30 цікавих фактів про короля Генріха VIII

Найкоротший шлюб Генріха VIII був з Анною Клевською, який тривав лише 6 місяців і 3 дні.

30 фактів про короля Генріха Восьмого

Король Генріх VIII заснував англіканську церкву, одружився з шістьма дружинами, дві з яких були страчені, ще з двома розлучився, полював і брав участь у лицарських турнірах, і все це у віці до 55 років.

Ви, напевно, чули про Генріха VIII, але ця дивна постать пов’язана з набагато більшим, ніж велика кількість його дружин.

Він був дещо суперечливим: Побожний християнин, який стратив двох дружин, і вірний католик, який відірвав свою країну від католицької церкви.

Безумовно, про цю історично важливу постать можна багато чого дізнатися. Без зайвих сумнівів, ось 30 цікавих фактів про цю людину.

Якщо ви хочете згадати, що сталося з кожною з дружин Генріха, для цього є мнемонічний пристрій. Король Генріх VIII, з шістьма дружинами був одружений. Одна померла, одна вижила, з двома розлучився, двом відрубали голови.

Кажуть, що Генріх VIII називав свою четверту дружину, Анну Клевську, "Фландрською кобилою". Кобила – це кінь жіночої статі, тому ми можемо бути впевнені, що це не був комплімент.

Найкоротший шлюб Генріха з Анною Клевською тривав лише 6 місяців і 3 дні, перш ніж був розірваний.

Його найдовший шлюб з Катериною Арагонською тривав майже 24 роки. Це довше, ніж усі п’ять інших його шлюбів разом узятих.

Дві його дружини були страчені. Кетрін Говард стратили за подружню зраду, а Анну Болейн звинуватили у перелюбі, інцесті та змові з метою вбивства короля. Незважаючи на те, що вона заперечувала ці звинувачення, її все одно стратили. П’ять чоловіків, включаючи брата королеви, також були страчені за зраду і сексуальні стосунки з королевою. Докази всього цього були не дуже переконливими. Сьогодні ми не знаємо напевно, чи всі вони були винні у злочинах, в яких їх звинувачували, чи це були фальшиві звинувачення.

До трьох років Генріх VIII був констеблем Дуврського замку, лордом-воєводою П’яти портів, графом-маршалом Англії, лордом-лейтенантом Ірландії, лицарем ордену Бата, герцогом Йоркським і воєводою Шотландських маршів. Звичайно, він не міг виконувати свої ролі – батько просто призначив їх йому, щоб вирвати контроль у родичів!

Генріх VIII, можливо, написав богословський трактат під назвою "Захист семи таїнств". Він був написаний як відповідь на критику Мартіна Лютера на адресу Католицької Церкви, зокрема на богословський трактат Лютера "Прелюдія про вавилонський полон Церкви", який критикував деякі або всі католицькі таїнства і нападав на папство.

Папа Лев X проголосив Генріха Захисником віри в 1521 році за його "Захист семи таїнств".

Король Генріх VIII санкціонував Велику Біблію, перше офіційне видання Біблії англійською мовою, для читання вголос у церкві. Видання було завершено в 1539 році, а між 1540 і 1541 роками його переробляли.

Генріх був відлучений від Католицької Церкви в 1538 році. Відлучення означає відмову від причастя і заборону брати участь у житті Церкви.

Генріх повісив 2000 гобеленів у своїх палацах, тоді як Яків V Шотландський повісив у своїх палацах лише 200.

Він був чудовим мисливцем і скоморохом, а також вправним гравцем на лютні.

Генріх міг читати і писати трьома мовами: англійською, французькою та латиною.

Він міг читати ноти з листа. Це означає, що він міг прочитати і зіграти музичний твір, якого раніше не бачив або принаймні до якого не готувався.

Генріх VIII запровадив податок на бороди, який залежав від соціального статусу носія бороди.

24 червня 1509 року Генріх став королем Англії у віці 17 років.

Генріх написав низку пісень, найвідомішою з яких є "Pastime With Good Company". Він також написав "En vray amoure" та "Helas Madam".

Генріх VIII зробив кип’ятіння законною формою смертної кари.

Він удосконалив військово-морський флот, частково інвестувавши у великі гармати, які замінили маленькі серпантини на військових кораблях. Він також відповідав за створення постійного флоту.

Генріх мав колекцію зброї, яка налічувала 6 500 пістолетів. Він також спав з гігантською сокирою поруч з собою.

Анна Болейн, його друга дружина, за чутками, мала зайвий палець на правій руці. Однак це може бути помилковою думкою з кількох причин, наприклад, коли місце поховання Болейн було ексгумовано, жодне з кількох досліджених тіл не виявило зайвого пальця.

Між 1536 і 1541 роками Генріх VIII розпустив монастирі та інші католицькі релігійні установи і привласнив їхні доходи. Монахи, які здалися, були винагороджені, а тих небагатьох, хто чинив опір, стратили.

Останніми словами Генрі нібито були: "Монахи! Монахи! Монахи!" Це здається досить дивним на перший погляд, але має більше сенсу, коли ви розглядаєте Розпуск монастирів.

Поширеною помилковою думкою про Генріха є те, що він написав пісню Greensleeves, хоча насправді це малоймовірно.

Генріх VIII заснував Англіканську церкву, відокремившись від Католицької церкви в основному через те, що Папа Римський відмовився надати Генріху анулювання його шлюбу з Катериною Арагонською.

Король Генріх VIII був азартним і грав у кості.

Наприкінці життя Генріх страждав ожирінням через те, що не мав змоги займатися фізичними вправами через нещасний випадок на лицарському турнірі, який знову відкрив і погіршив попередню травму, отриману ним раніше в житті.

Придворні Генріха носили одяг з товстими підкладками, щоб наслідувати Генріха на пізній стадії його життя, коли він набрав вагу. Розмір його талії становив 54 дюйми на стадії ожиріння.

Генріх народився 28 червня 1491 року і помер у віці 55 років 28 січня 1547 року.

У серпні 1527 року Джон Рут – англійський мореплавець – відправив першого відомого листа з Ньюфаундленду королю Генріху VIII.

Що ж, ось воно; король Генріх VIII, безумовно, прожив насичене життя зі своїми численними дружинами, деяким з яких він відрубав голови заради своєї величезної колекції зброї і свого великого шлунку.

Одне я знаю напевно: я дуже радий, що у нас більше немає податку на бороди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *