Поради щодо звукоізоляції будинку для музикантів

Поради щодо звукоізоляції будинку для музикантів

Якщо ваші сусіди перестали розмовляти з вами після того, як ви купили нову барабанну установку або трубу, а ваша сім'я і друзі не знаходять собі місця, можливо, настав час подумати про звукоізоляцію вашої музичної кімнати.

Звукоізоляція приміщення – завдання не з легких, тому будьте готові витратити на це чимало грошей. Якщо вам більше ніде репетирувати і ви хочете уникнути гніву людей, що живуть по сусідству, то це може бути того варте.

Звукоізоляція приміщення – це такий самий процес, як і його утеплення, оскільки звук поширюється так само, як і повітря. Найкращий спосіб досягти звукоізоляції – це ефективно побудувати кімнату всередині кімнати з камерою між внутрішньою і зовнішньою стіною.

Існує кілька різних способів звукоізоляції приміщення, залежно від того, наскільки великим є ваш бюджет і наскільки професійним має бути результат.

Звукоізоляція стін

Чим більше шарів звукоізоляції буде нанесено на підлогу, стіни та стелю, тим більш звуконепроникною буде ваша кімната. Два популярних матеріали, які часто використовуються для звукоізоляції приміщення, – це зелений клей і звукоізоляційні вінілові килимки або плитка. Green Glue – це шумоізоляційна суміш і герметик, який можна купити в магазинах. Покрийте стіни шаром Green Glue, а потім одним або декількома шарами звукоізоляційних вінілових матів або плитки і не забудьте проклеїти шви Green Glue. Якщо у ваших звукоізоляційних шарах є тріщини або зазори, звук буде проникати крізь них.

Звукоізоляція стелі

Щоб ефективно звукоізолювати вашу кімнату, вам потрібно опустити стелю вниз, а потім обкласти її звукоізоляційною плиткою. Найпростіший спосіб зробити це – прикріпити звичайні дерев'яні планки по всій довжині стелі на відстані приблизно 2 фути одна від одної, а потім прикріпити шар гіпсокартону до дерев'яних планок. Нанесіть зелений клей на гіпсокартон у місцях його прикріплення до дерева, а також для заповнення щілин. Потім прикріпіть другий шар гіпсокартону до першого і за допомогою зеленого клею загерметизуйте всі шви.

Звукоізоляція підлоги

Підлога в кімнаті також повинна бути звукоізольована аналогічним чином, і знову ж таки, ключовим моментом є багатошаровість. Для того, щоб дійсно утримати звук, який видають великі підлогові колонки, вам потрібно використовувати важкий руберойд і щільну вінілову плівку, покладену на підлогу шарами. Переконайтеся, що ви чергуєте напрямок плиток від горизонтального до вертикального під час укладання, щоб переконатися, що немає швів, які повторюються, утворюючи щілини для виходу звуку. Коли ви закінчите укладання, застеліть підлогу важким, товстим килимом.

Звукоізоляція вікон

Для звукоізоляції найкраще підходять вікна з подвійним склінням, оскільки вони герметичні. Щоб зупинити будь-який звук, що виходить з віконних рам, вам потрібно переконатися, що всі вікна ретельно захищені від протягів і ущільнені за допомогою захисної стрічки або зеленого клею. Якщо через вікно проникає досить багато шуму, ви також можете покрити вікно звукоізоляційними матами або шматками пінопласту.

Звукоізоляція дверей

Для ефективної звукоізоляції в музичній кімнаті слід встановити двері з суцільним склом. Якщо ви маєте великий бюджет на звукоізоляцію приміщення, то найкращим варіантом буде використання двох дверей. Ви повинні встановити одні двері, які відкриваються назовні, а інші – всередину, щоб заблокувати максимальну кількість звуку. Переконайтеся, що двері щільно прилягають до рами і ущільнюють всі краї. Використання щільних, важких штор і м'яких меблів також допоможе поглинути частину звуку. Пройшли ті дні, коли сердиті сусіди стукали в стіни, а друзі та родина мовчали, і ви готові до занять у своїй звукоізольованій музичній кімнаті.

Це відео – покрокова серія, що показує кожен етап будівництва звукоізольованої "кімнати в кімнаті", про яку йшлося вище:

Додаткові ресурси

Якщо ви звукоізолюєте музичну кімнату з метою запису, перегляньте ці матеріали: Посібник з аудіоінтерфейсів та адаптерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *