Дуб проти сосни для меблів

Дуб проти сосни для меблів

Стандартна відповідь багатьох людей зводиться до того, що дуб кращий і саме його слід обирати – деякі люди, такі як Саллі Стейсі, використовують дуб повсюди в будинку, але я не думаю, що все так просто, тому давайте подивимось на це питання глибше.

Довговічність

Без сумніву, тверді породи деревини, такі як дуб, довговічніші за м'які, такі як сосна, але справжнє питання, коли мова йде про меблі, полягає в тому, "чи буде вона виконувати свою роботу і прослужить довго"?

Відповідь значною мірою залежить від типу меблів, які вам потрібні, і від того, як ви збираєтеся їх використовувати.

Наприклад, якщо ви купуєте обідній стіл і у вас є маленькі діти, то, хоча деревина дуба постраждає менше, покриття як соснового, так і дубового столу з часом зноситься і порветься від тих покарань, які зазвичай влаштовують діти. Пошкодження покриття, як правило, є найбільш помітним аспектом зносу.

З іншого боку, якщо ви шукаєте відкриту терасу або внутрішній дворик, то дуб потребуватиме менше догляду в довгостроковій перспективі, щоб протистояти стихії матінки-природи.

Якщо ви купуєте шафу для дитячої спальні – чи дійсно вона повинна прослужити 50 років?

Тож подумайте, для чого ви використовуєте меблі, як часто ви будете доглядати за ними протягом багатьох років, і тоді ви зможете вирішити, чи потрібна вам додаткова довговічність, яку пропонує дуб.

Оздоблення

Якщо застосовується натуральне покриття, сосна завжди буде досить світлого кольору. Дуб, з іншого боку, має різноманітні природні відтінки, деякі з них біліші, ніж сосна, а інші набагато темніші.

Звичайно, якщо ви збираєтеся покрити деревину морилкою, лаком або навіть пофарбувати, ви зможете досягти будь-якої кількості світлих і темних відтінків, і, враховуючи те, що багато людей так і роблять, питання кольору стає спірним.

Основна відмінність між цими двома варіантами полягає в різниці в самій текстурі деревини, але, як показує експерт з меблів з ECustomFinishes у відео нижче, остаточна обробка залежить від того, скільки шліфування і згладжування було зроблено на додаток до будь-якого застосованого кольору. В основному, це зводиться до особистого смаку щодо того, яку обробку ви досягаєте з будь-яким типом деревини.

Вага

Дуб, як правило, набагато важчий за сосну – це суттєвий фактор, що впливає на його довговічність.

Якщо ваші нові дерев'яні меблі не будуть часто пересуватися, наприклад, обідній стіл, то вам не варто турбуватися про їхню вагу. З іншого боку, якщо ви купуєте журнальний столик або стіл в ігрову кімнату, де, ймовірно, буде відбуватися регулярне переміщення, то вам слід взяти до уваги вагу.

Вплив на навколишнє середовище

Дуб росте значно довше, ніж сосна. Я живу біля соснової плантації і з року в рік дивуюся, як швидко змінюється плантація, коли високі дерева вирубуються і замінюються новими саджанцями.

Дуб набагато рідше вирощують у плантаціях через його повільний ріст, а також через те, що деяким видам важко розвиватися в умовах монокультури. Як наслідок, дуб, як правило, вилучають зі старих лісів, які мають набагато більший вплив на навколишнє середовище, особливо на середовище існування тварин.

Не бійтеся запитати постачальника меблів, звідки походить деревина, і якщо вам не сподобається його відповідь, знайдіть іншого.

Один із способів уникнути екологічних проблем, пов'язаних з будь-яким типом деревини, – купити меблі, виготовлені з відновленої деревини. Таку деревину зазвичай беруть зі старих будівель, таких як сараї, мости і навіть старі човни. Я навіть знаю одного гітарного майстра, який використовує старі церковні двері і навіть вантаж з корабельної аварії.

Вартість

Я зробив швидке сканування меблевих магазинів, включаючи Furniture Plus Online у Великобританії та Leonard's Oak World у США – обидві ці компанії продають дубові та соснові меблі.

Як і слід було очікувати, цілком зрозуміло, що дуб коштує дорожче, ніж сосна – тому, якщо ціна є вашим основним критерієм, то сосна, ймовірно, буде вашим найкращим вибором.

Висновок

Хоча це здебільшого зводиться до особистих уподобань, дуб найкращий з точки зору довговічності, а сосна домінує, коли справа доходить до ціни.

Якщо ви, як і я, берете до уваги вплив на навколишнє середовище, то обирайте сосну, якщо тільки ви не можете отримати рекультивований дуб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *