Базовий ремонт гіпсокартону, стрічки та текстури: 101 простий спосіб

Базовий ремонт гіпсокартону, наклеювання стрічки та текстури - це просто

Ми дійсно живемо в будинках, які оточені гіпсокартоном. Всі стіни вкриті ним, якщо тільки це не старий будинок, стіни якого не були оштукатурені. Здебільшого, якщо ви живете в будинку в будь-якій західній країні, то ви оточені гіпсокартоном.

Гіпсокартон також напрочуд вразливий. Наприклад, якщо ваш дах протікає, то в першу чергу постраждає гіпсокартон на стелі. Не потрібно багато протікання, щоб завдати йому досить серйозної шкоди. Кілька бешкетників-підлітків також можуть залишити вас з пошкодженим гіпсокартоном на стіні в спальні або коридорі.

Вам не потрібно викликати майстра або підрядника, тому що робота з ремонту гіпсокартону досить проста. Матеріали теж дешеві. Тож якщо ви не хочете витрачати гроші, щоб заплатити комусь, хто зробить це за вас, і не проти трохи забруднитися в процесі, ви можете зробити ремонт і текстурування гіпсокартону власноруч.

Крок №1 – Видаліть пошкоджену ділянку

Є велика спокуса заштукатурити пошкоджену ділянку. Проблема полягає в тому, що, хоча штукатурка добре працює на невеликих неглибоких вм'ятинах, вона не буде працювати так само добре на великих глибоких вм'ятинах. Це пов'язано з тим, що товста штукатурка тріскається при висиханні, а широку поверхню важко вирівняти до ідеальної площини.

За допомогою олівця і прямої лінійки розмітьте квадрат або прямокутник, який охоплює пошкоджену ділянку. Після того, як ви визначили центр зовнішніх шпильок, занотуйте їх місцезнаходження, а потім за допомогою косинця або, можливо, книги позначте верхню і нижню лінії під кутом 90°.

Після цього, наступним кроком буде використання бритви для проходження вниз по накреслених лініях таким чином, щоб, коли ви закінчите, ви могли видалити пошкоджену ділянку і залишити великий квадрат або прямокутник порожнечі у вашій стіні або стелі. Потім просто відміряйте на новому шматку гіпсокартону відповідно до ваших розмірів.

Виріжте новий шматок гіпсокартону за допомогою бритви. Просто проведіть по лініях, які ви позначили на ньому, переверніть його, щоб зігнути, і відріжте чисто по ваших лініях. Розріжте ножем внутрішню паперову підкладку по лініях, щоб повністю звільнити її. Можливо, ви захочете спочатку потренуватися на клаптику паперу.

Крок 2 – Тепер прикріпіть ремонтну деталь

Після того, як ви вб'єте або витягнете всі цвяхи, які залишилися в зоні ремонту, ви можете вільно прикріпити новий шматок. Просто переконайтеся, що ви відшліфували краї. Прибивання цвяхів до гіпсокартону потребує чималої практики, тому краще використовувати шурупи, щоб не вдарити молотком по новій деталі.

За допомогою дриля вкрутіть шурупи на відстані приблизно 8 дюймів один від одного по краю і приблизно 1 фут один від одного в полі, переконавшись, що головки занурені під поверхню, але не настільки глибоко, щоб вони пройшли наскрізь. Вам потрібен хороший укус без хрускоту в місці, де тримається гвинт.

Крок #3 – Настав час заклеїти ремонтну деталь скотчем

фінішна обробка

Після того, як ваша ремонтна деталь покладена і прикручена, настав час заштукатурити і заклеїти краї, а також згладити поглиблення, в які були вкручені шурупи. Для цього вам знадобиться ванна із сумішшю для з'єднання гіпсокартону та стрічка для гіпсокартону.

Використовуйте паперову стрічку або тасьму для гіпсокартону. Стрічка продається в рулонах так само, як і паперова стрічка, і використовується аналогічним чином. Він просто коштує трохи дорожче і виглядає трохи по-іншому, тому це дійсно питання переваг. Деякі люди віддають перевагу стрічці, тому що вона наноситься на суху поверхню, а потім на неї наноситься шовна суміш, тому її трохи легше використовувати.

Однак у кутах, де стіни стикаються одна з одною або де стіни стикаються зі стелею, папір дійсно краще підходить для ремонту, тому що ви можете відірвати смужки, акуратно скласти їх по центру, а потім спритно заправити їх у кутові прогони. З мотузкою це зробити трохи складніше.

Також дуже легко переоцінити, скільки герметика для гіпсокартону вам знадобиться. Якщо ви збираєтеся відремонтувати невелику площу, то, можливо, вам вистачить невеликої ванночки об'ємом в одну кварту. Якщо ж ви збираєтеся працювати на більшій площі, що включає кілька або більше листів гіпсокартону розміром 4х8 футів, то в цьому випадку вам може знадобитися повна коробка.

Використовуйте невеликий пластиковий шпатель, щоб нанести мазок і розрівняти головки гвинтів, залишаючи невеликий горбок бруду над поверхнею кожної головки гвинта. Причина в тому, що після того, як суміш для з'єднання висохне, ви зможете відправити її врівень з поверхнею. Покладіть її врівень, і коли вона висохне, у вас залишиться невелика вм'ятина.

Коли настає час обклеювати краї папером або скотчем, найкраще наносити герметик для швів рукою, а не шпателем. Візьміть невелику жменю і розмажте її по шву, намагаючись не наносити занадто багато. Чим менше, тим краще, тому що він буде шліфуватися.

Якщо ви заклеюєте папером, спочатку нанесіть дуже тонкий шар рукою, розгладьте його шпателем, покладіть на нього смужку паперу, а потім знову нанесіть другий тонкий шар, не забуваючи розгладжувати його по краях, щоб він добре зливався з поверхнею. Коли все це буде зроблено, дайте йому добре висохнути, перш ніж відшліфувати його гладко, не заглиблюючись в папір.

Крок #4 – Настав час текстурувати ваш ремонт гіпсокартону

Базовий ремонт гіпсокартону, наклеювання стрічки та текстури - це просто

Нанесення текстури на гіпсокартон трохи складне, але з невеликими знаннями і, можливо, невеликою практикою на великому аркуші картону у вашому дворі ви зможете це зробити. Насправді, ви навіть можете купити спрей для текстурування гіпсокартону, який продається в аерозольних балончиках і дуже добре підходить для невеликих ремонтних робіт.

Ще одна гарна ідея, яка може дати прийнятні результати, – це взяти трохи наявної у вас замазки для суглобів, а потім трохи розвести її в мисці з водою, щоб вона стала густішою, як суп, текстурою. Просто занурте в неї кінчики пальців і нанесіть на ділянку ремонту, щоб надати їй текстури.

Після того, як текстура з'явиться, дайте їй приблизно 10 хвилин, щоб загуснути і трохи висохнути, а потім за допомогою широкого металевого шпателя швидко проведіть по ній, щоб отримати ефект "збитої" плоскої поверхні, яка буде відповідати існуючій текстурі на решті стіни, якщо вона у вас вже є. Знову ж таки, ви можете потренуватися спочатку на шматку фанери.

Кілька останніх слів

Неможливо переоцінити, наскільки важливу роль відіграє невелика практика на кожному з перерахованих вище етапів для досягнення оптимального результату під час фінального ремонту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *