10 способів зробити ванну кімнату безпечною для дітей та літніх людей

Ванна кімната може бути небезпечним місцем для дітей, людей з обмеженими можливостями та людей похилого віку.

Багато нещасних випадків і травм, які трапляються вдома, відбуваються саме у ванній кімнаті. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, приблизно 235 000 людей старше 15 років щороку звертаються до відділень невідкладної допомоги через травми, отримані у ванній кімнаті.

Ризик травмування можна значно зменшити, якщо дотримуватися наступних порад.

Як зробити ванну кімнату безпечною для літніх членів сім’ї

Люди, які мають проблеми з пересуванням та рівновагою, більш схильні до травм у ванній кімнаті, проте ви можете зменшити ризики, встановивши наступне обладнання для безпеки у ванній кімнаті для людей похилого віку.

  • Поручні. Ви можете встановити поручні у доступних місцях у вашій ванній кімнаті. Таким чином, вони допоможуть людині втримати рівновагу та стійкість при вході та виході з душової кабіни або ванни. Важливим нагадуванням є те, що слід використовувати поручні на болтах, а не на присосках, які можуть зміститися або легко відірватися під час використання. Крім того, всі поручні повинні мати протиковзку поверхню. Поручень у ванній кімнаті
  • Душовий стілець. Крісло для душу є безцінним для людей похилого віку, яким важко стояти протягом тривалого часу. Коли ви вирішите купити душовий стілець, майте на увазі, що якісний стілець для душу має гуму на кожній з ніжок, щоб запобігти ковзанню. Такі крісла зручні, якщо у вашій ванній кімнаті є ручна душова лійка, щоб старша людина могла просто сидіти під час прийняття душу. Душовий стілець
  • Натяжна жердина. Якщо поручні не підходять для вашої ванної кімнати, подумайте про встановлення натяжної штанги. Ви можете встановити це пристосування від стіни до стіни або від підлоги до стелі. Натяжна жердина може забезпечити літніх людей чимось, за що вони зможуть триматися під час прийняття ванни.
  • Поручень для ванни. Поручень, прикріплений до ванни, допоможе літнім людям, коли їм потрібно зайти в ванну або вийти з неї. Цей тип поручнів застосовується тільки в тому випадку, якщо люди похилого віку віддають перевагу ванні для прийняття ванни. Коли вони пересідають, поручень, надійно закріплений на бортику ванни, може забезпечити їм підтримку рівноваги, щоб уникнути ковзання.
  • Ручна лійка для душу. Встановлення ручної душової лійки може полегшити прийняття душу. Це може зробити купання простим, сидячи на душовому кріслі. Крім того, можливість приймати душ самостійно дає людині похилого віку більше відчуття незалежності.
  • Підняте сидіння для унітазу. Деяким людям похилого віку важко сідати та вставати. Встановлення піднятого сидіння для унітазу може дуже допомогти, оскільки воно нахиляється вперед, що значно полегшує вставання. Електрично підняте сидіння для унітазу
  • Нековзні килимки. Можливо, однією з найважливіших речей у ванній кімнаті є нековзні килимки, оскільки вони допомагають запобігти ковзанню та падінню, забезпечуючи стійку опору навіть на мокрій підлозі.

Як зробити ванну кімнату безпечною для дітей

Згідно зі звітом Комісії з безпеки споживчих товарів США, з 2006 по 2010 рік сталося 684 нещасних випадки за участю дітей віком до п’яти років, і 81% з них були пов’язані з ваннами або товарами для ванн. Щоб запобігти подібним нещасним випадкам, ось кілька порад, які допоможуть вам зробити ванну кімнату безпечною для маленьких дітей.

Кришка змішувача з термометром

  • Температура води. Щоб запобігти ошпарюванню або опікам, перед тим, як ви з дитиною зайдете у ванну кімнату, завжди пам’ятайте про те, що потрібно починати з холодної води, перш ніж додавати гарячу. Ви можете змінити налаштування водонагрівача так, щоб температура води не перевищувала 120 градусів за Фаренгейтом (49 градусів за Цельсієм). Щоб перевірити теплоту води, використовуйте лікоть або зап’ястя. Важливо пам’ятати, що коли ваші діти стануть достатньо дорослими, щоб регулювати температуру води, навчіть їх запускати холодну воду раніше, ніж гарячу.
  • Накрийте носик термометром. Хоча використання ліктя – це розумний спосіб перевірити температуру води, для більшої впевненості ви можете використовувати кришку для крана з вбудованим термометром. Зображена нижче накладка на носик крана від 4moms – чудовий приклад, який ви можете придбати у великих роздрібних магазинах. Натисніть тут, щоб дізнатися ціну та відгуки на Amazon.com.
  • Сидіння на унітаз для привчання до горщика. Маленькі діти занадто малі, щоб користуватися звичайним туалетом без ризику травмування, яке може бути спричинене послизненням і падінням в чашу. Дитяча накладка на сидіння дитячого горщика вирішує цю проблему. Ось приклад, який ви можете придбати на Amazon.com

На винос

Існує приказка, що "профілактика краще, ніж лікування". Нещасні випадки трапляються, тому, щоб запобігти несподіваним небезпекам, краще створювати рішення та уникати значних проблем, які можуть викликати у вас стрес. Купання повинно знімати стрес, тому візьміть до уваги ці поради, щоб провести час у ванній кімнаті комфортно і розслаблено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *