5 кроків до реставрації старих дерев’яних столів

5 кроків до реставрації старих дерев'яних столів

Купівля нових меблів може бути дорогим і трудомістким заняттям. Від пошуку потрібного предмета, його доставки та збирання можуть пройти дні. Однак це можна зменшити, навчившись реставрувати наявні меблі – зокрема, столи та поверхні.

Якщо у вас завалявся старий дерев'яний журнальний, обідній чи приліжковий столик, який вам дуже хочеться замінити, не поспішайте. Реставрація дерев'яних меблів може бути простим і корисним процесом, а столи – одні з найпростіших предметів для реставрації. Ви не тільки зможете надати старому столу абсолютно нового вигляду, але й будете насолоджуватися плодами своєї праці кожного разу, коли будете дивитися на нього.

Крім того, реставрація старих столів заощадить вам чимало грошей, оскільки жоден з інструментів, необхідних для цього процесу, не коштуватиме майже стільки ж (часу і грошей), як купівля нового предмета меблів.

Крок 1: Очистіть стіл.

Один з перших кроків до повернення первісного блиску столу – це його ретельне очищення. Іноді губка, тепла вода і трохи мила для посуду – це все, що вам потрібно, щоб очистити дерев'яний стіл. Однак, для тих виробів, які сильно зношені, ефективнішим вибором може стати засіб для чищення дерева на масляній основі.

Використовуйте ганчірки з бавовни та мікрофібри, щоб запобігти подряпинам. Переконайтеся, що він повністю висох, перш ніж переходити до наступного кроку.

Чистка дерев'яного столу перед реставрацією.

Крок 2: Усуньте недоліки.

Як і будь-що інше, дерев'яні столи з роками піддаються атмосферним впливам. Існує ряд недоліків, які ви можете помітити в деревині, і кілька способів, як їх усунути.

 

  • Вибілена деревина: якщо ваш стіл стояв під прямими сонячними променями, наприклад, під вікном, частина деревини може бути вибілена. Просто нанесіть барвник для червоного дерева, щоб зробити його одним кольором. Нанесіть її пензликом і дайте висохнути. Підготовка дерев'яного столу до реставрації
  • Подряпини і тріщини: Видалення подряпин і тріщин здійснюється за допомогою процесу, який називається реамальгамація. Нанесіть розчинник, денатурований спирт або лак, на поверхню щетинним пензлем широкими мазками. Дайте йому висохнути, а потім обережно відполіруйте ділянку. Можливо, вам доведеться повторити цю процедуру кілька разів для глибоких тріщин.
  • Відколоте дерево: Відколоті шматки дерева можна легко замазати епоксидною шпаклівкою. Після застигання вона набуває товщини деревини і зливається з існуючою поверхнею.Нанесення шпаклівки по дереву

 

Крок 3: Підготуйте поверхню.

Після того, як стіл буде чистим, вам потрібно буде зняти існуюче покриття. Переконайтеся, що ви носите рукавички, оскільки хімічний засіб для зняття лаку може бути сильним і шкідливим. Рясно нанесіть хімічний засіб для зняття покриття на всю поверхню, уникаючи основи столу. Зробіть це за допомогою пензлика.

Після того, як засіб для зняття лакофарбового покриття вбереться приблизно за 30 хвилин, використовуйте інструмент для зняття лакофарбового покриття, щоб виштовхнути (а не зішкребти) покриття. Це повинно виглядати як коричнева маса, що лежить на поверхні столу.

Якщо ви хочете уникнути використання хімічних засобів, наждачний папір або механічна шліфувальна машина також можуть впоратися з цією роботою. Просто переконайтеся, що ви дотримуєтесь зернистості, а потім витріть пил, що залишився.

Крок 4: Обробіть поверхню.

Після всієї цієї підготовки ви, нарешті, готові відшліфувати дерев'яну поверхню. Це робиться шляхом нанесення нового шару морилки за допомогою щітки з натуральної щетини або м'якої тканини. Обов'язково дайте шару висохнути протягом ночі. Якщо ви не хочете змінювати колір, вам також підійде меблева олія.

Найкраще фарбувати всю поверхню. Якщо ви наносите морилку на стіл з тріщинами або вм'ятинами, це буде виглядати негарно. Якщо ви не намагаєтесь змінити колір, то звичайна меблева олія (наприклад, тикова) повинна надати йому приємного блиску та глянцю.

Фінішна обробка дерев'яної стільниці

Крок 5: Подумайте про нову основу столу.

Ви відновили стільницю до майже нового стану, але що робити з рештою? Хиткі дерев'яні ніжки столу рідко вдається повернути до життя, принаймні так, щоб це не було надто складно. Заміна основи столу може надати йому абсолютно нового вигляду та блиску.

Відкрутіть наявні ніжки столу і за допомогою рідини для зняття фарби послабте приклеєні ніжки. Після цього пошукайте в магазинах нові підставки для столів. Це дасть вам можливість погратися зі стилем вашого столу. Вінтажні підставки з дерев'яною поверхнею нададуть вашому столу антикварного вигляду, а хромовані або з нержавіючої сталі – осучаснять його.

Просто прикрутіть нову основу столу до дерев'яної поверхні, і все готово. Як тільки ви навчитеся, реставрація дерев'яних меблів може стати приємним хобі, в якому ви зможете проявити свої вміння та творчі здібності.

Приклади основ столів

На фото вище: Підстава для столу з сайту Tablebases.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *