Поради експертів щодо підготовки вашого будинку до продажу

Підготовка будинку до продажу

 

Минулого тижня я писав про деякі ідеї, які ми з кузиною придумали, щоб швидко підготувати її будинок до продажу. На щастя, для більшості людей поспішний процес не є необхідним, тому, трохи спланувавши і доклавши зусиль, ви можете підготувати свій будинок до продажу таким чином, щоб максимізувати ціну продажу.

Важливо пам'ятати, що ви не намагаєтеся зробити свій будинок кращим місцем для себе, ви намагаєтеся зробити його більш привабливим для інших.

Вам потрібно зробити це таким чином, щоб ціна продажу перевищила вартість підготовки – тому завжди пам'ятайте про те, на що звертатимуть увагу потенційні покупці.

Що кажуть професіонали

Для того, щоб дізнатися, які види підготовки та покращення найкраще підходять для продажу будинку, я вирішив зв'язатися з деякими людьми, які заробляють на життя продажем будинків. Американську точку зору тут представляє Білл Гассет з RE/MAX Executive Realty в Графтоні, штат Массачусетс, а я зв'язався з Марком Рамсі, який є ліцензіатом, директором і менеджером з продажу компанії David Deane Real Estate в Брісбені, Австралія, щоб дізнатися про перспективи з-під землі.

Які найважливіші підготовчі завдання необхідно виконати перед продажем?

Білл Гассет:

Сьогодні надзвичайно важливо, щоб будинок виглядав винятково, оскільки все більше покупців віддають перевагу нерухомості "під ключ". Є кілька речей, які продавець може зробити, і які майже завжди приносять величезну вигоду. До них відносяться фарбування і заміна килимів. Ніщо не може перетворити втомлений будинок швидше, ніж ці дві речі.

Марк Рамсі:

Прибирання та стилізація ключових зон будинку, презентація – це ключ до успіху. Миття всіх поверхонь всередині та зовні будинку, під'їзних шляхів та доріжок каталкою (це австралійський термін для миття водою під високим тиском – ред.). Повне перевтілення саду, свіжа мульча.

Які види поліпшень, зроблених своїми руками, принесуть прибуток при продажу, а яких проектів слід уникати?

Білл Гассет:

Деякі з найкращих покращень, які можна зробити своїми руками, якщо домовласник має певні навички, – це підлогове покриття. Наприклад, якщо у ванній кімнаті старе і тьмяне лінолеумне покриття, укладання плитки може суттєво змінити її зовнішній вигляд за невеликі гроші. Не хочу повторюватися, але фарбування, навіть як проект "зроби сам", може бути дійсно корисним у процесі продажу будинку, якщо попередній вибір кольорів є жахливим. Наприклад, яскраво-фіолетова вітальня не сподобається більшості людей.

Проекти, яких слід уникати, зазвичай включають капітальний ремонт, наприклад, нову кухню. Як правило, встановлення нової кухні не забезпечить необхідної віддачі, щоб окупити витрати на неї. Продавці повинні бути обережними щодо того, на що вони витрачають свої гроші. Повернення інвестицій і збільшення продажів в рамках бюджету повинні бути головними завданнями.

Марк Рамсі:

Безумовно, оновлення саду, фарбування парканів та загальних територій є доречним, однак, якщо це не зроблено на компетентному рівні, залиште професіоналам фарбування всередині, оскільки це, безумовно, може зіграти проти вас, якщо не відповідатиме стандартам. Ремонт ванної кімнати, зроблений своїми руками, повинен бути обережним, оскільки більшість інспекторів зараз вимагають сертифікати водонепроникності.

За скільки часу до запланованої дати виставлення на продаж слід звертатися до агента з нерухомості?

Весняний сезон продажів – це час, коли багато будинків з'являються на ринку в Північній Америці, тому я попросив Білла дати поради з цієї точки зору.

Білл Гассет:

Тут, у Массачусетсі, весняний сезон продажів зазвичай починається в березні-квітні, залежно від погоди. З точки зору підготовки, для тих, хто планує продати будинок, має сенс зв'язатися з ріелтором приблизно за 4-6 тижнів до цього часу. Це особливо актуально, коли є речі, які необхідно зробити з будинком до того, як він вийде на ринок. Агент, який працює з продавцем, повинен розуміти, які поліпшення житла мають сенс, а які можна пропустити.

У Брісбені досить теплий клімат протягом усього року, тому в подібних ситуаціях вам може знадобитися трохи більше часу.

Марк Рамсі:

В ідеалі 2-3 місяці – це ідеально, я люблю зустрічатися зі своїми клієнтами і проводити первинний огляд, консультуючи їх щодо будь-яких ремонтних робіт або вдосконалень задовго до виходу на ринок.

Інші міркування

Як ви бачили вище, експерти радять здійснювати проекти з покращення там, де ви маєте компетенцію, щоб зробити це власноруч. Хоча найняти підрядників може бути спокусливо, більшість фактів свідчать про те, що ви втратите гроші, якщо підете цим шляхом. Неважко зрозуміти, чому після того, як вам доведеться платити заробітну плату та додаткові накладні витрати підрядників, збільшення ціни продажу часто буде меншим, ніж вартість проекту. Для більш детального розгляду цього питання, будь ласка, прочитайте "Реконструкція – чи має вона фінансовий сенс і чи потрібна?".

Я дуже вдячний Біллу Гассетту та Марку Рамсі за те, що вони поділилися своїм досвідом з протилежних сторін світу. Я також сподіваюся почути відповідь від Моргана Рендалла з Лондона, щоб надати британську точку зору, і я оновлю цю статтю, коли це станеться.

До речі, Марк Рамсі дає таку останню пораду: "Перше враження – це все. Якщо ви вирівняєте ціни, презентацію та маркетинг, покупці дуже позитивно відреагують на нерухомість, що дозволить вашому агенту створити енергію та конкуренцію, необхідну для досягнення найкращого результату".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *