5 порад, як створити будинок з нульовими відходами

Поради щодо створення будинку з нульовим рівнем відходів

Життя без смітника. Це страшна думка. Однак, незважаючи на загальне зростання споживацтва та покупок, життя без відходів є більш поширеним, ніж будь-коли. Звісно, різко відмовитися від сміття – нелегка справа, тож найкраще привчати себе (і свій дім) до цього поступово.

Тим не менш, зробивши кілька незначних кроків, ви зможете досить легко перейти до меншої кількості відходів. Якщо вам цікаво, чому безвідходний будинок – це гарна ідея для початку, є багато причин:

– Це добре для навколишнього середовища (очевидно) – Переробка створює в 10 разів більше робочих місць, ніж утилізація – Призводить до більш свідомих покупок та харчування – Підтримує місцевий бізнес, який використовує більш дружнє до відходів пакування

Існує кілька невеликих змін, які ми можемо зробити у себе вдома, щоб зменшити (і, сподіваємось, ліквідувати) кількість відходів.

#1) Давай, компостуй!

Хоча компостування існує вже давно, ця тенденція лише набирає обертів. Компостери – це герметичні контейнери, які розкладають органічні речовини (наприклад, харчові відходи). Цей розкладений матеріал згодом можна використовувати для садівництва. Він слугує кондиціонером ґрунту, добривом і природним пестицидом.

Це означає, що компост позбавить вас від впливу токсичних хімікатів, які містяться в магазинних пестицидах і добривах, а також зменшить кількість відходів.

Компостери коштують від 80 до 300 доларів, залежно від розміру та можливостей. Якщо ви обмежені в коштах, купіть менший компостер і поставте його на подвір'ї у легкодоступному та вологостійкому місці. Іншими словами, не ставте його на палубі або дерев'яній поверхні.

#2) Манія баночників

Упаковка – це основна частина відходів, і одним з перших кроків до зменшення відходів є інвестування у багаторазове пакування та контейнери. Найкращий і найбільш естетичний спосіб зробити це – використовувати банки Мейсона.

Міцні, мийні та унікально стильні банки – це чудовий спосіб зберігати фрукти, овочі, цукор та багато іншого. Звісно, для цього вам доведеться купувати продукти оптом. Однак, це, швидше за все, також заохотить вас їсти свіжіші та здоровіші продукти.

Красиво етикетовані та розставлені банки можуть також стати чудовим декоративним штрихом для кухні або комори, які в іншому випадку виглядають непоказно. Хоча нести баночки до місцевої крамниці делікатесів може бути дещо складно, але воно того варте.

#3) Покращуйте свою постільну білизну

Нуль відходів можна впровадити і в спальні, хоча ця зона часто залишається поза увагою. Синтетичні волокна, з яких складаються наші ковдри, простирадла та наволочки, важко, якщо не неможливо, розщеплюються.

Тому постільна білизна зі справжнього льону, бавовни, вовни або конопель – це найкращий вибір. Ці волокна не тільки безвідходні, але й надзвичайно комфортні. Лляна та бавовняна постільна білизна пропускає повітря і є м'якою, а вовняна відмінно підходить для холодного клімату.

Крім того, постільна білизна з льону має дуже елегантний вигляд. Вона може бути пофарбована вручну у всілякі красиві кольори, що дозволяє зробити життя без відходів ще й естетичним вибором.

#4) Скористайтеся перевагами технологій

Як і в усьому, технології планують полегшити наше життя і в цій сфері. Окрім пластику, одним із продуктів, які ми, мабуть, викидаємо найбільше, є папір. Ми читаємо, друкуємо, пишемо, малюємо. Пообіцяйте зробити свій домашній офіс зоною, вільною від відходів, перейшовши на повністю технологічні технології.

Якщо ви любите писати від руки, немає проблем! Нові планшети оснащені сучасними електронними перами (набагато ефективнішими, ніж традиційні стилуси), які роблять це легко. Ви будете вражені, наскільки чистішим і охайнішим почне виглядати ваш домашній офісний простір, коли не буде розкиданого паперу.

Технології можна впроваджувати і в інших частинах будинку. Подумайте про те, щоб замість традиційних кулінарних книг чи роздрукованих рецептів з інтернету принести на кухню планшети, на які можна завантажувати рецепти.

#5) Біде у ванній кімнаті

Після кухні, ванна кімната є, мабуть, найбільш марнотратною кімнатою. Туалетний папір та засоби гігієни, запаковані в пластик, не є чимось несподіваним. Вибір на користь 100% органічного, переробленого та невибіленого туалетного паперу – це один із варіантів. Однак інший варіант – зменшити його використання.

Найкращий спосіб зробити це – встановити у себе вдома біде. Якщо у вас немає бюджету або місця для встановлення окремого унітазу, ви можете придбати навіть сидіння для біде, які можна зробити своїми руками, доповнивши вже існуючий унітаз.

Хоча біде є популярним і постійним приладом у більшості домівок по всьому світу, воно все ще прокладає собі шлях на північноамериканський ринок. Однак, якби біде стали невід'ємною частиною більшої кількості американських домівок, вони могли б врятувати близько 15 мільйонів дерев, що еквівалентно 36,5 мільярдам рулонів туалетного паперу.

Останні думки

Перетворення вашого будинку на зону нульових відходів – це процес, який може зайняти місяці, а то й роки. Швидше за все, ви почнете з маловідходного способу життя, але навіть це матиме значний вплив. Зробивши невеликі зміни/модернізації у вашому домі, чи то компостер, чи то встановлення сидіння для унітазу-біде, ви, ймовірно, побачите, як заощаджуєте гроші та зменшуєте кількість походів до сміттєвого бака.

Незважаючи на безліч екологічних переваг безвідходного будинку, найбільшою з них є можливість критичного мислення та саморефлексії. Посилення почуття громадянської відповідальності підвищить вашу впевненість у собі та здатність справляти позитивне враження на інших. Крім того, це, ймовірно, призведе до кращого і здоровішого способу життя для вас і вашої родини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *