Найтихіше місце у світі

Це місце настільки тихе, що ще нікому не вдавалося залишатися в кімнаті в темряві довше однієї години.

Тобі краще присісти.

Якщо ви, як і я, були фанатом "Тихого місця", я впевнений, що у вас були моменти, коли ви думали, що життя, сповнене тиші та спокою, не таке вже й погане.

А що, якщо я скажу вам, що існує місце тихіше, ніж Тихе місце?

І що воно вас або налякає, або заспокоїть?

В Орфілдській лабораторії в Міннесоті є безшумна камера в акредитованій на федеральному рівні випробувальній лабораторії, яка є найтихішим місцем у світі.

Насправді тут настільки тихо, що сюди приїжджають журналісти, режисери та відвідувачі з усього світу, щоб розповісти історію тиші.

Всередині Камери.

Найтихіше місце в світі може звести вас з розуму

Інтер’єр кімнати настільки тихий, що його фоновий шум має від’ємний децибел на рівн і-13 дБА протягом декількох годин і миттєвий рівен ь-23 дБА.

Для порівняння, загальний фоновий шум урбанізованої території, наприклад, міста, в багатьох місцях коливається від 70 до 110 дБА, в той час як у сільській місцевості цей показник зазвичай становить близько 60 дБА.

Засновник лабораторії Стівен Орфілд сказав:

"Ми пропонуємо людям посидіти в камері в темряві – одна людина просиділа там годину, друга – дві години, третя – з увімкненим світлом. Коли тихо, вуха стають набагато чутливішими. Чим тихіше в кімнаті, тим більше речей ви чуєте. Приблизно через 15 хвилин ви почуєте, як б’ється ваше серце; іноді ви можете почути ваші легені через 30 хвилин, почути, як голосно булькає ваш шлунок. В безеховій камері ти сам стаєш звуком".

Дезорієнтуючий досвід.

Тиха кімната.

Тож для звичайної людини, яка потрапляє в цю кімнату, весь досвід може бути дуже дезорієнтуючим.

Людям важко стояти чи сидіти в кімнаті в темряві, а також орієнтуватися в приміщенні чи зберігати рівновагу.

Відсутність шуму робить майже неможливим орієнтуватися в безшумній кімнаті, оскільки ми, люди, дуже сильно покладаємося на підсвідомі акустичні та візуальні підказки, щоб орієнтуватися під час ходьби.

Проте люди з аутизмом часто люблять цю кімнату, так само як і люди з певною глухотою та з високим рівнем психічної тривожності.

Як сказав Стівен Орфілд: "Ви забираєте перцептивні сигнали, які дозволяють вам балансувати і маневрувати. Якщо ви перебуваєте там протягом півгодини, ви повинні сидіти в кріслі".

Практичне використання.

Астронавт

Крім того, що деякі люди відчувають дискомфорт, ця камера використовується компаніями для перевірки того, наскільки гучними чи тихими є їхні продукти.

Серед них Whirlpool, Maytag і GE Appliances, медичні прилади Medtronic, аудіопродукція 3M, фірми, що виробляють слухові апарати, автомобільні перемикачі та дверні доводчики.

Крім того, безшумна камера в NASA використовується астронавтами під час тренувань, щоб допомогти їм адаптуватися до космічної тиші.

А ви впевнені, що вам все ще потрібна ця тиша і спокій? Впевнені?

Що ж, виявляється, вона може навіть більше турбувати вас, ніж весь цей постійний шум і метушня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *