30 фактів про Гіннес, які змусять вас захотіти більше!

Гіннес складається лише з чотирьох інгредієнтів – солодового ячменю, хмелю, пивних дріжджів та води.

Факти про Гіннес

Гіннес – одне з найпопулярніших сортів пива у світі, і не дарма!

Незважаючи на те, що воно таке темне, його смаковий профіль м’який, і його може пити майже кожен.

Це ірландська класика, тому не дивно, що люди з усього світу відвідують Дублін, щоб побачити штаб-квартиру компанії.

Але що ви знаєте про нього, окрім того, наскільки він смачний? Ознайомтеся з цими 30 апетитними фактами про Guinness, і ви будете ще більше вражені цим простим, але дуже смачним пивом!

Компанія Guinness була заснована в 1759 році в Дубліні, Ірландія, Артуром Гіннесом.

До складу Гіннеса входять лише чотири інгредієнти – солодовий ячмінь, хміль, пивні дріжджі та вода.

Однак, як би просто це не звучало, для того, щоб зробити Гіннес, потрібно мати знання з мікробіології, мікології, бактеріології та термодинаміки.

Існує офіційний 6-етапний процес ідеального наливання пінти Гіннеса. Він займає рівно 119 з половиною секунд, тому що ви повинні заповнити пінту на 3/4 при температурі 45 градусів і дати їй постояти близько хвилини, перш ніж наливати решту.

Існує також офіційний спосіб пити його! Марк Макговерн, колишній бренд-менеджер складу Гіннеса, каже, що потрібно тримати лікоть перпендикулярно до підлоги і пити прямо через голову, яка є найбільш хмільною і гіркою частиною пива, доки не відчуєте смак солодкого тіла.

Білі кульки в банках Гіннеса називаються "віджетами". Вони наповнені пивом, наповненим азотом, щоб створити пінну шапку, коли ви відкриваєте банку. У 1991 році віджет випередив інтернет як найкращий винахід за останні 40 років.

Книга рекордів Гіннеса була заснована в 1954 році з метою врегулювання суперечок у пабах.

Коли Артур відкрив "Гіннес", він підписав договір оренди на 9 000 років на місце біля воріт Святого Джеймса за ціною близько 60 доларів на рік. Договір оренди, який включав вільний доступ до водопроводу, втратив чинність, коли власність була викуплена і розширена.

Пінта пива Guinness вагою 20 унцій містить лише 210 калорій – це менше, ніж склянка молока або апельсинового соку!

Щоб замовити Гіннес в барі в Ірландії, ви можете попросити пінту звичайного, хорошого, найкращого, або просто потримати вказівний палець у повітрі, і бармен зрозуміє!

З наукової точки зору, Гіннес дійсно смакує краще в Ірландії! Швидше за все, це пов’язано зі свіжістю та контролем якості.

Гіннес вариться в більш ніж 150 країнах світу, включаючи Нігерію та Індонезію.

Щодня у світі продається понад 10 мільйонів келихів Гіннеса. 3 мільйони пінт щодня вариться на оригінальній пивоварні в Дубліні.

Спочатку Гіннес також варив ель разом з портером. У 1799 році виробництво елю було припинено, щоб зосередитися на популярному стауті.

У 1928 році працівники Guinness отримали медичну та стоматологічну допомогу на місці, дві безкоштовні пінти пива після кожної зміни та повну пенсію. Це робить Guinness однією з перших компаній, яка запропонувала працівникам пільги.

Факти про Гіннес

24 вересня 2009 року о 17:50 Ірландія відсвяткувала 250-ту річницю Guinness "Днем Артура".

На честь 250-річчя Гіннеса у 2009 році було введено в експлуатацію бар у формі підводного човна. Був проведений конкурс, переможці якого отримали можливість випити пінту напою на борту.

Guinness досі є найбільшим експортером стаутів у світі і залишається технологічно сучасною пивоварнею. Вона має власну електростанцію!

До 2009 року донори крові в Ірландії отримували пінту безкоштовного Гіннеса після того, як здавали кров.

Хоча більшість людей вважають, що Гіннес має чорний або коричневий колір, через те, що його забарвлює обсмажений ячмінь, насправді він має темно-рубіновий колір.

Хоча розливний Гіннес не є веганським, Гіннес Екстра є веганським!

Половина всіх пінт, випитих в Ірландії, – це Гіннес, проте 40% всього Гіннесу продається в Африці.

Пивоварня Guinness є найбільш відвідуваною пам’яткою Ірландії. Понад один мільйон людей відвідують склад Гіннеса щороку.

Перша друкована реклама Гіннеса стверджувала: "Гіннес корисний для вас". Дослідники виявили, що в Гіннесі є антиоксидантні сполуки, які можна порівняти з тими, що містяться в деяких фруктах і овочах.

Арфа стала офіційною торговою маркою у 1876 році, проте спочатку виникли проблеми, оскільки вона також є символом Ірландії. Щоб уникнути цього, було вирішено, що арфа Гіннеса завжди буде звернена праворуч, а офіційне використання логотипу арфи – ліворуч.

До 1939 року, якщо пивовар Гіннеса хотів одружитися з католичкою, його просили подати у відставку.

Цікаво, що близько 1860 року онук Артура, який взяв під контроль пивоварню, пожертвував майже 200 000 доларів на реставрацію собору Святого Патріка.

Кожна партія на заводі Гіннеса проходить дегустацію, щоб гарантувати, що жодної поганої партії не буде відправлено!

У 1960-х роках працівники були розділені за статевою ознакою, оскільки боялися, що непристойні розмови чоловіків будуть образливими для жінок.

У будівлі магазину Гіннеса є гравітаційний бар, який знаходиться на висоті 150 футів над землею і є найвищим баром у Дубліні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *