30 цікавих фактів про лебедів, які ви не знали

Чи знали ви, що чорні лебеді в природі не зустрічаються в Європі? Вони були завезені до Європи з Австралії в 1800-х роках!

Факти про лебедів

З їхнім чистим білим пір’ям і довгими, елегантно вигнутими шиями, лебеді, безсумнівно, є одними з найграціозніших створінь на землі.

Хоча на них, безумовно, красиво дивитися здалеку, не варто наражати себе на небезпеку, намагаючись підійти до них ближче, оскільки вони можуть бути досить лютими!

Якщо ви хочете дізнатися більше про лебедів, вам не обов’язково зустрічатися з ними зблизька – ви можете просто прочитати все про них тут! Залишайтеся з нами, адже ми ділимося 30 цікавими фактами про лебедів, яких ви не знали!

Лебеді – одні з найбільших літаючих птахів, а найбільші види лебедів досягають 59 дюймів (1,5 метра) в довжину і важать до 33 фунтів (15 кілограмів)!

У природі існує шість видів лебедів: лебеді-кликуни, лебеді-трубачі, лебеді-шипуни, чорні лебеді, лебеді-шипуни та тундрові лебеді.

Лебеді належать до біологічної родини лебединих (Anatidae), до якої також належать качки та гуси.

Лебеденята називаються лебедятами або лебедятами, самці лебедів – качанами, а самки – перами.

Лебеді зазвичай об’єднуються в пару з партнером на все життя, або, принаймні, до кінця життя одного з них!

Тим не менш, лебеді іноді проходять через своєрідне "розлучення", яке найчастіше трапляється, якщо у них не з’являються пташенята або якщо їхнє гніздо зруйноване.

Насправді, лебеді вважаються знаком любові та відданості, оскільки вони залишаються в парі на все життя.

Лебеді можуть бути агресивно територіальними і битимуться з будь-ким і будь-чим, що наближається до їхнього гнізда під час шлюбного періоду. Якщо ви чуєте, що лебідь шипить на вас, тікайте!

Залежно від виду, лебеді можуть жити до двадцяти чотирьох років.

Групи лебедів можуть мати різні назви. Коли лебеді летять, їх називають клином, коли вони на воді, їх часто називають зграєю. А коли вони збираються на березі, їх називають банкою!

Можна годувати лебедів хлібом, якщо він не запліснявів і ви не підходите надто близько!

Лебеді відкладають в середньому п’ять яєць у кладці і висиджують їх сорок п’ять днів до того, як пташенята вилупляться.

Самці лебедів залишаються на варті весь час, поки самка сидить на яйцях, і навіть виконують переможні танці після того, як відганяють хижаків.

Однак охорона лебедів-самців не закінчується після народження пташенят, адже їхній обов’язок – захищати їх на воді. Саме тому вони часто намагаються переслідувати та атакувати човни!

Лише три компанії у Великій Британії мають право легально володіти лебедями: Абботсберійський лебединий завод, Виноробна компанія та Фарбувальна компанія.

Британський монарх має право вимагати будь-якого німого лебедя, знайденого в Британії, за умови, що він ще не є власністю однієї з трьох вищезгаданих компаній.

Мало того, вбивати лебедів у Британії вважалося державною зрадою. Цей дивовижний закон був змінений лише у 1998 році.

Чорні лебеді не є природними мешканцями Європи і були завезені з Австралії в 1800-х роках.

Незважаючи на це, європейці говорили про чорних лебедів щонайменше з 1-го століття нашої ери, причому чорний лебідь – це образний вислів для позначення чогось неможливого!

Аборигени нунгар із Західної Австралії вірили, що чорні лебеді колись були білими, але їхнє біле пір’я вирвали орли за надмірну гордість.

Тим часом норвезька міфологія стверджує, що всі лебеді білі, бо їхні предки пили зі священної криниці в Асгарді, яка була настільки чистою, що перетворювала на білих усіх, хто пив з неї.

Здебільшого лебеді харчуються корінням, бульбами, листям і стеблами рослин, які вони піднімають з-під поверхні води.

До речі, про їжу, лебедів їли в Англії за часів правління Єлизавети Першої, рецепти запечених лебедів згадуються в кулінарних книгах.

Більшу частину року лебеді досить товариські, хоча під час шлюбного періоду та розмноження намагаються триматися подалі від інших лебедів, окрім свого партнера.

Лебеді-шипуни – найбільші і найважчі птахи, що походять з Північної Америки.

Через свої розміри лебеді-шипуни перебували на межі вимирання до 1900-х років. Ретельні зусилля зі збереження популяції повернули її до прийнятного рівня.

Згідно з грецькою міфологією, Олена Троянська була улюбленою дитиною Леди, цариці Спарти, і Зевса, перевтіленого в лебедя.

Грецький і римський бог Аполлон часто зображувався на колісниці, запряженій лебедями.

По всьому світу ходять легенди про дівчат-лебедів, які могли перевтілюватися з лебединої на людську подобу.

Технічний термін для позначення ірраціонального страху перед лебедями – кікнофобія або цигнофобія.

Білий лебідь розправляє крила

Не дивно, що ми були досить одержимі лебедями протягом століть.

Звісно, вони зухвалі, але вони настільки елегантні та красиві, що про це легко забути!

Ми сподіваємося, що ви оцінили лебедів такими, якими вони є насправді, або, принаймні, достатньо, щоб милуватися ними здалеку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *