Моторошні факти про “П’ятницю, 13-е

Альфред Гічкок, якого вважають батьком жахів і майстром саспенсу, народився у п’ятницю 13-го.

Божевільні факти про п'ятницю 13-го

На Заході (і особливо в західній культурі) п’ятниця 13-го – сумнозвісний день, коли люди обмінюються один з одним словами про погані прикмети і невдачі.

Ця традиція глибоко вкоренилася в нашому суспільстві; навіть найщасливіша людина буде пильно стежити за чорними кішками і відкритими сходами в п’ятницю 13-го.

Чому саме п’ятниця 13-го?

Але чому?

Що ж, це чудове питання, на яке немає однозначної відповіді.

Однак нехай це не заважає вам дізнатися про можливе походження нещасливої п’ятниці 13-го або про 12 інших фантастичних фактів про п’ятницю 13-го, які ми зібрали для вас прямо тут!

Ніхто достеменно не знає, чому п’ятницю 13-го вважають нещасливим днем.

Дехто пов’язує це з тим, що Ісус був розіп’ятий у п’ятницю з 13 гостями на Таємній вечері напередодні, а дехто вважає, що це походить від біографії італійського композитора Джоакіно Россіні, який помер у п’ятницю 13-го числа десь наприкінці 19-го століття.

Ще одна потенційна причина – оповідання Томаса Льюсона 1907 року під назвою "П’ятниця, тринадцяте" про брокера з Уолл-стріт, який у п’ятницю, 13-го, пожинає плоди руйнування на фондових ринках.

Деякі люди бояться цього дня.

Деякі люди бояться цього дня

Страх перед п’ятницею 13-го відомий як "фрігатріскайдекафобія".

Це слово має етимологічне коріння як у норвезькій, так і в грецькій мовах і походить від норвезького "Frigg" – імені норвезької богині, на честь якої названа п’ятниця (також відомої як Фрейя), і двох грецьких слів "triskaideka", що означає "тринадцять", і "phobia", що означає "страх".

Але п’ятниця 13 не є нещасливим днем для всіх.

В Італії вона вважається щасливим днем, тоді як п’ятниця 17-го вважається нещасливим днем.

В італійській культурі 13 зазвичай вважається щасливим числом, тоді як 17 – нещасливим.

Це пов’язано з тим, що 17, записане римськими цифрами як XVII, може бути перетасоване і утворити слово "VIXI", що означає "я збрехав", з підтекстом смерті в теперішньому часі, і тому вважається поганою прикметою.

Так само в іспаномовних країнах, а також у Греції, п’ятниця 13-го сприймається просто як ще один день, але вівторок 13-го вважається дуже зловісним і нещасливим днем.

П’ятниця 13-го шкодить бізнесу…

П'ятниця 13-го шкодить бізнесу

Дослідження показали, що мільйони людей, особливо на Заході, з побоюванням ставляться до п’ятниці 13-го, і що бізнес зазнає збитків у цей день більше, ніж у будь-яку іншу пронумеровану п’ятницю.

Авіакомпанії також є тими підприємствами, які зазнають найбільших збитків у цей день.

Однак, не дивно, що немає жодних доказів того, що п’ятниця 13-го дійсно є нещасливим днем.

П’ятниця 13-го практично не має помітного впливу або коливань у таких речах, як відвідування лікарні, нещасні випадки або стихійні лиха.

Тим не менш, Фінляндія присвятила одну п’ятницю 13-го щороку Національному дню нещасних випадків, коли вони підвищують обізнаність про безпеку – чи то на дорогах, чи то вдома, чи то на робочому місці.

Найбільша кількість разів, коли п’ятниця припадає на 13-е за рік, – три.

Однак завжди гарантовано, що принаймні одна п’ятниця 13-го числа випадає протягом року.

Чому 13 число випадає на п’ятницю?

Чому 13 число випадає на п'ятницю?

Для того, щоб п’ятниця 13-го випала в певному місяці, цей місяць повинен починатися в неділю.

Якщо рік починається в четвер, то лютий, березень і листопад цього року гарантовано припадають на п’ятницю 13-го.

Ця закономірність повторюється 3 рази кожні 28 років, востаннє це сталося у 2015 році і повториться у 2026 році. У 21-му столітті ця закономірність повториться 11 разів.

Якщо 1 січня високосного року припадає на неділю, то січень, квітень і липень припадатимуть на п’ятницю 13-го числа.

У п’ятницю 13 квітня 2029 року астероїд 99942 Апофіс безпечно пролетить повз Землю, і ми всі зможемо побачити його без телескопів з Африки, Європи та Азії.

Якщо тільки щось не змінить траєкторію астероїда і нам не доведеться відправляти в космос Брюса Вілліса і команду вчених, щоб переконатися, що він пролетить повз нас!

Альфред Хічкок, який вважається батьком жахів і майстром саспенсу в кіно, народився в п’ятницю 13 серпня 1899 року.

Ще однією відомою людиною, яка народилася в п’ятницю 13-го, був колишній президент Куби і комуністичний революціонер Фідель Кастро.

2 думки на тему “Моторошні факти про “П’ятницю, 13-е

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *