5 модних фактів про тюльпани

Чи знали ви, що тюльпани ніколи не походили з Нідерландів? Тюльпани насправді походять з Туреччини!

Неймовірні факти про тюльпани

Тюльпани – улюблені квіти моєї дружини, і якби у мене була улюблена квітка, вони, мабуть, були б і моїми!

Ці цікаві маленькі квіти з родини лілійних символізують весну і прийдешнє літо, але також мають багато різних значень для своїх різних кольорів.

Хоча тюльпани є повним синонімом Нідерландів, вони не походять зі Східної Європи – вперше вони були завезені з Близького Сходу і вирощені фламандським ботаніком Каролюсом Клузіусом в ботанічному саду голландського Лейденського Університету.

Але чи знали ви, що тюльпани їстівні? Або що вони є національною квіткою Туреччини та Афганістану?

А як щодо того, що тюльпани допомогли врятувати Нідерланди від голоду під час Другої світової війни?

Все це та багато іншого ви дізнаєтеся з цих 5 цікавих фактів про тюльпани…

Тюльпани НЕ з Нідерландів.

Тюльпани НЕ з Нідерландів.

Незважаючи на те, що тюльпан є національною квіткою Нідерландів, він походить не з цієї країни.

Тюльпани росли на великій території від Південної Європи до Центральної Азії, але були завезені в Східну Європу у вигляді імпорту з території, яка зараз відома як Туреччина.

Тюльпан став бажаним призом у Нідерландах, оскільки він був набагато яскравішим і пишнішим за кольором, ніж квіти, що ростуть у цій частині світу.

Тюльпани стали символом статусу для голландців і сприяли виникненню однієї з перших у світі фінансових економічних бульбашок, відомих як "тюльпаноманія", де вони були настільки цінними, що за них можна було купити будинок!

Донині Нідерланди залишаються провідним світовим виробником тюльпанів, виробляючи 3 мільярди цибулин щороку, більшість з яких експортується по всьому світу.

Слово "тюльпан" походить від слова "тюрбан".

Слово

На Близькому Сході тюльпан називали "дулбанд" – перське слово, що означає "тюрбан", через те, що головка квітки сиділа на стеблі, нагадуючи тюрбан на голові людини.

Втім, це може бути помилкою, оскільки в той час було модно носити тюльпани в чалмі – тож ніхто достеменно не знає, чи тому вони названі на честь чалми, чи через їхню форму!

"Dulband" перською мовою стало "Tülbent" турецькою, яка, в свою чергу, перетворилася на "Tulipán" данською – всі вони означали "тюрбан" – і згодом перетворилася на "Tulipe" французькою, що просто означало "тюльпан".

Ось звідки походить слово "тюльпан"!

Існує понад 3 000 різних сортів тюльпанів!

Існує понад 3 000 різних сортів тюльпанів!

Цим не здивуєш нікого, хто хоч раз прогулювався знаменитим плавучим квітковим ринком в Амстердамі!

З 75 видами диких тюльпанів і більш ніж 150 різними видами в цілому, не дивно, що існує так багато різних варіацій.

Існують навіть тюльпани, які цвітуть з чотирма різними квітковими головками на одному стеблі!

Одні з найяскравіших тюльпанів – це тюльпани з прожилками різних кольорів на пелюстках.

Ці тюльпани були вперше виведені фламандським ботаніком Каролюсом Клузіусом, батьком голландської одержимості тюльпанами, в Нідерландах у 1600-х роках.

Він помітив, що деякі тюльпани, які він вирощував, мали вірусну інфекцію, яку він назвав "зламані тюльпани", через яку на пелюстках з’являлися красиві та вражаючі кольорові смуги.

Помітивши це, Клузіус зміг обережно поширити цю інфекцію серед своїх тюльпанів, щоб створити безліч нових кольорових варіацій.

Різні кольори тюльпанів мають різні значення.

Різні кольори тюльпанів мають різні значення.

Це може здатися дещо очевидним, але оскільки існує понад 3 000 різних варіацій, то це означає, що існує багато різних значень для всіх цих різних тюльпанів, чи не так?

Червоні тюльпани уособлюють справжнє кохання – символізують пристрасть і романтику, і зазвичай їх дарують романтичним партнерам.

Жовті тюльпани уособлюють надію і веселі думки, і, як правило, їх дарують в якості турботливого подарунка на одужання.

Білі тюльпани використовують як квітку для вибачення.

Фіолетові тюльпани символізують, що хтось є для вас усім – вашим коханим. Фіолетовий колір здавна асоціюється з королівською владою, тому, даруючи коханій фіолетові тюльпани, ви говорите, що для вас вона – королівська особа.

Тюльпани їстівні.

Тюльпани їстівні.

Ну, пелюстки можна легко з’їсти, а цибулини можна з’їсти, якщо їх правильно приготувати.

Це те, чого голландці навчилися під час голодної зими 1944 року.

Після страйку голландських залізничників нацисти припинили ввезення імпортної їжі до Нідерландів, що спричинило зимовий голод, який став безпосередньою причиною смерті 22 000 голландців і опосередковано призвів до незліченної кількості інших смертей.

Через брак робочої сили на початку того року більшість цибулин тюльпанів у Нідерландах не було висаджено, тому Управління продовольчого забезпечення голландського уряду опублікувало посібник про те, як правильно підготувати цибулини, а також рецепти їх приготування.

Був один рецепт хліба з подрібненої цибулини тюльпана, квітки, солі та води, який одна дитина описала як такий, що на смак нагадував тирсу – але навіть це було краще, ніж нічого.

Голод закінчився в 1945 році, коли Швеція експортувала велику кількість борошна та інших товарів до Нідерландів, і нацисти дозволили їх ввезти в країну.

І знову тюльпан відіграв важливу роль в історії Нідерландів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *