25 дивовижних фактів про ваші легені

Коли ви дихаєте, ваше тіло використовує лише 5% кисню, який ви вдихнули. Решта видихається, і цикл повторюється.

Божевільні факти про ваші легені

Легені – один з найважливіших органів у вашому тілі, але як багато ви знаєте про них насправді?

Більшість людей знають, що легені використовуються для дихання, але крім цього, загальних знань дуже мало.

У вас є шанс блиснути перед друзями і розповісти кілька фактів про легені, які мало хто знає.

Вам здається, що ви ніколи не перестаєте дихати? Це тому, що це не так! Середньостатистична людина вдихає в середньому 13 літрів повітря за хвилину.

Легені людини не симетричні. Якщо ви завжди уявляли собі дві легені, які є дзеркальним відображенням одна одної, ви помилялися. Права легеня трохи більша за ліву, і ви так влаштовані завдяки серцю.

Права легеня має три частки, а ліва – лише дві. Це зумовлює різницю в розмірах обох легень.

Твої легені контролюються мозком. Мозок вказує легеням, скільки вдихнути або видихнути, і саме тому ви відчуваєте зміни у своєму диханні, не бажаючи цього.

З однією легенею можна жити здоровим життям. Ви можете помітити труднощі при виконанні фізичних вправ, але доки ви не будете надмірно напружуватися, ефекту буде мало.

Унікальною особливістю легень порівняно з іншими органами є те, що вони можуть плавати на воді. Жоден інший орган у вашому тілі не має такої здатності. Це головним чином тому, що в легенях завжди міститься літр повітря, навіть після того, як ви видихнули.

Думаєте, що ваші легені – це просто маленькі органи, які знаходяться десь у грудях? Насправді легені досить великі, і якщо їх повністю розтягнути, то вони покриють цілий тенісний корт.

Коли ви дихаєте, ваше тіло використовує лише 5% кисню, який ви вдихнули. Решта видихається, і цикл повторюється.

Щогодини ми видихаємо понад 17 мл води.

Окрім дихання, легені мають й інші функції. За допомогою дихання ви можете позбутися близько 70% відходів з легенів – це дуже добре для тих, хто стурбований диханням і затримкою неякісного повітря.

Легені з’єднані зі спинним мозком ззаду і грудною кісткою спереду. Для захисту вони знаходяться в грудній клітці.

Хоча вам може здаватися, що легені – це ще один невловимий орган у вашому тілі, який ви ніколи не бачите, ваш рот безпосередньо пов’язаний з легенями. Це відбувається через з’єднання трахеї та стравоходу.

Ще в утробі матері легені дитини наповнені рідиною. Після народження дитині потрібно близько 10 секунд, щоб зробити свій перший вдих, і це є результатом зміни навколишнього середовища.

Окрім дихання, легені також відіграють ключову роль у мовленні. Гортань, або голосовий апарат, розташований над дихальною трубою, таким чином проштовхуючи повітря з легенів через голосовий апарат і перетворюючи його на звук.

У середньому доросла людина робить 16 вдихів щохвилини. Це може змінюватися залежно від типу вашої роботи, активності, яку ви виконуєте, і навіть від того, наскільки сильний стрес ви відчуваєте.

Куріння сигарет є основною причиною раку легенів через велику кількість смол, які залишаються в легенях. Близько 80% смертей від раку легенів є наслідком куріння.

Глибоке дихання легенями може допомогти полегшити біль, більше розслабитися і зняти стрес. Дихання використовується з користю в таких видах діяльності, як йога і медитація.

Навіть якщо ви не палите і регулярно робите фізичні вправи, щоб залишатися здоровими, ваші легені все одно можуть мати проблеми, якщо на них впливає сильне забруднення в місці, де ви живете або працюєте.

Легені мають власні захисні механізми, щоб максимально захистити організм від забруднення і зараження. У легенях є клітини, які виробляють слиз, що захищає їх від пилу та бруду.

Вдих так само важливий, як і видих. Без видиху ваше тіло утримувало б занадто багато небезпечного CO2.

Ваші легені містять велику кількість крові, і всупереч уявленню про порожнисті легені, вони насправді дуже повні!

Хоча кров у легенях важлива, вона також може сприяти розмноженню бактерій. Слиз, який виробляють легені, здатний боротися з цим, одночасно запобігаючи пересиханню легенів.

Коли люди говорять про те, що дим або інші випаровувані речовини потрапляють до вашого мозку, це може збити з пантелику. Це відбувається внаслідок тісного зв’язку між легенями, кровоносними судинами та мозком.

Не завжди кашель означає, що у вас проблеми з легенями. Як і інші проблеми, якими він може бути викликаний, кашель близько 10 разів на день є цілком нормальним для середньостатистичної людини.

Багато легеневих проблем, включаючи астму, можна вилікувати або полегшити за допомогою регулярних фізичних вправ. Час діставати кросівки!

Тепер ви знаєте, наскільки важливі легені для людського організму. Без них ми просто не змогли б функціонувати.

Щоб прожити довге здорове життя, важливо піклуватися про них, тому поводьтеся з ними добре. Цього можна легко досягти за допомогою таких речей, як медитація або глибоке дихання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *