Топ-10 незвичайних фактів про укулеле

Чи знали ви, що слово "укулеле" з гавайської мови перекладається як "блоха, що стрибає"?

Факти про укулеле

Маленький фанковий інструмент, який зараз з’являється в популярних поп-треках, укулеле існує вже багато років.

Мало того, він вже з’являвся в хіт-парадах раніше.

Читайте далі, щоб дізнатися більше фактів про укулеле!

Укулеле – це невеликий інструмент, який неймовірно популярний в гавайській музиці. Насправді, він походить від двох португальських інструментів: брагіньї та кавакіно.

Укулеле з гавайської означає "блоха-стрибунець", але ніхто його так не називає. Люди називають його звичайним прізвиськом – уке.

Перше укулеле було виготовлено в 1879 році.

Існує чотири розміри укулеле, стандартний розмір – сопрано, який становить близько 60 см. Інші розміри включають: концертний, тенор і баритон.

Укулеле має чотири струни, які відомі за нотами: G – C – E і A. Ці ноти не тільки акустичні, але й електричні, і звук видається, коли струни перебирають. Інструмент виготовляється з червоного дерева, але найдешевшими є пластикові, які зазвичай призначені для дітей.

Джордж Формбі-молодший (1904-1961) був популярним комедійним артистом. Він часто співав під акомпанемент укулеле, але йому часто казали, що його тексти занадто грубі. Його хіти включали: "With My Little Ukulele in My Hand" (1933), "The Window Cleaner/When I’m mi Cleaning Windows" (1936) та "With My Little Stick of Blackpool Rock" (1937).

Ще одним популярним виконавцем був Тайні Тім (уроджений Герберт Хаурі) (1932-1996). Американський музикант, він потрапив до хіт-парадів зі своїм хітом на укулеле "Tiptoe Through the Tulips" у 1968 році.

Джордж Гаррісон (1943-2001) з The Beatles також був завзятим шанувальником укулеле. Наприкінці пісні "Free as a Bird" він грає на укулеле в стилі Формбі.

Оркестр укулеле Великої Британії часто грає класику Формбі під час виступів.

Затяті шанувальники інструменту, а також талановиті виконавці, неодноразово виступали на телебаченні. Одна з найбільш пам’ятних – у четвертому сезоні серіалу "Шкури" (2010). У шостому епізоді Джей-Джей (у виконанні Оллі Барб’єрі) співає серенаду коханню свого життя Ларі (у виконанні Джорджії Хеншоу) під укелелеву версію "True" від Spandau Ballet у супроводі Ukulele Orchestra of Great Britain.

Без сумніву, укулеле стало дуже популярним з моменту його появи у 1879 році.

Маючи лише чотири струни, це чудовий стартовий інструмент для тих, хто зацікавлений у навчанні гри на струнних інструментах.

То чого ж ви чекаєте? Укулеле чекає на вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *