Посібник з різних типів термостатів для дому

Основи домашнього термостата

Термостат регулює температуру і вологість у вашій оселі та може допомогти вам контролювати енергозбереження.

Отже, оптимальний вибір термостата залежить від типу системи опалення та охолодження у вашому домі, а також від того, як ви хочете використовувати його основні та додаткові функції.

1) Визначення правильного типу термостата

Перш ніж вибрати правильний термостат, власникові будинку необхідно переконатися, що ваш термостат налаштований відповідно до системи опалення та охолодження. Найпоширеніші категорії систем, пов'язані з центральним опаленням і кондиціонуванням, працюють на електриці, газі або мазуті. До інших побутових термостатів відносяться підлогові/настінні печі, каміни, електричні плінтуси та теплові насоси.

1.1) Дистанційний енергетичний термостат (RET)

Цей тип термостатів дозволяє програмувати і контролювати систему опалення та охолодження безпосередньо з планшета, смартфона або ноутбука. Такий термостат можна підключити через концентратор до домашньої широкосмугової мережі, що дає змогу отримати доступ до нього через Wi-Fi з будь-якого місця (сидячи в будь-якому місці).

1.2) Цифрові непрограмовані та програмовані терморегулятори

Непрограмований термостат з цифровим зчитуванням є оптимальним вибором для тих, хто віддає перевагу ручному регулюванню температури та має доступ до зручного для зчитування РК-дисплея. Програмований термостат – це ефективна система, за допомогою якої ми можемо автоматично регулювати задану температуру протягом усього дня, місяця або року. За допомогою цієї системи ви можете встановити бажану температуру для різних часів дня і ночі і дозволити системі управління термостатом контролювати її самостійно.

1.3) Розумний термостат

Розумний термостат, який іноді називають підключеним термостатом, в основному використовується в будинках. Він може бути підключений до вашого інтернет-з'єднання, а доступ до нього та керування ним здійснюється за допомогою програми, яку можна завантажити з веб-сайту виробника. Цей тип термостатів також може розраховувати температуру і вологість, і ви можете відповідно регулювати температуру кондиціонера, щоб забезпечити оптимальний відпочинок у вашому домі. Ці термостати можуть працювати подібно до програмованих термостатів, оскільки ви можете запрограмувати їх на підвищення/зниження температури залежно від вашої присутності в будинку. Як ви знаєте, такі термостати зазвичай дорожчі через свою складність, оскільки ви можете керувати ними з будь-якого місця, навіть перебуваючи поза домом.

1.4) Терморегулятор Wi-Fi / Bluetooth

З проривами і досягненнями в галузі бездротових технологій, пристрої стають бездротовими, портативними і розумнішими. Зараз ці пристрої підключаються за допомогою бездротових протоколів, таких як Bluetooth і Wi-Fi, причому більш поширеним типом є Wi-Fi. Зазвичай бездротове з'єднання використовується для підключення телефону, планшета або комп'ютера до термостата, а не для бездротового з'єднання самого термостата з вашими приладами опалення, вентиляції та кондиціонування.

1.5) Терморегулятор з сенсорним екраном

Зазвичай вони підключаються до вашої системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря і мають сенсорний дисплей для програмування термостата. Зазвичай вони мають всі функції програмованого термостата.

1.6) Ручний / розетковий термостат

Ручний термостат також називають механічним термостатом. Це тип терморегулятора мережевої напруги, який легко монтується та налаштовується. Він працює шляхом спрацьовування через металевий стержень, який охолоджується або нагрівається. Насправді це найпростіший і найдешевший термостат, доступний на ринку. Чомусь ці термостати вважаються ненадійними, а реакція біметалевих смужок може спричинити коливання температури, нижче або вище заданого значення. Зверніть увагу, що це старіший тип, який часто містить ртуть, що є токсичним металом, і в багатьох штатах існують правила щодо належної утилізації старих термостатів – див. цю статтю для отримання додаткової інформації.

2) Термостати HVAC

У той час як всі вищезгадані типи термостатів можна використовувати для керування окремими опалювальними або охолоджувальними приладами, термостати HVAC (опалення, вентиляція та кондиціонування) призначені для керування всіма системами одночасно і можуть мати форму вищезгаданих типів.

Однією з найважливіших спільних рис є те, що практично всі термостати такого типу є низьковольтними і живляться від трансформатора, який з'єднаний з кондиціонером/піччю за допомогою низки низьковольтних кабелів.

Отже, питання полягає в тому, коли вибирати між програмованим і непрограмованим термостатом для вашої системи опалення, вентиляції та кондиціонування.

Непрограмований термостат може контролювати температуру в приміщенні лише до однієї бажаної точки, і його налаштування можна змінити вручну, якщо вам потрібна нова температура. Тоді як програмовані термостати можна налаштувати на зміну температури в певний час доби, тижня або місяця.

Програмовані та непрограмовані термостати для опалення, вентиляції та кондиціонування

3) Типи термостатів

Деякі види термостатів працюють з усіма системами опалення та охолодження, але деякі мають особливі вимоги і працюють лише з певними системами.

3.1) Терморегулятор з лампочкою

Вони мають одно- або двоступеневий регулятор температури опалення або охолодження, який використовує чутливий елемент, заповнений рідиною, а також капіляр. Він містить приховане задане значення – має регулюючий диференціал і буде перемикати лінійну напругу. Для роботи цього пристрою використовується 120 В змінного струму або 240 В змінного струму. Вони менш поширені, ніж інші типи для домашнього використання.

3.2) Фанкойл / пропорційний термостат

Термостат для фанкойлів Honeywell

Фанкойли/пропорційні терморегулятори можуть працювати з системами 24В постійного струму, 120В і 240В змінного струму. Вони призначені для систем автоматизації будівель і використовуються в житлових будинках. Вони можуть використовуватися в ручному/автоматичному режимах для заміни віддаленого терморезисторного датчика температури. Зазвичай вони мають такі характеристики:

  • Моделі для перемикання вентиляторів і систем
  • Можливість віддаленого датчика
  • Керування кількома вентиляторами

 

3.3) Термостат теплового насоса

Термостат для теплового насоса Honeywell

Зазвичай вони мають цифровий або багатоступеневий 7-денний програмований/непрограмований пропорційно-інтегральний термостат. Їх можна використовувати для керування тепловим насосом як для охолодження, так і для опалення. Різні бренди мають різноманітні функції, такі як перемикання вентилятора за допомогою внутрішнього або дистанційного датчика. Вони, як правило, мають просте меню з приблизно 10-20 параметрами, що налаштовуються. Інші функції включають

  • Три світлодіодні індикатори стану (вентилятор, опалення та охолодження)
  • Перемикання системи (вимкнено/авто/охолодження/нагрівання)
  • РК-дисплей
  • Цикли на годину для охолодження/обігріву
  • Робота за Фаренгейтом / Цельсієм
  • Увімкнення заданих значень
  • Напруга живлення від 20 до 25 В змінного струму.

 

Зверніть увагу, що багато звичайних термостатів не можна використовувати з системою теплового насоса.

3.4) Терморегулятор мережевої напруги

Вони встановлюються послідовно з обігрівачами і здебільшого працюють від мережі 120 або 240 В змінного струму. Вони працюють таким чином, що струм протікає через терморегулятор і потрапляє в нагрівач. Вони використовують товсті дроти (2 або 4 дроти), які виходять з його задньої частини. Крім того, що вони використовуються зі звичайними системами, вони також використовуються з електричними обігрівачами, які споживають велику кількість струму і напруги.

3.5) Низьковольтний термостат

Низьковольтний термостат Emerson

Це найпоширеніший тип термостатів, що використовується в домашніх системах опалення, вентиляції та кондиціонування, печах, котлах, кондиціонерах та зволожувачах повітря. Вони працюють від напруги близько 6-30 В. Вони бувають різних типів: електронні програмовані, цифрові та біметалічні. Низька напруга означає, що для роботи їм потрібні лише тонкі дроти, наприклад, 18 AWG.

3.6) Терморегулятор нижньої/верхньої межі

Терморегулятор з низькою/високою межею

Вони містять чутливий елемент, заряджений парою. Вони призначені для передачі заданого значення таким чином, що коли головний контакт розмикається, допоміжний контакт миттєво замикається. Важливими сферами застосування термостатів нижньої/верхньої межі є вимкнення вентиляційної системи та системи автоматизації будівель, які вказують на низьку/високу температуру. Зазвичай вони не використовуються в домашніх системах.

4) Переваги та недоліки розумних термостатів

Переваги та недоліки розумних термостатів

Розумний термостат допомагає зменшити загальне споживання енергії, контролюючи температуру в будинку з будь-яким інтервалом. Хоча ми маємо багато позитивних моментів, пов'язаних з термостатами, вони також мають певні недоліки. У наступній таблиці ми наведемо деякі "за" і "проти" при прийнятті рішення, чи варто використовувати розумний термостат чи ні.

 

Плюси Мінуси
Регулювання та контроль температури у вашому домі в будь-який час з будь-якого місця. Відкриває можливість для хакерів отримати доступ до вашої системи.
Багато розумних термостатів вчаться на вашій поведінці і підлаштовуються відповідно. Якщо вранці ви щодня йдете на роботу, він визначить вашу звичку і зменшить споживання енергії, поки ви не вдома, і почне охолоджувати або нагрівати приміщення до вашого приходу додому. Розумні термостати, як правило, коштують дорожче, тому ви можете отримати все необхідне планування за допомогою більш простого програмованого варіанту.
Зазвичай вони дозволяють відстежувати споживання енергії в режимі реального часу. Це дозволяє краще керувати споживанням енергії і може допомогти вам заощадити гроші на рахунках за електроенергію. Через додаткові авансові витрати знадобиться певний час, перш ніж ви відчуєте чисту економію.
Розумні термостати можуть сигналізувати, коли настав час замінити фільтр для кондиціонера або печі. Ви також можете зробити це, просто встановивши нагадування про заміну фільтрів відповідно до рекомендацій виробника без додаткових витрат.

 

Висновок

Сьогодні на ринку представлено широкий вибір брендів, і все, що вам потрібно – це врахувати свій бюджет, графік і температурні уподобання. Більшість людей обирають розумний термостат або програмований термостат з цифровим дисплеєм.

">

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *