Використовуйте більше природного світла у своїй оселі та будьте щасливішими

Використовуйте більше природного світла у своєму будинку і будьте щасливішими

Відомо, що сонячне світло відіграє певну роль у регулюванні рівня мелатоніну, серотоніну та вітаміну D, який знову ж таки відіграє роль у підтримці рівня серотоніну – все це пов'язано з настроєм.

Одне з простих рішень для темних кімнат або коридорів – вийти на вулицю і отримати більше електричного освітлення, але це має бути крайнім заходом, оскільки це призводить до більшого споживання енергії і чинить більший тиск на навколишнє середовище, якщо у вас немає сонячних панелей і ви не є електрично самодостатніми, що не так для більшості людей.

Тож у світлі цього (каламбур), ось кілька порад, як освітлити вашу оселю, розбитих на дві частини:

  • Більше світла з ремонтом
  • Більше світла без ремонту

Більше світла з ремонтом

У цьому розділі я розповім про низку проектів, від дуже простих, таких як фарбування, до більш складних, таких як встановлення мансардних вікон, а також про декілька інших ідей між ними.

Робимо поверхні більш світловідбиваючими

Хоча дзеркала є очевидним інструментом для збільшення кількості світла в приміщенні, це не єдині відбиваючі поверхні, які ви можете використовувати. Пофарбувавши стіни у світлі кольори, ви збільшите кількість відбитого світла. І не забувайте про іншу важливу поверхню – підлогу. Полірована паркетна дошка та яскрава плитка також можуть суттєво збільшити кількість відбитого світла. Якщо ви полюбляєте килими, то обирайте світлі кольори.

Нові двері та вікна

Якщо у вас масивні зовнішні двері, замініть їх на такі, що містять вікно. Ви можете встановити решітку або захисну решітку для забезпечення безпеки, а найкраще – заміна дверей є одним з небагатьох проектів з реконструкції, які можуть легко принести прибуток.

Якщо ви дійсно хочете відкритися і впустити світло, то розгляньте більш масштабний проект – пробити великий отвір у задній стіні, щоб встановити розсувні скляні двері, що ведуть на задній двір, терасу або внутрішній дворик.

Аналогічно, якщо у вас є маленькі вікна в приміщенні, в яке ви хочете впустити більше світла, подумайте про заміну їх на більші вікна.

Встановіть мансардні вікна

трубчастий зенітний ліхтар

Якщо у вас немає можливості проникнення світла через вікна та двері, особливо в середині будинку, то дахові вікна – це найкращий вихід. Технологія, що лежить в їх основі, значно покращилася за ці роки, і хоча ви все ще можете придбати старі традиційні мансардні вікна, сьогодні доступні набагато більш просунуті варіанти.

Наприклад, ви можете придбати трубчасті системи, які можуть відбивати світло через вигнуту трубу, так що світло, яке потрапляє в приміщення, не обов'язково повинно бути безпосередньо над розеткою в стелі. І вам не обов'язково мати велику щілину в стелі аж до даху, як у будинку мого дитинства, розетку можна встановити в стелі, щоб вона виглядала як звичайний вбудований світильник.

Схема праворуч від Belle Skylights добре ілюструє цю концепцію, адже деякі системи, що використовують волоконну оптику, можуть досить ефективно передавати світло на значно більші відстані.

Більше світла без ремонту

Може бути багато причин, чому проведення капітального ремонту не відповідає вашим обставинам, наприклад, якщо ви орендуєте житло, у вас немає коштів або часу, або, в деяких випадках, ви живете в будівлі, де дуже складно отримати дозвіл або просто заборонено, наприклад, в квартирах або будинках, що входять до переліку пам'яток архітектури.

Використовуйте дзеркала

Тут все зводиться до простої фізики. Чим більше фотонів відбивається, тим менше поглинається певною поверхнею, а отже, концентрується на інших поверхнях, де вони поглинаються і відбиваються. По суті, вони більшою мірою освітлюють інші речі в кімнаті. Дзеркала також мають психологічний ефект, завдяки якому простір здається більшим.

Дбайливе використання меблів

Очевидно, що ви не збираєтеся ставити величезну книжкову полицю перед вікном, але ви, можливо, не подумали про те, що розміщення такої полиці безпосередньо біля вікна може зменшити кількість світла, оскільки бокові сторони будь-яких меблів біля вікна поглинають частину світла і відбивають частину світла назад назовні. Те ж саме стосується розміщення великих темних меблів безпосередньо під вікном – уникайте розміщення великих темних диванів під вікном, оскільки вони заблокують занадто багато дорогоцінного світла, що надходить всередину.

Загалом, обирайте меблі світліших кольорів, ретельно розставляйте їх, і вони відбиватимуть більше світла і матимуть ефект, подібний до дзеркал.

Обережно використовуйте штори

У моєму попередньому будинку у мене було два шари штор (як на фото праворуч) – звичайні штори плюс додатковий шар прозорих штор ближче до вікон.

Перевага прозорих штор полягає в тому, що ви можете залишити їх закритими, щоб впустити трохи світла, зберігаючи при цьому приватність. Подумайте, чи дійсно вам потрібна така приватність, чи ви отримаєте більше користі від додаткового світла, відкривши обидва шари штор – особливо взимку або в похмурі дні.

Тож впустіть світло, заощаджуйте на рахунках за електроенергію та будьте щасливішими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *