Як видалити плями цвілі з дерев’яної підлоги

Як видалити плями цвілі з дерев'яної підлоги

Маргарет Арчер навряд чи можна назвати ентузіастом домашнього ремонту. Отримавши освіту дизайнера інтер'єру, зараз вона працює автором для Green Apple Flooring, інтернет-магазину з власним консультаційним центром, який містить безліч корисних порад та інструкцій для любителів "зроби сам".

Дерев'яна підлога – це красива, вишукана та елегантна дизайнерська ідея для будь-якого будинку. Однак, підтримання дерев'яної підлоги в чистоті та ідеальному стані іноді може здатися дуже складним завданням, особливо якщо на дерев'яній підлозі є помітні плями цвілі та плями.

Цвіль з'являється, коли на поверхні дерев'яної підлоги стоїть вода, і покриття покривається плямами, що дозволяє цвілі розвиватися. Плями від цвілі – це не кінець світу, адже їх можна видалити за допомогою невеликої кількості ліктьового жиру. Просто виконайте наведені нижче дії, щоб позбутися непривабливого грибка.

Що вам знадобиться

 • Пилосос (з м'якою насадкою-щіткою)
 • Відро
 • Жорстка щітка
 • Чисті ганчірки або тканини
 • Гумові рукавички
 • Захисні окуляри (окуляри, захисні щитки)
 • 4 ст.л. тринатрійфосфату
 • 4 ст.л. пральної соди

Інструкції

 1. Спочатку потрібно видалити якомога більше плісняви за допомогою пилососа з м'якою насадкою (не забудьте одразу ж після цього спорожнити пилосос, інакше пліснява може розростися всередині барабана).
 2. Потім наповніть відро теплою водою, додайте 4 столові ложки тринатрійфосфату і перемішайте. Тепер за допомогою жорсткої щітки та змішаного миючого розчину почистіть запліснявілі місця на підлозі. Занурюйте щітку у воду частіше, але струшуйте її, щоб видалити якомога більше зайвої води – чим менше води, тим краще, коли мова йде про дерев'яну підлогу!
 3. Тепер ви повинні промити підлогу ганчіркою і чистою водою. Висушити підлогу потрібно швидко, інакше на ній з'явиться ще більше плісняви.
 4. Якщо пліснява не зникла після перших 3 кроків, зробіть ще один розчин для чищення, змішавши 4 столові ложки пральної соди і потріть тією ж щіткою, доки пліснява не зникне.
 5. Нарешті, ви повинні ретельно промити і висушити підлогу, використовуючи свіжу суху ганчірку або тканину. Найменша кількість води, що залишилася на дерев'яній підлозі, може спричинити значні проблеми. Коли ви впевнені, що закінчили, візьміть серветку і покладіть її на уражену ділянку, щоб перевірити, чи залишилася на поверхні волога.

Якщо жоден з перерахованих вище кроків не допоміг ефективно видалити цвіль, можливо, вам доведеться відшліфувати підлогу (а потім, звичайно, заново обробити дерев'яну підлогу, якщо це необхідно).

Але перш ніж діставати шліфувальну машину, спробуйте видалити цвіль за допомогою теплої води і прокладки з дроту або сталевої вати. У цьому випадку необхідно ретельно очистити уражену ділянку, видаливши всі вільні сталеві волокна, оскільки вони будуть іржавіти.

Загальні поради

Використовуйте якомога менше води на дерев'яних підлогах і негайно витирайте їх насухо. Вода, залишена на дерев'яній підлозі протягом тривалого періоду часу, може призвести до її деформації, що може спричинити цілу низку проблем, включаючи викривлення, розтріскування та викорчовування дорогоцінних дощок підлоги.

Під час використання тринатрійфосфату переконайтеся, що приміщення добре провітрюється, тому обов'язково відкрийте всі можливі двері та вікна. В інтересах здоров'я та безпеки ви також повинні носити гумові рукавички та захисні окуляри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *