12 фактів про Comic Sans – найненависніший шрифт у світі

Comic Sans – один з найбільш (не)відомих шрифтів у світі, розроблений Вінсентом Коннаром (Vincent Connare).

Факти про шрифт Comic Sans

Comic Sans – один з найбільш (не)відомих шрифтів у світі.

Це справді щось на кшталт мармеладу, ви або любите його, або ненавидите. Особисто мені він не заважає.

А як щодо вас? Любите? Ненавидите?

Незалежно від вашої позиції, ось кілька цікавих фактів про Comic Sans.

Насолоджуйтесь, ненависники та любителі.

Своїм існуванням і створенням Comic Sans завдячує епічному провалу Microsoft Bob. Боб – це жовтий мультиплікаційний персонаж в окулярах Білла Гейтса, який мав допомогти користувачам розібратися з комп’ютером. Текст у мовних бульбашках Боба мав бути написаний шрифтом Times New Roman, але дизайнер Вінсент Коннаре вирішив, що такий серйозний текст для мультфільму – це смішно. Тож він вирішив створити більш дружній до дітей шрифт, і так з’явився Comic Sans.

Сам Вінсент Коннаре зізнався, що під час розробки Comic Sans у нього в офісі лежали два комікси – "Темний лицар: Повернення" та "Вартові". Він подивився на друк цих коміксів і вирішив адаптувати їхні шрифти для створення Comic Sans.

Рух за заборону Comic Sans є найбільшим антишрифтовим рухом у світі. На момент написання цієї статті онлайн-петиція "Заборонити Comic Sans" зібрала понад 5 000 підписів!

Коннаре також не має почуття гумору, коли мова заходить про всіх ненависників Comic Sans. Одного разу він сказав: "Люди не знають, чому він був створений. Якби вони знали, то зрозуміли б, що в цьому і є суть дизайну – створювати дизайн для продукту з відповідним дизайном. А не Times New Roman. Їм також потрібно витягнути голову з дупи… це мене бісить"… Боже.

Коннаре розробив і деякі інші відомі шрифти. Він відповідальний за Trebuchet, Marlett, Magpie та деякі з Webdings.

У 2004 році дослідження назвало Comic Sans "дитячим" шрифтом. Однак у 2010 році дослідження, проведене в Прінстонському університеті в Америці, показало, що студенти, які вивчали матеріали, надруковані важчими для читання шрифтами, такими як Comic Sans, з більшою ймовірністю запам’ятовували інформацію.

У месенджері Skype, якщо змінити шрифт на Comic Sans, то смайлик поруч з текстовим полем перетворюється на насуплене несхвальне обличчя. Але якщо змінити шрифт на будь-який інший, то смайлик повертається.

У період між Apple IIGS та iPod компанія Apple так ревно ставилася до Comic Sans, що поцупила його собі. У 2000 році вони представили безкоштовні електронні листівки під назвою iCards, для яких шрифтом за замовчуванням був Comic Sans. Досить скоро вони припинили копіювати Comic Sans і створили власну підробку – Chalkboard. Однак у Chalkboard не було літери J та знаку питання.

З 2009 року діджеї голландських радіостанцій відзначають першу п’ятницю липня як День Comic Sans, заохочуючи своїх слухачів "надсилати всі свої листи, друкувати всі свої звіти і всі свої адресні етикетки для наклейок цим видатним шрифтом".

У 2013 році голландська авіакомпанія-гігант KLM навіть вирішила долучитися до свята, змінивши шрифт на своєму сайті на Comic Sans і запропонувавши людям на ім’я C. Sans шанс виграти безкоштовні квитки на літак!

Comic Sans доступний на 99,13% комп’ютерів з Windows і 90,91% комп’ютерів Mac. Проте, за оцінками, лише 61% користувачів Linux мають Comic Sans.

Якщо вам не пощастило потрапити до 0,87% користувачів Windows, які не мають Comic Sans, ви можете придбати його, але за високу ціну. Comic Sans легко продається за ціною $30. І ні, це не жарт. Якщо ви хочете його отримати і маєте за нього заплатити, то заплатіть повні $30!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *