Чим відіпрати жир з улюбленого одягу? 5 практичних способів

Чим відіпрати жир? Дуже часто одяг, забруднений жиром, списується. Хоча жирна, масляниста, темна речовина утворює плями, які важко вивести, позбутися їх на 100% можливо. Дізнайтеся про домашні засоби для видалення жиру з одягу. Використовуйте для цього сіре мило або екстракційний бензин.

Ви ремонтували велосипед або автомобіль в улюбленій футболці та штанах? Не знаєте, як відіпрати мастило з одягу? Це завдання буде не з найпростіших, але справа ще не втрачена. Дізнайтеся, чим можна вивести жир!

Як відіпрати жир з одягу? Це не так вже й складно!

Навіть якщо ви не майстер на всі руки, забруднити одяг досить легко, особливо якщо ви їздите на велосипеді. Хвилинна неуважність – і на вашій штанині залишиться ідеальний слід від добре змащеного чорного ланцюга. Чоловіки також часто сваряться за свої улюблені футболки, які вони одягають в суботу вдень, заглядаючи під капот автомобіля або просто доглядаючи за велосипедом. Іноді навіть пробігаючи повз машину, можна залишити на одязі жирний слід. Ось чому корисно знати, як видалити жир з шовку або вовни.

Що таке мастило? Ця речовина призначена для зменшення тертя між різними частинами механічних конструкцій. Це жирна, масляниста, темна рідина, яка дуже добре прилипає… до всього – навіть до одягу! Мастило може містити такі елементи, як тавот, моторне масло, тефлон, дисульфід молібдену, мідь.

Коричнева, липка і жирна речовина нелегко відпирається з одягу. Пам’ятайте, що в жодному разі не можна виводити пляму прасуванням або пранням при високих температурах. Якщо ви застосуєте до жиру гарячу воду, він проникне глибше в тканину і більше не виведеться, навіть якщо ви використовуєте спеціальні хімічні засоби.

Коли ви хочете відіпрати жирні плями, при виборі правильного методу враховуйте не тільки те, чим відіпрати жир з одягу, але й те, з якою тканиною ви маєте справу. Деякі методи не підходять для певних типів волокон – наприклад, тертя може пошкодити вовну або шовк.

Пам’ятайте, що чим швидше ви почнете діяти з плямою, тим кращий результат отримаєте. Найскладніше видалити пляму, яку ви вже намагалися відіпрати в пральній машині, але, на жаль, вона не відпирається. У цьому випадку потрібно бути готовим до того, що виведення жиру займе багато часу або взагалі не вдасться.

what-sprac-smar-1

Як відіпрати жир з одягу? 5 хитрощів, які варто знати

Як відіпрати жир з одягу? Ми склали список хитрощів, які допоможуть вам вивести коричневу пляму з улюбленого одягу, будь то штанина джинсів, вовняне пальто, в якому ви валялися біля машини, або улюблена бавовняна футболка, з якою ви вирішили попрацювати в гаражі. Скористайтеся одним із цих способів, щоб позбутися бруду.

1. масло

Ми вже з’ясували, що масляна пляма є жирною. Щоб видалити її з тканини, можна використати інший жир, наприклад, вершкове масло або будь-який інший домашній жир, який напевно є на вашій кухні. Розкладіть виріб на рівній поверхні. Підкладіть під пляму паперовий рушник, бажано в кілька шарів. Нанесіть суцільний шар вершкового масла на жирну пляму і залиште приблизно на годину. За цей час жир вершкового масла розчинить жир, а підкладений під нього паперовий рушник вбере його.

Потім потрібно випрати одяг. Це можна зробити вручну, замочивши тканину в теплій воді з сірим милом або засобом для миття посуду – і мило, і рідина чудово розчиняють жир на тканині. Нарешті, ви можете закинути одяг у пральну машину, щоб позбутися залишків жиру та мастила. Встановіть температуру 30 градусів С, не вище.

Очевидно, що цей спосіб найкраще підійде для бавовняних і тонких тканин.

2 – Екстракційний бензин

Що ви використовуєте для очищення жиру з бавовняного одягу? Можливо, ви чули, що деякі плями можна вивести за допомогою бензину. Цей метод чудово підійде і для жиру. Виведення плям бензином особливо добре підходить для виведення плям з бавовняних речей – сорочок або джинсів.

Однак не занурюйте одяг у бензин! Підготуйте ватяні палички або стерильні перев’язувальні матеріали. Змочіть їх у бензині, а потім обережно потріть пляму, і жир почне "виходити" з тканини. Час від часу вам потрібно буде міняти матеріал, який ви використовуєте для видалення жиру. Продовжуйте прати пляму бензином до тих пір, поки коричнева пляма повністю не зникне.

Після обробки виперіть одяг вручну в теплій воді з пральним порошком або засобом для миття посуду. Крім того, ви можете закинути його в пральну машину і встановити програму прання, адаптовану до тканини.

3. сіре мило

Ніщо так не справляється з плямами, як сіре мило. Цей базовий засіб для чищення можна знайти в будь-якій аптеці. Воно корисне для видалення плям усіх видів – соусів, жиру, овочевих і фруктових соків. Сіре мило також може впоратися з жиром. Воно найкраще підходить для прання делікатних тканин, зокрема шовку або віскози. Сіре мило не повинно пошкодити тканину, воно досить дбайливо впливає на волокна.

Як відіпрати жир з одягу за допомогою сірого мила? Намоченим милом потріть пляму так, щоб на тканині залишився шар піни. Залиште його на тканині на кілька десятків хвилин. Пляма повинна розчинитися. Якщо щось залишилося на тканині, повторюйте намилювання до тих пір, поки воно не зникне. Коли пляма значно зникне, виперіть виріб у пральній машині або вручну з використанням прального порошку.

what-sprac-smar-3

4 Паста для охорони здоров’я та безпеки

Що таке поліроль для здоров’я та безпеки? Це спеціальна хімічна речовина, яка призначена саме для видалення найстійкіших забруднень з різних поверхонь, навіть з ваших рук! На ринку ви знайдете кілька різновидів паст. Найпопулярнішими є 3: мильна, миюча та абразивна. Мильна паста є найм’якшою і допомагає видалити легкі та середні забруднення. Миюча паста повинна бути здатна впоратися з жиром. Абразивний варіант навряд чи підійде для тканин. Цей засіб все частіше випускається у формі гелю, який буде набагато дбайливішим до одягу, особливо з менш стійких волокон.

Купіть пасту для здоров’я та безпеки і нанесіть її товстим шаром на жирну пляму, що з’явилася на одязі. Залиште на кілька годин. Засіб повинен вивести жир з одягу. Потім виперіть одяг вручну в теплій воді з рідиною для миття посуду або пральним порошком. Нарешті, ви можете закинути футболку або штани в пральну машину, щоб переконатися, що всі хімічні речовини з них виполоскалися.

5. засіб для миття посуду

Рідина для миття посуду – чудовий засіб для… миття та видалення особливо жирних плям. Основне завдання рідини – боротися з жирними залишками на посуді. Тому вона безпосередньо призначена для боротьби з жиром.

Як відмити жир засобом для миття посуду? Так само, як і сірим милом. Налийте рідину на пляму і залиште на кілька хвилин, щоб миючий засіб почав виконувати свою роботу, тобто злегка розчиняти пляму. Потім замочіть виріб у теплій воді і виперіть його вручну з рідиною для миття посуду. Періть до тих пір, поки пляма не зникне. Нарешті, ви можете покласти штани або сорочку в пральну машину і встановити делікатну програму.

what-sprac-smar-2

Обирайте класику в темних кольорах – Lancerto надихає

Ви вже знаєте, як відіпрати жир, але на якому одязі не буде видно жирних плям? Перш за все, на темному, коричневому, чорному або коричневому одязі. У магазинах Lancerto ви знайдете багато цікавих пропозицій у цих кольорах.

Якщо ви шукаєте зручну сорочку для роботи в гаражі, виберіть сорочку темного кольору, на якій не буде видно бруду. Ми рекомендуємо модель Daniel у темно-синьому кольорі або чорну сорочку з довгим рукавом Runcorn .

Для їзди на велосипеді вам знадобляться зручні спортивні штани. На чорних або темно-сірих брюках Spike не буде видно жирних плям від велосипедного ланцюга. Ще одна модель спортивних штанів, на яку варто звернути увагу, – це Dax, доступна в чорному або темно-синьому кольорі. Для повсякденного носіння вам також стануть у нагоді коричневі мадридські чінос .

Більше ніяких жирних плям!

Що ви використовуєте для видалення жиру з одягу? Вершкове масло, захисна паста, засіб для миття посуду, сіре мило та бензин – це перевірені речовини, які допоможуть вам видалити жирні та липкі плями. Тож якщо ви побачили коричневі сліди від ланцюга після поїздки на велосипеді або лагодили машину в улюбленій футболці і витерли об неї руки, не варто одразу списувати одяг з рахунків. Завжди краще спочатку почистити його. Пам’ятайте, що в жодному разі не можна кидати жир під окріп – це лише увічнить пляму. Позбавтеся плями за допомогою цього методу, і ваш одяг буде як новенький!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *