Цікаві факти про контактні лінзи

Чи знали ви, що Леонардо да Вінчі винайшов контактні лінзи ще у 1508 році?

Ідея контактних лінз як засобу для зору вперше почала здаватися дивовижною в 1508 році.

Як і багато інших революційних і далекоглядних ідей того часу, вона була інтелектуальною власністю винахідника Леонардо да Вінчі.

Да Вінчі описав метод безпосередньої зміни сили зору рогівки ока шляхом занурення голови в миску з водою або носіння на оці скляної напівсфери, наповненої водою.

Однак, як і багато інших винаходів да Вінчі (наприклад, гелікоптер), цей метод виявився, на жаль, непрактичним через епоху, в яку він жив.

Розробка контактної лінзи.

Згодом, у 1636 році, французький філософ Рене Декарт запропонував ідею скляної трубки, наповненої рідиною, яка б безпосередньо контактувала з рогівкою ока.

Виступаючий кінець цієї трубки повинен був складатися зі скла і мати форму для корекції зору.

Це також виявилося непрактичним, оскільки незграбний розмір і форма трубки заважали користувачеві моргати.

Перенесемося у 1887 рік, у Німеччину, де німецький склодув Ф.Е. Мюллер виготовив першу в історії очну пов’язку, яку можна було бачити крізь неї і яка добре переносилася її носієм.

У 1949 році була розроблена перша рогівкова контактна лінза, яка незабаром набула популярності, ставши об’єктом масового попиту до 1960-х років.

Сучасні контактні лінзи.

Сучасні контактні лінзи працюють, прилягаючи до рогівки, прозорої зовнішньої поверхні ока.

Коли користувач кліпає, його повіка ковзає по поверхні лінзи, таким чином злегка переміщуючи її.

Функції контактних лінз.

Контактні лінзи виконують дві основні функції: медичну та естетичну.

Однак через легкі, а іноді й серйозні оптичні ускладнення, які можуть викликати контактні лінзи, всі види контактних лінз класифікуються як медичні вироби.

З медичної точки зору, контактні лінзи часто використовуються для корекції порушень зору, таких як короткозорість, далекозорість, астигматизм і проблеми з читанням.

Ці стани спричинені тим, що світло не фокусується належним чином на сітківці ока, що призводить до розмиття або погіршення зору.

Розміщена на рогівці, контактна лінза функціонує як початковий оптичний елемент ока, який збирає світло.

Ця оптика поєднується з оптикою ока для правильного фокусування світла, що призводить до чіткого зору.

Контактні лінзи в кіно.

Завдяки тому, що контактні лінзи можуть кардинально змінювати зовнішній вигляд очей, вони знайшли широке застосування в кіно- і телеіндустрії.

Серед найбільш відомих прикладів використання контактних лінз у фільмах – криваво-червоні очі жертв вірусу люті у фільмі "28 днів/тижнів потому".

Контактні лінзи також широко використовувалися у фільмах саги "Зоряні війни", а також у фільмах про Ріддіка ("Суцільна темрява", "Хроніки Ріддіка").

Контактні лінзи також використовувалися для того, щоб надати персонажам фільму "Аватар" різні кольори очей.

Концепції майбутніх контактних лінз.

Одне з можливих майбутніх застосувань контактних лінз – це біонічні контактні лінзи – концепція, схожа на концепцію окулярів Google Glass.

Цей спеціалізований тип контактних лінз наразі перебуває на стадії розробки, і його прототип випробовують у Сіетлі, Америка.

Сама лінза складається з органічних матеріалів, які є біологічно безпечними, і має електронні схеми, побудовані з шару металу товщиною лише кілька нанометрів.

Наразі пристрій може працювати лише на відстані кількох сантиметрів від грубої бездротової батареї і має лише однопіксельний дисплей.

Факти про контактні лінзи

Розробка контактних лінз

Контактні лінзи Hello Kitty

Функції контактних лінз

Контактні лінзи в аватарі

Концепції майбутнього для контактних лінз

Одна думка на тему “Цікаві факти про контактні лінзи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *