Посібник з відновлення паркетної підлоги

Посібник з відновлення паркетної підлоги

Якщо ви зараз розглядаєте можливість встановлення паркетної підлоги у вашому домі, ви напевно зустрінетеся з багатьма скептиками. "Паркетна підлога занадто дорога!" Або "За паркетною підлогою так важко доглядати!"

Це правда: відновлення паркетної підлоги – робота не для всіх. Вона може бути трудомісткою і невблаганною – дрібні помилки будуть помітні до наступного разу, коли ви все відшліфуєте. Однак найняти професіонала, який прийде і зробить цю роботу, може коштувати майже вдвічі дорожче, ніж виконати її самостійно.

То що ж вам робити? Невже єдиний варіант – витрачати сотні доларів на оплату послуг професіонала щоразу, коли вам захочеться оновити підлогу, або ж отримати неякісний результат, коли ви спробуєте зробити це самостійно?

Абсолютно ні. Є багато професіоналів з реконструкції будинків, які дали нам безліч порад про те, як відновити паркетну підлогу самостійно. І якщо ви будете слідувати їхнім порадам і рекомендаціям, ви зможете отримати підлогу, яка сяятиме…., не спустошуючи при цьому свій банківський рахунок.

Як і в будь-якій іншій справі, завжди найрозумніше прислухатися до найкращих. Тому, коли ви шукаєте рекомендації щодо відновлення паркетної підлоги, давайте скористаємося порадами від найкращих у сфері "зроби сам". Ці поради з "Посібника з відновлення паркетної підлоги" допоможуть вам на шляху до красивої підлоги:

1. Виберіть правильне обладнання

Незалежно від того, орендуєте ви шліфувальну машину чи купуєте її, найбільшим обладнанням, яке вам потрібно буде придбати, буде електрошліфувальна машина. Двома основними варіантами будуть барабанні шліфувальні машини та орбітальні шліфувальні машини з довільною орбітою. Ось кілька моментів, які слід врахувати при виборі між ними:

  • Барабанні шліфувальні машини працюють швидше, ніж ексцентрикові; однак вони вимагають певного досвіду у використанні і можуть пошкодити підлогу при неправильному використанні.
  • Орбітальні шліфувальні машини працюють повільніше, але це пояснюється тим, що ними легше керувати і вони більш поблажливі.

Отже, якщо ви готові змиритися з кривою навчання, щоб заощадити час на подальшій обробці твердої деревини, то варто інвестувати в барабанну шліфувальну машину. Якщо ж ви не проти витратити трохи більше часу на кожен проект, щоб не турбуватися про похибку, то найкращим вибором буде орбітальна шліфувальна машина з довільною орбітою.

2. Зверніться за допомогою

Не варто переносити важкі меблі в кімнату чи з кімнати самотужки. Ви не тільки можете пошкодити паркетну підлогу, залишивши великі подряпини та подряпини, які важко відремонтувати, але й ризикуєте застрахувати себе. Тому, коли потрібно перевезти великі меблі, візьміть помічника (помічників) і використовуйте відповідне обладнання. Візки, пандуси та ремені для переміщення допоможуть переміщати речі, не пошкоджуючи меблі та спину. Це стосується і шліфувальних машин – вони можуть бути дуже важкими і їх важко пересувати.

3. Не поспішайте

Коли ви будете готові відновити покриття для підлоги, вам спочатку потрібно відшліфувати підлогу. Це потрібно зробити в три етапи, поступово збільшуючи зернистість на кожному етапі. Почніть із шліфувальної шкурки із зернистістю 60 (не використовуйте грубішу), щоб видалити старе покриття та подряпини. Перейдіть на шліфувальний папір із зернистістю 80, а потім завершіть шліфування шліфувальним папером із зернистістю 120. Працюйте рядами, перекриваючи кожен ряд наполовину – працюйте так, ніби косите траву. Продовжуйте робити проходи, поки не досягнете бажаного результату. Використовуйте шліфувальну машину для обробки кутів та інших важкодоступних місць. Не поспішайте і не поспішайте. Це найважливіша частина роботи, і від неї залежить ідеальне покриття.

4. Видалення пилу

Після шліфування потрібно видалити якомога більше пилу з підлоги. Пропилососьте підлогу, щоб видалити весь пил і бруд. Ваш домашній магазинний пилосос чудово впорається з цією роботою; немає необхідності брати напрокат дорогу модель. Експерт рекомендує протерти всю підлогу ганчіркою, щоб видалити пил, волосся та сміття, яке не всмоктав пилосос. Це дасть вам найчистішу та найгладшу поверхню, коли ви перейдете до етапу герметизації та фарбування

5. Запечатування та фарбування

Після того, як ви вибрали колір для вашої підлоги, ви захочете протестувати його на непомітній ділянці, щоб побачити, чи потрібен герметик, і нанести його, якщо це необхідно. Коли ви знаєте, що вибрали потрібний колір, можна приступати до нанесення морилки. Працюйте на невеликих ділянках і не допускайте висихання переднього краю, щоб уникнути появи слідів на колінах. Морилки на масляній основі сохнуть повільніше, ніж на водній. Нанесіть морилку аплікатором або ганчіркою, починаючи за кілька футів від останньої ділянки і рухаючись назад до мокрого краю. Видаліть надлишки іншою ганчіркою, намагаючись досягти рівномірного тону.

6. Завершення роботи

Нанесення поліуретану – це завершальний етап ремонту підлоги. Якщо ви використовуєте ущільнювач на основі шелаку, вам знадобиться овеча шерсть. В іншому випадку, валик з пінопласту високої щільності разом з хорошою щіткою для кутів і країв повинні зробити свою справу. Вам потрібен тонкий, рівний шар, який швидко висохне. Робіть плавні, безперервні, довгі рухи; не відкочуйтеся назад і вперед. Переконайтеся, що у вас є план, щоб не загнати себе в кут! Почніть з дальнього кінця кімнати і працюйте в рядах, паралельних до виходу. Злегка шліфуйте наждачним папером із зернистістю 320 між шарами, а після шліфування витирайте ганчіркою. Слідкуйте за тим, щоб не залишилося шматочків або волосків.

Інвестиції варті того

Відновлення паркетної підлоги – це не швидкий і не простий проект, який можна виконати своїми руками. Воно вимагає часу, терпіння і великої уваги до деталей. Однак після завершення роботи ви отримаєте гарну підлогу, яка прослужить вам довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *