Чарівна історія магнітів на холодильник

Перший комерційний холодильник був створений Фредом В. Вольфом і з’явився у продажу лише у 1913 році.

Історія магнітів на холодильник

Багато з нас виросли з магнітами, що прикрашають наші холодильники, але ми ніколи не замислювалися, чому.

Зараз все частіше можна зустріти побутовий холодильник, вкритий якимось магнітом, чи то рекламним, чи то сувенірним.

Якщо ви допитлива людина, то, можливо, ви стояли перед своїм холодильником і замислювалися над тим, навіщо ми їх використовуємо і як вони з’явилися.

Ми збираємося зазирнути в історію магнітів на холодильник і пояснити, як ці зручні тримачі опинилися на наших холодильниках.

Але перед тим, як ми це зробимо, давайте трохи освіжимо в пам’яті, що ж таке магніти.

Що таке магніти?

Магнітна смужка, що показує північ і південь

Ми знаємо про існування магнетизму вже тисячі років, але лише відносно недавно ми зрозуміли, що це таке і як він працює.

Одними з перших людей, які виявили, що один тип каміння притягує інші камені, багаті на залізо, були стародавні греки.

Першими, хто відкрив використання магнетизму для спрямування шматка металу в постійному напрямку, були стародавні китайці, які використовували свої ранні форми компаса для практики фен-шуй.

Що ж таке магніти?

За простим визначенням, це об’єкт, що випромінює магнітні поля, які, в свою чергу, притягують такі метали, як сталь, залізо, нікель і кобальт.

Магніти можуть бути найрізноманітніших форм і видів.

Деякі з них створюються шляхом змішування заліза та іншого елемента, наприклад, вінілу або кераміки, які потім намагнічуються (змінюються так, щоб вони також мали магнітне поле) більш потужним магнітним джерелом.

Іншою поширеною формою магніту є електромагніт, який є критично важливим компонентом у більшості типів двигунів.

Ці магніти постійно перезаряджаються і намагнічуються електричним струмом, що робить їх дуже сильними магнітами.

Ви можете дізнатися більше про те, що таке магніти і як вони працюють тут.

Для чого використовуються магніти?

Компас

Як ми вже згадували, ми знаємо про магніти вже тисячі років, а найдавніші згадки про них датуються приблизно 2500 роками тому в Греції, Індії та Китаї.

Приблизно в 1200 році нашої ери було виявлено, що за допомогою магніту можна отримати точний напрямок на північ або південь, і з цього відкриття народилися компаси.

Компас повністю змінив те, як ми подорожуємо і бачимо світ, дозволивши мандрівникам орієнтуватися без використання сонця чи зірок, які, як правило, були більш ненадійними.

У 20-му столітті магніти почали використовувати у найрізноманітніших сферах – в електроніці, двигунах тощо.

Як ми почали використовувати магніти в наших холодильниках?

Дівчинка з магнітними літерами

Перший комерційний холодильник був винайдений лише у 1913 році людиною на ім’я Фред В. Вольф (Fred W. Wolf).

Хоча холодильники не набули широкого розповсюдження, доки General Electric не випустила холодильник "Monitor-Top" у 1927 році.

Не дивно, що тільки після винайдення холодильників ми почали використовувати магніти на них, і це сталося приблизно в середині 20-го століття.

Приблизно в цей час стало звичним прикріплювати магніт до пластикових цифр або літер, які використовувалися як навчальні посібники.

Перші мамагніти на холодильникstrong>, які були розроблені спеціально для використання на холодильнику, були винайдені людиною на ім’я Сем Хардкасл (Sam Hardcastle).

Компанії з космічної галузі доручили йому винайти форму магнітних літер і цифр, які були б повністю магнітними, а не просто шматком пластику з прикріпленим магнітом.

Сем Гардкасл винайшов спосіб змішування оксиду заліза, по суті залізного пилу, з вінілом, злегка гнучким пластиком.

Він виявив, що створені ним магніти ідеально підходять для цієї мети і набагато краще тримаються на поверхнях, оскільки весь "магніт" намагнічений.

Сем зрозумів, що його магніти мають набагато більший потенціал, і заснував рекламну компанію, яка продала одні з перших у світі магнітних оголошень для холодильників.

Далі він пішов у сувенірну індустрію, створивши спеціалізовані магніти для кожного штату США з цікавими нотатками для туристичної галузі на кожному з них.

Приблизно в той час, коли Сем Хардкасл розробляв свої магніти для холодильників, у гру вступив ще один гравець.

Чоловік на ім’я Вільям Циммерман придбав перший патент на новий тип магнітів для холодильників у 1970-х роках, які мали форму маленьких мультфільмів і були досить корисними для утримання речей на холодильниках.

Чому магніти на холодильник такі популярні?

Велика колекція магнітів на холодильник, зібрана під час відпустки

Магніти на холодильник швидко завоювали прихильність широкої громадськості в усьому світі.

Магніти з рекламою компаній зазвичай роздавали безкоштовно, і виявилося, що вони неймовірно корисні для утримання оголошень, фотографій та малюнків на холодильнику.

Хоча ці магніти були чудовими, дедалі більшого поширення набували більш барвисті та цікаві дизайни, люди прикрашали свої холодильники сувенірами з усіх місць, де вони подорожували.

У 1990-х роках одна компанія створила продукт під назвою "магнітна поезія", який включав набір слів на магнітній основі, з яких можна було скласти будь-яке речення, яке тільки можна було уявити, з наявних слів.

А далі? Це вже історія!

Не знаю, як для вас, а для мене холодильник не стає по-справжньому вашим, доки ви не прикрасите його кількома магнітами на холодильник! І він не стане по-справжньому вашим, поки ви не покладете на нього подушку…?

Для когось головне – зібрати колекцію безглуздих різнокольорових магнітів на холодильник з усіх куточків світу, де вони побували.

Для інших магніти на холодильник цінуються більше за їхню корисність у прикріпленні важливих повідомлень або сімейних фотографій до холодильника.

Незалежно від того, чи любите ви прикрашати свій холодильник, чи ні, магніти на холодильник, безумовно, залишаться з вами на деякий час!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *