Відмінності між масивною та штучною паркетною дошкою

Відмінності між масивною та штучною паркетною підлогою

Паркетна підлога виглядає чудово – насправді це моє улюблене покриття для підлоги. На мій погляд, дерев'яна підлога виглядає і відчувається теплішою, ніж плитка (хоча вона має своє місце у ванній кімнаті та на кухні), і за нею, безумовно, легше доглядати, ніж за килимовим покриттям.

Але коли справа доходить до вибору справжнього дерев'яного покриття для підлоги (зверніть увагу, що я не враховую ламінат, який є синтетичним продуктом), у вас є два варіанти – ви можете вибрати масивну або штучну деревину. У цій статті я розповім про відмінності між цими двома типами дерев'яних підлогових покриттів.

Вплив на навколишнє середовище

Я починаю з екологічних міркувань, тому що їх дуже часто не беруть до уваги при обговоренні дерев'яних виробів. Існує два основних способи, за допомогою яких ваш вибір підлогового покриття матиме різний рівень впливу на навколишнє середовище:

1. Процес виробництва

Масивна паркетна дошка повністю складається з деревини твердих порід, в той час як у штучних сортах використовується менше деревини твердих порід, оскільки для внутрішніх шарів використовуються хвойні породи, а шар деревини твердих порід – лише на зовнішніх шарах. Тверді породи ростуть набагато довше, ніж хвойні, тому використання штучної деревини краще для довкілля.

Ще одна важлива відмінність у виробничому процесі полягає в тому, що дошки з твердих порід деревини потрібно розпилювати пилкою, тоді як інженерна деревина розрізається без утворення тирси. Мій батько працював у лісовій промисловості, коли я був дитиною, і я провів трохи часу біля лісопилок – можу сказати вам, що вся ця тирса від фрезерування дійсно накопичується досить швидко. Хоча тирсу можна використовувати повторно, більшість цілей, для яких вона використовується, призводять до того, що її вміст вуглецю досить швидко вивільняється назад в атмосферу.

2. Екологічні програми постачальника

Деякі компанії, що виробляють продукцію з деревини, досить серйозно ставляться до своїх екологічних зобов'язань. Наприклад, Hardwood Bargains має програму пересадки дерев, яку вони проводять спільно з American Forrests, де вони висаджують 2 дерева на кожне 1 дерево, використане у виробництві їхньої підлогової продукції.

Перш ніж визначитися з постачальником, я рекомендую вам поцікавитися, що він робить для забезпечення сталості виробництва деревини та збереження наших лісів у майбутньому.

Вартість

Масивна деревина твердих порід порівняно з тими ж самими штучними породами деревини, як правило, коштує дорожче, якщо купувати її заздалегідь.

Інженерну деревину також, як правило, легше укладати в якості проекту "зроби сам", а це означає, що ви можете заощадити на процесі укладання. Частково це пов'язано з тим, що масивна деревина вимагає фанерної основи, в той час як ви можете покласти інженерну деревину майже на будь-яку досить рівну поверхню, включаючи бетон.

Універсальність

Ви можете використовувати інженерну дерев'яну підлогу нижче рівня землі (наприклад, у підвалі), але настійно не рекомендується робити це з масивною деревиною, оскільки вона набагато чутливіша до вологи.

Встановлення системи променистого тепла під підлогою стає все більш популярним в наші дні завдяки високій енергоефективності. Хоча це можливо зробити і з масивною дерев'яною підлогою, це досить складна справа, оскільки дошки з масиву дерева розширюються і стискаються при зміні кількості тепла – це може призвести до утворення щілин між дошками. З іншого боку, більшість штучних порід деревини піддаються дуже незначному розширенню, і тому їх можна легко використовувати з системами променистого тепла – але завжди проконсультуйтеся з постачальником, щоб переконатися, що обраний вами продукт підходить для цієї мети, якщо це те, що ви хочете зробити.

Довговічність

Масивна деревина твердих порід міцніша і прослужить довше. Вона також має перевагу в тому, що її можна шліфувати і відновлювати кілька разів, що ще більше подовжує термін служби підлоги.

З іншого боку, інженерну деревину зазвичай можна шліфувати лише двічі, не більше, перш ніж ви відшліфуєте занадто багато верхнього твердого шару. Подружжя моїх друзів знімало будинок, поки будувався їхній новий будинок, і вони дозволили своєму досить великому собаці бігати по паркетній підлозі – кігті собаки залишили ямки по всій підлозі. Коли прийшов час переїжджати в новий будинок, вони викликали підрядника, щоб відшліфувати і відремонтувати підлогу, як вони завжди планували зробити, і на свій жах виявили, що це була штучна дерев'яна підлога, і її потрібно було зірвати і повністю замінити.

Мій висновок

Хоча масивна паркетна підлога, швидше за все, прослужить довше, ніж паркетна дошка, мені дуже подобається універсальність паркетної дошки, і я віддаю перевагу меншому впливу на навколишнє середовище, який вона має.

Як завжди, тут є певна частка особистого смаку, тому, який би шлях ви не обрали, насолоджуйтеся своєю новою паркетною підлогою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *