30 чарівних фактів про Джоан Роулінг

Чи знали ви, що у 2004 році Джоан Роулінг була названа першою людиною, яка стала мільярдером завдяки написанню книг?

Дивовижні факти про Джоан Роулінг

Стати всесвітньо відомим автором – непросте завдання.

Шлях до цієї мети для Джоан Роулінг теж був нелегким, і все ж вона є справжньою історією людини, яка пройшла шлях від лахміття до багатства.

Ознайомтеся з надихаючими подробицями життя Джоан Роулінг та її впливом!

Джоан Роулінг 58 років. Вона народилася 31 липня 1965 року в Єті, Глостершир. Її ім’я при народженні – Джоан Роулінг.

Батьки Джоан познайомилися в поїзді на вокзалі Кінгс-Крос, який Джоан пізніше використала в книгах про Гаррі Поттера як ворота у світ чарівників.

У дитинстві Джоан писала фантастичні історії, які читала своїй сестрі Діані, молодшій лише на два роки.

Працюючи над книгами про Гаррі Поттера, Джоан написала образ Герміони Ґрейнджер з себе, коли їй було 11 років.

У підлітковому віці, за словами Джоан, вона пережила важкий і нещасливий час. У неї були складні стосунки з батьком, а у матері діагностували розсіяний склероз.

Коли вона навчалася в шостому класі, у найкращого друга Джоан, Шона, був автомобіль, який зрештою став натхненням для літаючої версії у фільмах про Гаррі Поттера.

Коли справа дійшла до публікації, було висловлено припущення, що велика цільова аудиторія молодих хлопців може бути не схильна читати книгу, написану жінкою, і саме тому вона вирішила використовувати псевдонім.

Джоан Ролінґ не має другого імені. Ініціал "К" у її псевдонімі означає Кетлін, так звали її бабусю.

Коли Джоан Роулінг писала першу книгу про Гаррі Поттера, вона з донькою жила у своєї сестри. У той час вона не мала стабільного доходу і жила за рахунок соціальної допомоги.

У 1990 році Джоан їхала потягом із чотиригодинною затримкою, і саме тоді ідея Гаррі Поттера остаточно сформувалася в її голові. Як тільки вона дісталася місця призначення, вона одразу ж почала писати.

Багато персонажів та ідей "Гаррі Поттера" засновані на її власному житті. Персонаж Дамблдора був натхненний одним з її директорів школи.

Так само істоти Дементора були створені на основі її досвіду клінічної депресії та роздумів про самогубство.

Побачивши оголошення в газеті The Guardian, Джоан Роулінг переїхала до Португалії, щоб викладати англійську як другу мову.

Джоан Роулінг писала "Гаррі Поттера" протягом 6 місяців, коли померла її мати. Вона ніколи не говорила мамі, що пише книги.

Більшість текстів для "Гаррі Поттера" Джоан написала в різних кав’ярнях. Вона каже, що одна з причин, чому вона працювала поза кав’ярнями, полягає в тому, що прогулянка з дитиною була найкращим способом приспати її.

Один з героїв Джоан Роулінг – Роберт Ф. Кеннеді.

Перша книга про Гаррі Поттера була закінчена в 1995 році, повністю набрана на старій ручній друкарській машинці.

Джоан Роулінг надіслала "Гаррі Поттера" до 12 видавництв і отримала відмову від усіх. Лише після того, як вона надіслала книгу до видавництва Bloomsbury, вона нарешті отримала угоду. Аванс за книгу становив лише 1 500 фунтів стерлінгів.

Навіть коли "Блумсбері" погодилося видати книгу, вони запропонували Роулінг знайти роботу на день, оскільки створення дитячих книжок не приносило багато грошей.

Джоан Роулінг стала першою людиною, яка виграла Smarties Prize 3 рази поспіль.

Хоча вона не була фінансово стабільною, коли почала писати, у 2004 році Джоан Роулінг була названа першою людиною, яка стала мільярдером завдяки написанню книг.

Коли Джоан Роулінг пішла купувати весільну сукню для свого другого шлюбу, вона замаскувалася, бо не хотіла, щоб її впізнали.

Джоан Роулінг назвала свою доньку Джесіку на честь Джесіки Мітфорд, англійської письменниці та одного з героїв Джоан Роулінг.

Після того, як Джоан Роулінг розбагатіла, вона заснувала у 2005 році благодійну організацію під назвою Lumos. Її мета – зупинити інституалізацію дітей в інтернатах по всьому світу.

Джоан написала дві книги про Гаррі Поттера, доходи від яких вона пожертвувала організації Comic Relief, що склало понад 22 мільйони доларів.

Однією з вимог Джоан до фільмів про Гаррі Поттера під час укладання контракту було те, що вони мають бути зняті у Британії з британським акторським складом.

Хоча Джоан Роулінг відома завдяки Гаррі Поттеру, вона також написала свою першу художню книгу для дорослих у 2012 році під назвою "Випадкова вакансія". Пізніше вона була адаптована у трисерійний міні-серіал у 2015 році, який транслювався на HBO та BBC.

Одного разу, коли Джоанна купила дорогі сережки, вона відчула провину і відправила гроші в тій же сумі на благодійність.

Улюблений вид спорту Джоанни – баскетбол, який надихнув її на винайдення квідичу. Намагаючись придумати назву для нового виду спорту, вона спробувала назви "Снітч", "Бладжерс" і "Кваффл".

У 2012 році Джоан Роулінг зробила 160 мільйонів доларів благодійних пожертв, що вибило її зі списку мільярдерів.

Джоан Роулінг – справді видатна жінка, не лише неймовірна письменниця, а й добра, турботлива та благодійна людина.

Не знаю, як вам, а мені буде цікаво подивитися, що вона буде робити далі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *