10 шокуючих фактів про стегозавра

Чи знали ви, що стегозаври їли камені, які називалися гастроліти, щоб допомогти їм перетравлювати їжу?

Факти про динозавра стегозавра

Коли ви дивитеся на сучасну ілюстрацію стегозавра, він може виглядати досить страхітливо зі своїми гострими хвостами і великими гострими пластинами, що прикрашають його спину.

Будь-яка п’ятирічна дитина з радістю скаже вам, що про цих динозаврів не варто хвилюватися, оскільки стегозаври були виключно травоїдними.

Неважливо, чи це все, що ви знаєте про цих страхітливих на вигляд звірів, чи вам відомі інші факти, адже ми підготували для вас ще кілька ціцікавих фактівb> про стегозаврів!

Їх назва трохи заплутана.

Динозавр стегозавр

Як і у випадку з багатьма іншими динозаврами, коли були знайдені перші скам’янілості стегозавра, ми не знали, як їх класифікувати.

Особливо загадковим у скам’янілостях стегозавра було те, що у них були всі ці пластинчасті кістки, але не було жодної підказки, як і де вони були з’єднані.

Перші палеонтологи вирішили, що вони лежали на спині динозавра, і, таким чином, назвали нового динозавра "стегозавром", що означає "ящірка з дахом".

Майже всі скам’янілі кістки стегозавра були знайдені в США.

Динозавр стегозавр стоїть у всій своїй красі

Американський геолог Артур Лейкс знайшов перші скам’янілі кістки стегозавра в кар’єрі в Моррісоні, штат Колорадо.

Незабаром після цього Отніел Чарльз Марш у 1877 році описав їх як новий вид.

За короткий час було знайдено багато інших скам’янілих решток стегозавра, а також визначено кілька нових підвидів.

До 2007 року всі скам’янілості стегозаврів були знайдені в США. Однак у 2007 році скам’янілості, які, як вважають, належать до родини стегозаврів, були знайдені в Португалії.

Колючі пластини на їхній спині були не для захисту.

Динозавр стегозавр мав шипи вздовж хребта

Спочатку вважалося, що пластини стегозавра прилягали до спини подібно до панцира черепахи, але ця теорія була швидко розвінчана.

Потім вчені припустили, що вони слугували для захисту, але з такою малою кількістю пластин, що захищали спину, це не надто допомагало.

Інша теорія припускала, що пластини допомагали динозавру регулювати температуру тіла, але це не дуже допомогло б терморегуляції.

Остання точка зору полягає в тому, що вони були суто декоративними і допомагали стегозаврам приваблювати партнерів.

Їхні хвости мають особливу назву, яку придумав художник-коміксист.

Динозавр стегозавр під час заходу сонця

У 1982 році карикатурист Гері Ларсон, автор знаменитого коміксу "По той бік", створив комікс, в якому група печерних людей вчиться називати хвіст стегозавра.

Комікс описує хвіст як "тагомайзер… на честь покійного Тага Сіммонса".

Палеонтологи, очевидно, знайшли це смішним, оскільки з тих пір воно використовується ними офіційно!

Мозок стегозавра був не більшим за волоський горіх.

Динозавр стегозавр мав крихітний мозок

Незабаром після того, як стегозавра вперше виявили, був зроблений гіпсовий зліпок його мозкової порожнини, і швидко стало зрозуміло, що це були далеко не найрозумніші динозаври.

Насправді, на той час у них був найменший мозок серед усіх відомих динозаврів, який важив лише 2,8 унції (80 г). Це вражаюче мало для 5-тонного (4,5 метричної тонни) динозавра!

Хоча ми не знаємо, яку обчислювальну потужність мав їхній крихітний мозок, ми не можемо уявити, що вони могли думати про щось особливо складне.

Можливо, вони їли каміння, щоб допомогти собі з травленням.

Вважається, що динозавр стегозавр їв каміння, щоб допомогти з травленням

Ці травоїдні тварини повинні були їсти велику кількість рослинної їжі, щоб мати достатньо енергії для пересування, тому вони не могли надто розрізняти, які саме рослини їсти.

В якякийсь моментstrong> якийсь розумний стегозавр здогадався, що можна їсти камінці, які будуть стрибати в шлунку і допомагатимуть ще більше розщеплювати їжу, а потім випорожнюватися.

Ці камені, які називаються гастроліти, широко використовувалися багатьма травоїдними динозаврами і навіть сьогодні зустрічаються у деяких сучасних істот, наприклад, у курей!

У 1800-х роках вчені вважали, що мозок стегозаврів знаходився в їхніх сідницях.

Раніше вчені вважали, що мозок цього динозавра знаходився в дупі

Хоча це, безсумнівно, було б кумедно, з тих пір воно було ретельно спростоване.

Річ у тім, що стегозаври були відкриті на самому початку палеонтологічної гри, коли робилося багато сумнівних заяв.

Не хто інший, як Отніель Чарльз Марш, людина, яка вперше описала стегозавра, стверджував, що вони могли мати мозок в дупі через мізерний розмір їхньої мозкової порожнини і велику порожнину, виявлену в задній частині тіла.

Вони є офіційними скам’янілостями штату Колорадо.

Скам'янілості динозаврів у Колорадо

Для тих, хто не в курсі, штати США люблять мати офіційні державні речі, такі як державна їжа, напої, тварини і навіть динозаври.

Хоча перший стегозавр був знайдений в Колорадо в 1800-х роках, лише в 1982 році він нарешті став офіційною скам’янілістю штату!

Загалом існує три різних види стегозаврів, про які ми знаємо завдяки скам’янілостям, знайденим у Колорадо.

У стегозаврів була спеціальна броня, тільки не на спині.

Динозавр стегозавр

Одне, що Отніел Чарльз Марш зрозумів правильно, коли вперше описав стегозавра, – це серйозний захист, який вони мали на шиї.

Він відомий як "гулярний обладунок", від слова "гулар", що означає шия, і складався з безлічі круглих шматків кістки, вмонтованих у шкіру горла.

Скоріш за все, це допомагало захиститися від хижаків, які в іншому випадку могли б перекусити яремну вену.

Один письменник у 1920-х роках висунув ідею, що вони могли літати.

Раніше вчені вважали, що вони вміли літати

Це трохи безглуздо, але як ми могли забути про В.Х. Баллу, ентузіаста палеонтології та письменника, який колись писав для газети "Standard Examiner" зі штату Юта?

У його статті, яка здавалася дуже авторитетною на цю тему, стверджувалося, що стегозавр міг використовувати шипи на спині для польоту або, принаймні, ковзання – уявіть собі це, якщо наважитеся!

Ось такий він, стегозавр, у всій своїй горіхово-мозковій красі!

Просто не забудьте подякувати нам наступного разу, коли зустрінете надутого п’ятирічного малюка, який вважає, що знає динозаврів краще за вас, адже ви без проблем перехитрите його – якщо, звісно, пам’ятаєте хоч щось з цього!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *