Що таке хмарний посів?

Хмарний посів – це процес розпорошення хімічних речовин, таких як сухий лід, щоб примусово змусити хмари піддатися впливу опадів.

Що таке хмарний посів?

Щороку для багатьох людей по всьому світу посуха є справжньою проблемою. Вона спричиняє серйозні ризики для здоров’я через зневоднення – посуха це не жарти.

Хмарний посів пропонує потенційне рішення цієї проблеми, і найдивовижніше те, що його можна використовувати буквально по всьому світу… теоретично.

Засів хмар – це процес розкидання хімічних речовин, таких як сухий лід, щоб змусити хмари піддатися впливу опадів і утворити замерзлі краплі льоду, які при падінні розморозяться і перетворяться на краплі води.

Посів здійснюється з землі або, що більш ефективно, з літака.

Річ у тім, що дощ – це…

Як ми знаємо, дощ починається як рідина, що знаходиться на межі замерзання, утворюючи кристали льоду в хмарах високо вгорі, тож цей процес не такий вже й надуманий.

Йодид срібла, або сухий лід, просто прискорює і розширює цю послідовність, утворюючи все більше і більше кристалів.

Чи працює це?

Проблема і скептицизм щодо того, чи дійсно цей процес працює, полягає в тому, що він здійснюється на хмарах, які мають ознаки потенційних опадів, і ніхто не може бути впевненим, чи пішов би з них дощ без стимулювання.

Успіх був досягнутий у багатьох "посушливих" країнах, включаючи Австралію та ОАЕ, які стверджують, що вони сформували 52 шторми в пустелі Абу-Дабі.

Які переваги хмарного посіву?

Якщо це дійсно спрацює, то райони, де випадає мало опадів і існує ризик посухи, можуть бути врятовані, оскільки в повітрі все ще є вода, яку можна використати для утворення кристалів льоду і випадання дощу.

Наукова теорія полягає в тому, що "насіння" саме по собі витягує воду з повітря. Потім воно зв’язується з хімічними речовинами, які, в свою чергу, кристалізуються і утворюють вищезгадані кристали.

Хто винайшов хмарний посів?

Винахідник Cloud Seeding, пан Вінсент Шефер, провів перший успішний експеримент своєї ідеї в 1946 році.

За дорученням компанії General Electric Вінсент зумів згенерувати дощ, а в лабораторних умовах – створити снігову бурю.

Наукова користь і віра в посів хмар були величезними, протягом 1960-х років у США було розпочато проект під назвою "Stormfury", щоб спробувати послабити циклони.

У той час вони вважали, що цей метод є достатньо гідним, щоб випробувати його на низці ураганів в Атлантиці, перш ніж вони зрозуміли, що система є неефективною.

Це було пов’язано з тим, що самі урагани просто не містять достатньої кількості води, щоб хімікати могли зв’язуватися з нею і мати такий сильний вплив.

Хмарний посів працює і в зворотному напрямку!

Найбільш вражаюча заява останніх років надійшла з Китаю, який стверджує, що в 2008 році під час Олімпіади в Пекіні вони використовували цей процес у зворотному напрямку, щоб фактично зупинити утворення дощу і зберегти його сухим під час проведення змагань!

Отже, ми не тільки створили безпілотні автомобілі та саморегульовані розумні будинки, але й буквально використали силу дощу… потенційно.

Яким би не був результат, і наскільки б обґрунтованими не були ці твердження, процес був протестований, і він спрацював, незалежно від того, чи йшов дощ, залишається загадкою, але це все одно дуже вражає і вражає уяву.

Потенційні практичні застосування такого процесу були б революційними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *