Як знайти найкращі веб-сайти для порівняння товарів

Як знайти найкращі веб-сайти для порівняння продуктів

Якщо ви, як і зростаюча кількість споживачів, любите проводити дослідження в Інтернеті, перш ніж купувати товари для дому, щоб переконатися, що ви отримуєте вигідну пропозицію, але з такою великою кількістю сайтів з рекомендаціями, оглядами та порівняннями, як ви можете знати, яким з них довіряти?

Наприклад, ви шукаєте пристрій для здування листя, розумні замки або пристрій безпеки, такий як детектор чадного газу*, тож ви вводите в пошуковій системі щось на кшталт "найкращий вуличний газовий гриль" і переходите за посиланням.

Але як дізнатися, що ви отримуєте хорошу пораду?

З 2010 року я займаюся дослідженнями, написанням статей, а зараз переважно редагуванням, купівлею посібників та порівнянням товарів для кількох веб-сайтів, тому я поділюся деякими порадами та рекомендаціями, як визначити, чиїх порад варто дотримуватися з точки зору "інсайдера".

Ось 5 запитань, які варто поставити, щоб зрозуміти, чи є веб-сайт, який ви читаєте, надійним.

1. Чи вони справжні?

Більшість веб-сайтів мають сторінку "Про компанію", посилання на яку можна знайти вгорі або внизу кожної сторінки, або на головній сторінці сайту.

Якщо на веб-сайті йдеться про "ми це" і "ми те", але насправді не названо жодного з людей, залучених до бізнесу, то вони можуть надати не найнадійнішу пораду – ви повинні очікувати, що люди, які дають такі поради, чітко вказують, хто вони такі, і вони повинні бути готові відповідати за свої твердження та рекомендації.

Порада: Компанії, які надають номер телефону, часто є більш надійними, оскільки оператори, які ховаються за "вигаданими особами", зазвичай не надають таких номерів.

2. Чи є їхні рекомендації незалежними?

Деякі компанії приймають зразки продукції від виробників, які вони потім перевіряють, і за законом вони зобов'язані розкривати це щоразу, коли вони перевіряють продукт, або включати це в порівняльну статтю.

Хоча більшість авторів, з якими я працював, зазвичай намагаються дати найкращу пораду, правда полягає в тому, що дуже важко сказати багато негативних речей про щось, коли це було надано вам безкоштовно – це базова психологія, яка змушує автора хотіти відповісти взаємністю за надану послугу. Остерігайтеся авторів і видань, які приймають на рецензію подарункові або демонстраційні продукти чи послуги.

Також майте на увазі, що якщо ви читаєте порівняльний довідник, наданий роздрібним продавцем або виробником, який зазвичай не розглядає всі продукти на ринку, а часто рекомендує лише ті, які вони продають – будьте обережні з такими довідниками, тому що ви можете пропустити інформацію про високо оцінені продукти, що продаються їхніми конкурентами. Це підводить мене до наступного пункту.

3. Чи розглянули вони всі відповідні продукти?

Деякі веб-сайти рекомендують продукт, тільки якщо вони мають комерційні відносини з тим, хто його продає. Не зрозумійте мене неправильно, це абсолютно правильно, що рекомендаційні веб-сайти заробляють на рекламі або партнерських комісійних, коли хтось діє за їхніми порадами і робить покупку.

Що може піти не так, так це якщо вони ігнорують відповідні продукти, тому що їм не платять. Це особливо актуально для сайтів, що порівнюють фінансові продукти (див. цей звіт від Choice Australia), але це трапляється на всіх типах сайтів порівняння товарів.

Яскравим показником того, що вони дійсно розглядають всі продукти справедливо, є те, чи рекомендують вони продукти, за які їм не платять. Хорошим прикладом є посібник, який я написав про дитячі барабанні установки* – ви помітите, що для першої з перелічених моделей немає комерційних посилань, натомість є лише посилання на веб-сайт виробника, де ви можете знайти роздрібного продавця, який продає цю модель.

Оновлення 9 грудня 2018 року: З моменту публікації цієї статті було додано комерційне посилання для продукту, згаданого в абзаці вище. Інший приклад – з нещодавно відредагованого мною посібника, який містить рекомендацію щодо гітарного процесора мультиефектів Fractal Audio AX8 Guitar Multi-Effects Processor*, незважаючи на те, що це не є рекламним посиланням, з якого видавець міг би заробляти гроші.

Порада від професіонала: У вас не завжди буде час переглядати весь сайт, щоб перевірити, чи не рекомендують вони продукти, за які їм не платять, тому ще один спосіб перевірити достовірність сайту порівняння – подивитися, чи є на ньому посібник на тему, в якій ви добре розбираєтеся, і переконатися, чи немає на ньому явних рекомендацій, які вони пропустили.

Додаткова професійна порада: Сайти оглядів і порівняння, які мають зв'язки з більш ніж одним продавцем або ритейлером, як правило, менш упереджені, оскільки вони отримують оплату незалежно від того, які товари вони рекомендують, оскільки у них більше можливостей, коли справа доходить до вибору, до кого направити вас за покупкою.

4. Як вони обирають продукти, які рекомендують?

Існує два основні методи вибору продуктів – мета-аналіз відгуків інших користувачів або безпосереднє тестування продуктів, щоб визначити, які з них є "найкращими".

Metacritic та Rotten Tomatoes є відомими прикладами сайтів, які надають рейтинги на основі мета-аналізу відгуків та оцінок інших користувачів. Gearank*, сайт, співзасновником якого я є, робить те ж саме з музичним обладнанням і публікує та використовує свої мета-рейтинги, щоб вирішити, які продукти порівнювати та рекомендувати.

Wirecutter і Your Best Digs – це компанії, які, як правило, безпосередньо тестують рекомендовані ними продукти. Слід зазначити, що з огляду на економіку цих видів бізнесу, вони, як правило, використовують певну форму мета-аналізу для створення коротких списків продуктів для тестування, а також іноді для рекомендацій. Це пов'язано з тим, що наймати талановитих дослідників і авторів досить дорого, а також з тим, що таким сайтам нелегко отримати достатній дохід, щоб оплатити велику кількість продуктів для тестування.

Обидва методи мають свої плюси і мінуси.

Ті, хто безпосередньо тестує продукти, мають перевагу в тому, що іноді вони можуть виявити проблеми, які інші пропустили під час використання продукту. Наприклад, вони можуть виявити, що система меню на смарт-телевізорі організована не так ефективно, як повинна бути, або що кабелі, які входять до комплекту домашнього кінотеатру, недостатньо довгі для багатьох застосувань, і в деяких випадках вам доведеться купувати додаткові кабелі. Недоліком є те, що ви дізнаєтеся думку лише невеликої групи людей, а в деяких випадках – лише одного рецензента, а інші можуть з ним не погодитися на законних підставах.

Порада: Якщо вони стверджують, що безпосередньо тестували продукт, перевірте, чи є у них оригінальні фотографії продукту, зробивши зворотний пошук зображень (у Chrome клацніть правою кнопкою миші на фото і виберіть "Шукати зображення в Google") і подивіться, чи є ті ж самі фотографії на веб-сайтах виробника або роздрібної торгівлі.

Справедливості заради слід зазначити, що сервіси мета-аналізу (а вони представляють більшість сайтів для порівняння), якщо вони добре виконують свою роботу, повинні бути в змозі виявити проблеми, подібні до наведених вище.

Великою перевагою використання сервісу мета-аналізу є те, що ви отримуєте думки, можливо, тисяч користувачів та експертів, а не лише варіанти невеликої команди або одного автора.

Недоліком підходу мета-аналізу є те, що через низькі початкові витрати з'являється багато сайтів, які одразу ж починають пропонувати поради без будь-яких надійних методологій для проведення аналізу, і це знову підводить мене до мого наступного пункту.

5. Чи чітко вказано, як вони обирали продукти, які вони порівнювали та рекомендували?

Найкращі сайти, як правило, надають детальну інформацію про процеси, які вони використовували для вибору своїх рекомендацій, і не просто в загальних рисах для всього сайту, а надають конкретні методології та процеси, які вони використовували для кожного окремого посібника або набору рекомендацій.

Якщо ваші пошуки привели вас на сайт, який не надає такої конкретної інформації, або якщо в інформації, яку він надає, бракує конкретних деталей, то краще знайти чиюсь іншу пораду, на яку можна було б покластися.

Порада щодо сайтів для порівняння кінцевих продуктів

Як знайти найкращі веб-сайти для порівняння продуктів

Сумна правда полягає в тому, що існує багато сайтів порівняння сумнівної якості, які, як правило, рекомендують лише списки найкращих продавців на Amazon без жодних обґрунтованих причин для свого вибору, і їх не завжди легко виявити, не докладаючи певних зусиль з вашого боку.

На додаток до вищезазначених кроків, перш ніж приймати рекомендації певного сайту огляду за чисту монету, перевірте одне з їхніх порівнянь на тему, про яку ви добре знаєте, і з'ясуйте, чи є у них розділ під назвою "Посібник з купівлі", "Що слід врахувати" або "На що звернути увагу", і чи надають вони інформацію, яка вказує на те, що вони розуміються на темі, або ж вони просто дають загальні поради, які міг би дати будь-хто, витративши на вивчення теми нетривалий час. Якщо вони не дуже добре розуміються на темі, яку ви добре знаєте, то, можливо, не варто прислухатися до їхніх порад щодо тем, про які ви знаєте менше.

Якщо у вас є запитання або коментарі, приєднуйтесь до обговорення в Twitter, і я буду радий відповісти на них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *