час догляду за дітьми або хобі. Під час ремонтних робіт ми можемо забруднитися масляною або емульсійною фарбою. Домашнє фарбування волосся також може залишити небажані сліди. Не існує універсального підходу до виведення плям від фарби, оскільки кожна з цих речовин має різний хімічний склад. Саме тому ми підготували інструкції для різних типів плям

Чим відіпрати олійну фарбу з одягу?

Почнемо з найскладніших плям – олійна фарба є сильнодіючою хімічною речовиною, яка твердне при висиханні. Як випливає з назви, фарба виготовляється з нафти. Це повинно слугувати вам підказкою, як виводити такі плями.

Як вивести олійну фарбу з одягу? Перш за все, слід якомога швидше приступити до видалення плями. Не можна давати їй висохнути, бо потім вивести пляму буде практично неможливо. Не мочіть одяг – олійна фарба водостійка. Видаляти рідку фарбу з тканини потрібно якомога швидше. Не тріть, спробуйте акуратно зібрати її. Те, що залишилося на тканині, потрібно видалити розчинником. Ви також можете використовувати екстракційний бензин або скипидар (він добре підійде для видалення плям від художніх фарб). Після видалення фарби розчинником виперіть виріб відповідно до рекомендацій виробника.

Як вивести плями від фарби для стін?

Під час фарбування важко уникнути плям від фарби на одязі. Тому фарбуйте в одязі, який потім можна викинути, якщо він забрудниться. З іншого боку, бувають випадки, коли ви випадково забруднюєте новий одяг. У такому випадку варто спробувати видалити таке забруднення.

Як видалити плями від емульсійної фарби, якщо ви робите ремонт? Намочіть свіжу пляму з внутрішньої сторони, а потім прикладіть до неї ганчірку. Не тріть, інакше фарба проникне глибше у волокна. Якщо притиснути суху ганчірку до мокрої плями, вона вбере надлишки фарби. Потім нанесіть на пляму трохи миючого засобу, змішаного з водою, і через деякий час промийте під проточною водою. Якщо пляма не відійшла, повторіть процедуру. Якщо пляма повністю зникла, виперіть виріб відповідно до рекомендацій виробника.

Плями від латексної фарби, як їх вивести?

Латексні фарби – чудовий винахід, стіну можна мити, не турбуючись про колір. Однак, якщо така фарба потрапить на ваш одяг, її може бути важко вивести. Ви не зможете зробити це за допомогою миючих засобів, вам знадобиться розчинник. Покладіть одяг на стільницю, підкладіть під шар тканини ганчірку, якою можна "пожертвувати". Нанесіть засіб на тканину і акуратно прикладіть її до плями. Не тріть, лише торкайтеся забрудненої ділянки.

Розчинник повинен поглинути пігмент, але цей процес вимагає терпіння. Коли надлишки фарби будуть видалені, а волокна просякнуті розчинником, замочіть річ у воді з миючим засобом. Через кілька годин ви зможете випрати їх у пральній машині.

Засохла пляма від фарби на одязі, чи можна її вивести?

Вивести пляму можна, але робити це потрібно дуже акуратно. Фарби зміцнюють волокна, і занадто сильна механічна обробка може їх пошкодити. Якщо фарба повністю висохла, її потрібно акуратно сколоти або зішкребти. Найкраще це робити інструментом з гладкими краями, щоб не пошкодити волокна. Те, що вам вдасться зняти, струсіть з тканини щіткою або пензликом.

Намочіть пляму водою з миючим засобом. Нанесіть миючий засіб на губку або ганчірку і обережно потріть пляму, щоб видалити залишки фарби, які поступово розчиняться. Потім виперіть виріб відповідно до інструкцій на етикетці.

Плями від фарби для волосся – як їх вивести?

Якщо ви недостатньо захистили свій одяг або пляма була випадковою, можна спробувати відіпрати її. Звичайно, ми маємо на увазі домашнє фарбування. У салоні за безпеку вашого одягу відповідає перукар – якщо він погано його захистив, він повинен відшкодувати вам вартість пошкодженого одягу.

Як вивести плями від фарби для волосся з одягу? Діяти потрібно швидко – за допомогою серветки або паперового рушника видаліть надлишки фарби з тканини. Потім використовуйте засіб для виведення плям, оскільки цей тип плям неможливо вивести звичайними миючими засобами. Нанесіть засіб відповідно до інструкцій на упаковці, а потім виперіть одяг, як зазвичай.

Ви також можете спробувати лак для волосся. Рясно розпиліть на пляму – лак діє як розчинник. Не тріть, залиште спрей на тканині. Потім покладіть річ у пральну машину і виперіть у звичайному порошку.

Як відіпрати фарбу з одягу? Дивовижний домашній засіб

Один з найпоширеніших способів виведення плям від фарби в Інтернеті – використання картопляного борошна. Що ж, часто буває так, що продукти, які ми маємо на кухні, мають застосування, про яке ми навіть не підозрювали. Як картопляне борошно може допомогти, коли ви хочете вивести плями від фарби з тканини?

Після того, як ви замочили пляму у відповідному розчиннику, посипте поверхню картопляним борошном. Крохмаль поглинає барвник, тому він стане чудовим помічником у процесі виведення плями. Більше того, пляма, посипана борошном, не збільшить свою площу. Після прання від крохмалю не залишиться ані найменшого сліду.

Ви вже знаєте, чим можна вивести фарбу з одягу

Як бачите, пляма від фарби на одязі – це ще не привід викидати речі на смітник. Обережне і дбайливе видалення плями за допомогою правильних засобів може творити чудеса. Варто вдаватися до різних методів порятунку хоча б для того, щоб викинутий одяг не сприяв засміченню планети. Викидання забрудненого одягу також призведе до значних втрат у вашому гаманці.

В епоху відповідального шопінгу робіть ставку на високоякісні тканини, які довше залишатимуться як нові та легше піддаватимуться обробці для виведення плям. Запрошуємо на шопінг до Lancerto! Це бренд, який фокусується на сучасних тканинах з високою стійкістю до пошкоджень. У нас ви знайдете все необхідне для створення стильного гардеробу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *