Великий Кар’єрний риф – найбільший штучний риф в історії!

Великий авіаносний риф був "створений" 17 травня 2006 року, коли ВМС США відбуксирували списаний авіаносець у море і затопили його.

Дивовижний дайвінг на цьому штучному рифі

Ні, ви не прочитали цю назву неправильно. І ні, це не друкарська помилка.

Ми чули про прекрасний Великий Бар’єрний риф Австралії, але про рай для дайверів, про який ми чули не так багато, – це Великий Кар’єрний риф.

У 24 милях від узбережжя в Пенсаколі, на дні Мексиканської затоки знаходиться USS Oriskany – 888-футовий колишній авіаносець ВМС США.

Найбільший у світі перероблений штучний риф.

Риби Великого Кар'єрного рифу

Великий авіаносний риф був "створений" 17 травня 2006 року, коли ВМС США відбуксирували списаний авіаносець у море, наповнили його 500 фунтами стратегічно розміщеної вибухівки, а потім підірвали її серією тактичних вибухів.

Після всього 37 хвилин і десятиліть легендарної служби в морі, USS "Оріскані" назавжди залишився спочивати під хвилями, якими він колись крокував.

Хоча це був кінець життя есмінця "Оріскані", він також став початком його другого життя.

На той час це був найбільший у світі штучний риф, але відтоді цей титул перейшов до рифу в мексиканському Карибському морі.

Однак той, що був побудований там, був спеціально збудований для цієї події, і таким чином USS Oriskany – або Great Carrier Reef, як його тепер називають дайвери, які часто відвідують це місце, – є найбільшим у світі штучним рифом, зробленим з перероблених матеріалів.

Багата і барвиста історія.

USS Oriskany в часи своєї слави

Введений в експлуатацію в 1950 році, невдовзі після закінчення ДрДругої світовоїstrong> війни, USS Oriskany був революційним кораблем своєї епохи.

Спочатку спроектований як "довгокорпусний" авіаносець, "Оріскані" славився своїми гігантськими розмірами, величезною вантажопідйомністю літаків і здатністю рухатися зі швидкістю, набагато більшою, ніж у його сучасників.

Він був настільки сильним і лютим, що його екіпаж прозвав його "Могутній О".

Корабель, відомий своїми "першопрохідцями", "Оріскані" приймав на своїй палубі культову балетну виставу під час стоянки на Манхеттені в 1952 році.

Вона також знялася в епізодичних ролях у кількох різних фільмах.

Дислокуючись переважно в Тихому океані, "Оріскані" брав участь у важких боях як у Корейській, так і у В’єтнамській війнах, отримавши дві бойові зірки за службу в першій і п’ять – за службу в другій війні.

У 1966 році есмінець "Оріскані" зазнав однієї з найбільших у світі морських пожеж, коли на борту загорівся запас магнію, в результаті чого загинуло четверо моряків.

Але вона одужала і змогла повернутися до активної служби.

Після тривалої служби USS Oriskany був виведений з експлуатації в 1976 році і проданий на металобрухт в 1995 році.

Хоча в 1997 році він був повернутий у власність ВМС через те, що роботи з утилізації не проводилися.

У 2004 році було вирішено затопити його і перетворити на штучний риф.

Економічний і природний бум.

Природа процвітає на рифі Кар'єр

Хоча колись USS Oriskany розсікав хвилі, як гарячий ніж масло, сьогодні під водою він сидить нерухомо, коли хвилі розбиваються об нього.

Коли підводні течії розбиваються об надбудову затонулого авіаносця, вони утворюють нерухомі хвилі і притягують до неї крихітний планктон, який в іншому випадку був би знесений течією.

Великий Кар’єрний риф має власну екосистему, де за планктоном слідують дрібні риби, за великими рибами, такими як групер і червоний окунь, – дрібні риби, а за великими рибами – акули-молоти і тигрові акули.

У нутрощах корабля живуть океанські ракоподібні.

Лише через тиждень після його затоплення водолази повідомили, що USS "Орісканський" вже заселили крихітні новонароджені краби.

Вежа корабля вкрита морськими їжаками та балянусами, барракуди патрулюють порожні вікна, а скати занурюються і виринають з отворів в еродованій льотній палубі.

Штучний риф також є чудовим стимулом для місцевої економіки.

Рибалки, які плавають цими водами, мають постійне джерело скупчення морепродуктів для вилову.

Він також приваблює багатьох дайверів, адже пропонує їм ідеальний сценарій для дослідження – затонулий корабель.

Час від часу ті, хто колись служив і жив на "Оріскані", занурюються, щоб відвідати його.

Деякі колишні ветерани УСС "Орісканий" також поховали тут свій прах, який вічно спочиває разом з нею під хвилями.

Унікальна екосистема.

Все ще популярне місце для дайвінгу!

USS Oriskany є найбільшим кораблем, який коли-небудь був перетворений на штучний риф, хоча і не єдиним.

Для створення штучних рифів було затоплено багато кораблів, як військових, так і цивільних, включаючи інші колишні військово-морські судна, такі як тральщик USS Scrimmage біля узбережжя Гавайських островів.

Приймаючи морських мешканців від їжаків до акул, крабів і скатів, ці штучні рифи допомагають природі простягнути руку допомоги, сприяючи розвитку екосистем навколо них і поступово стаючи частиною їхнього оточення.

Крім того, вони зміцнюють економіку міст, розташованих поблизу, і приваблюють дайверів своєю контрастною красою.

Колись могутня військова зброя, як USS Oriskany, тепер Великий Кар’єрний риф став каталізатором і якорем для природи у своєму другому житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *