Барбер – хто це? Що він робить? Чому ти йдеш?

Перукар – хто це? Що саме робить барбер? Відповідь на ці питання проста. Барбер робить саме те, що раніше робив чоловічий перукар у Польщі. Він стриже і голить чоловічі бороди. Різниця полягає в тому, що сучасний барбер вважається художником, і саме до нього ми йдемо за наймоднішою стрижкою та доглядом за бородою.

Хто такий барбер?

У Польщі донедавна існували чоловічі та жіночі перукарні. Був також час, коли перукарське мистецтво було головною сферою діяльності жінок. Чому? Причина була проста: чоловіки перестали голитися у перукаря, тоді як чоловічу стрижку міг зробити будь-який перукар. Мода на відрощування бороди призвела до того, що барбершопи почали з’являтися як гриби. Серед клієнтів зростає усвідомлення того, що за бородою потрібно доглядати, якщо ви хочете, щоб вона залишалася ефективною прикрасою.

перукар-1

У Польщі існував інститут гоління, але ця назва, як і барбер, не повністю відображала професію цирульника. Коли мода на бороди повернулася, ми запозичили англійське слово barber, щоб називати фахівця з чоловічих борід. Найчастіше барбер – це перукар-чоловік, який закінчив відповідні курси і вміє майстерно укладати бороду. Він також є експертом у догляді, про який знає абсолютно все.

Якщо ви плануєте відрощувати бороду, варто звернутися до рекомендованого барбера. Такий фахівець подбає про те, щоб ваша борода росла швидше. Перукар розповість, як потрібно доглядати за бородою, щоб вона сяяла здоровим блиском. Однак найголовніше – це те, що фахівець зможе надати бороді форму, яка ідеально підходить до овалу вашого обличчя. На додаток до бороди барбер підбере зачіску, яка доповнить ваш загальний образ. Регулярне відвідування барбера – це дійсно чудовий, доглянутий вигляд, якому оточуючі можуть тільки позаздрити.

Цирульник – історичні дрібниці

Історія перукарського мистецтва сягає корінням у Стародавній Єгипет. Археологи виявили леза для гоління, датовані 3500 роком до нашої ери. В Єгипті перукарі часто виступали в ролі жерців. Це було пов’язано з вірою в те, що зло може проникнути в тіло через волосся, і його потрібно було вигнати, підстригши волосся. Через свої "паранормальні здібності" перукарі часто виконували релігійні обряди, такі як весілля та хрещення

Виривання зубів, пускання крові, вправлення кісток

перукар-2

У Середньовіччі перукарям довіряли набагато більше, ніж просто стригти волосся. Перукарі також виконували медичні операції і стали відомими завдяки таким речам, як виривання зубів та вправлення зламаних кісток. Крім того, вони також виконували давню практику, відому як "кровопускання", коли пацієнтам навмисно пускали кров. Тоді вважалося, що з кров’ю з організму виходять і всі хвороби. На той час вони вже отримали назву "цирульники".

Цирульники навіть доходили до того, що виставляли у вітринах магазинів миски з кров’ю пацієнтів, щоб рекламувати свої послуги. Така реклама мала потенціал охопити аудиторію, більшість якої на той час була неписьменною. Однак її успіх був нетривалим. Ця практика берберського істеблішменту була заборонена вже в 1307 році. Тоді ж з’явився триколірний перукарський стовп.

Перукарі потребували нового способу рекламувати свої "медичні" послуги. Для цього вони використали кольори. Червоний колір означав кровопускання, білий – медичні пов’язки, а синій – кров без кисню. Значення також надавалося знакам, наприклад: низхідна спіраль мала означати потік крові в аорті. Лише у 1745 році був прийнятий закон, який забороняв цирульникам виконувати хірургічні операції. Однак пост не зник. Натомість вона почала означати послуги з догляду за собою, які виконували цирульники, і залишилася такою донині.

перукар-3

Лише наприкінці 18 століття в Чикаго, штат Іллінойс, відкрилася перша школа перукарів. Уявіть собі, що ваш перукар виконував небезпечні для життя процедури, маючи набагато меншу підготовку, ніж вимагається від сучасних перукарів. Сьогодні це неможливо уявити.

Використання бритви – це мистецтво

Сьогодні чоловіки також шукають класичного гоління бритвою. Незважаючи на ризики, ентузіастів старої школи не бракує. Бритва була практично єдиним способом гоління, хоча чимало хороших чоловіків померли від ран, спричинених ковзанням леза. Під час гоління бритвою напрочуд легко зачепити головну кровоносну судину на шиї. У США гоління бритвою може виконувати тільки ліцензований барбер.

Чи є барбершоп хорошим бізнесом?

У 1880 році в США купівля всього обладнання для перукарні коштувала близько 20 доларів. Клієнти платили близько 3 центів за гоління і 5-12 центів за стрижку. Зараз стрижки та гоління коштують набагато дорожче. Пропорційно зі збільшенням вартості незрівнянно зросли санітарні норми та безпека праці. Цікаво відзначити, що ще на початку 20 століття перукарі використовували один рушник на кожні 10-12 клієнтів.

Як виглядає перший візит до барбера?

перукар-4

На цьому етапі ви вже знаєте, чим займається барбер і чому ми використовуємо цю назву замість традиційного польського "цирульник". З глосарієм термінів ми вже розібралися, тепер настав час для невеликої інформації про те, як підготуватися до першого візиту до салону. Жінки добре знають, що хороший перукар – це справжній скарб. Вони знають, що хороший перукар – це скарб, і вони не хочуть його відпускати. Те ж саме стосується барбера. У кожній галузі є кращі та гірші фахівці. Однак, давайте почнемо з основ, тобто з пошуку правильної перукарні.

Місце, від цінника якого паморочиться в голові, не завжди є тим, що ви насправді шукаєте. Якщо серед вас є доглянутий бородатий чоловік, чия борода схожа на мрію. Запитайте його, як йому це вдається і кому він завдячує. Якщо у вас немає перукаря за рекомендацією, ще нічого не втрачено. Пошукайте в інтернеті, там ви знайдете відгуки про перукарні та фахівців у вашому регіоні.

перукар-5

Після того, як ви знайшли барбера, обов’язково запишіться на прийом. Це дуже важливо, не багато перукарів приймають клієнтів з вулиці, тому що у них дуже щільний графік. Скільки часу триває прийом у перукаря? Записуйтеся приблизно на годину, якщо ви йдете на заточку і корекцію бороди, безпечніше мати ще півгодини запасу.

Чи миєте ви волосся перед візитом?

Перед самою процедурою категорично не можна мити голову. Достатньо буде, якщо ви помиєте його напередодні ввечері або вранці того ж дня. Однак волосся і борода повинні бути чистими, щоб перукар міг бачити, як вони природно укладаються. Звісно, якщо зустріч призначена на неробочий час, то вранці ви можете зачесатися і укласти волосся як зазвичай, нанести на бороду улюблену помаду. На початку візиту барбер запросить вас помитися, і тільки після того, як ви помиєте волосся і бороду, він зможе продовжити роботу. Найкраще записатися на перший візит у вихідний день, вимити голову вранці і утриматися від використання косметики після миття.

Одяг теж має значення

Одягайте зручний одяг – важливо, щоб вам було комфортно, а барбер міг безперешкодно виконувати свою роботу. Не одягайтеся занадто щільно, накидки барберів виготовлені з синтетики, і вам може бути жарко. Водолазка – не найкращий варіант, адже чоловіча борода починається на шиї. Найкраще одягнути бавовняну футболку і розстебнутий світшот, який можна зняти в будь-який момент, якщо в салоні стане занадто тепло.

Не запізнюйтесь

перукар-6

Приходьте на зустріч вчасно. Якщо ви запізнитесь, у барбера буде менше часу для вас. Пам’ятайте, що якщо ви запізнилися більш ніж на чверть години, барбер має право відмовити вам у послузі. У такому випадку вам доведеться домовитися про наступну зустріч.

Скажіть, чого ви очікуєте

Це стосується не тільки першого, але і кожного наступного візиту до барбера. Якщо фахівець отримає від вас чітку інформацію про те, як ви хотіли б виглядати, він зможе виправдати ваші очікування або змінити їх. Ставтеся до фото моделі на телефоні як до натхнення. Пам’ятайте, що форма обличчя у кожного чоловіка різна, не кажучи вже про те, що ваше волосся може бути укладене не так, як на фото.

перукар-7

Враховуйте той факт, що барбер – це фахівець своєї справи. Саме він може об’єктивно підібрати форму бороди та зачіски до вашого обличчя. Прислухайтеся до його порад щодо вирощування бороди та догляду за нею. Будьте відкриті до його допомоги. Подумайте про те, щоб придбати рекомендовані косметичні засоби, які вам пропонує барбер. Зазвичай вони більш ефективні, ніж аптечні засоби.

Ви готові до зміни іміджу?

Сподіваємося, наш маленький путівник пояснив вам значення слова "барбер" – хто це і чим він займається. Тепер ви знаєте, що варто зупинити свій вибір на його послугах, адже доглянутий чоловік добре виглядає і справляє чудове враження.

Сьогодні недостатньо відростити бороду, щоб бути схожим на міського дроворуба. Головний секрет – правильно доглядати за нею, щоб вона була природною прикрасою вашого обличчя. Процедури у хорошого барбера допоможуть досягти цього ефекту. Після того, як ви відростили модну бороду і створили зачіску своєї мрії, запрошуємо вас на шопінг. У Lancerto ви знайдете все, що потрібно сучасному джентльмену!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *