Ремонт розсувних дверей: Що робити, коли двері не ковзають плавно

розсувні скляні двері

Я не маю під рукою фотографії розсувних дверей мого брата, тому зображення зліва – це фото скляних розсувних дверей мого сусіда – просто щоб переконатися, що ми на одній сторінці 🙂

Проблема полягала в тому, що за останні кілька місяців одні з розсувних дверей ставало все важче і важче відкривати і закривати – тертя було настільки сильним, що мій 5-річний племінник не був достатньо сильним, щоб закрити двері за собою.

Тому перед обідом з барбекю, який ми влаштували минулої суботи, ми вирішили, що настав час відремонтувати двері. Насправді моя невістка сказала: "Ніякого пива, поки не полагодимо", тож ми взялися за справу!

Крок 1. Спробуйте відрегулювати розсувні двері

регулювання скляних розсувних дверей

Якщо ви уважно подивитеся на нижню частину скляних розсувних дверей, то побачите пару гвинтів, подібних до тих, що зображені на цьому малюнку. Зверніть увагу, що на деяких дверях вони можуть бути закриті гумовими заглушками, а іноді гвинти можуть бути розташовані на лицьовій стороні, а не на краю дверцят.

Найкраще це робити удвох, тому поки один з вас обережно піднімає двері, щоб зняти вагу з роликів, інший повинен повертати гвинти, щоб відрегулювати висоту роликів. Зазвичай потрібно лише невелике регулювання, тому використовуйте ручну викрутку, а не акумуляторну дриль-шуруповерт.

Потім дайте дверям опуститися назад і перевірте, чи бічна сторона дверей точно паралельна дверному косяку – якщо так, то, сподіваємося, ваші двері будуть ковзати плавно! Якщо дверцята все ще важко ковзають, перейдіть до кроку 2 нижче.

Це відео дає хороший огляд процесу:

Крок 2. Як полагодити розсувні двері

нижній ролик розсувних дверей

Якщо регулювання не допомогло, то, швидше за все, у вас проблема з нижніми роликами – і їх потрібно замінити, перш ніж пошкодити бігову доріжку, яка також потребує заміни. Якщо двері не пошкоджені внаслідок спроби злому, зазвичай немає проблем з верхньою частиною дверей або рами.

Спочатку потрібно витягнути двері з рами – вам доведеться спочатку відчинити двері, і нижня частина повинна вийти всередину будинку. Потім перевірте нижню рейку, щоб переконатися, що все в порядку – якщо вона здавлена або зігнута, це означає, що ви дозволили проблемі тривати занадто довго, і вам доведеться замінити і рейку, і ролики.

Потім зніміть ролики з нижньої частини дверцят, коли вони будуть лежати на підлозі. Вони повинні виглядати так, як на цьому фото, люб'язно наданому Barrier Components – мій сусід не дозволив мені розібрати його двері, щоб сфотографувати:)

Просто віднесіть ролики в місцевий будівельний магазин, і тамтешній персонал допоможе вам знайти саме ті, які вам потрібні. Або ж пошукайте в Інтернеті, щоб знайти компанії, які їх продають – шукайте за фразою "фурнітура для розсувних дверей".

Якщо пошкоджені як ролики, так і бігова доріжка, можливо, настав час придбати нові двері, але це потребує багато додаткової роботи, тому спробуйте спочатку зробити простий ремонт.

Нарешті, настав час відкинутися на спинку крісла і насолодитися келихом-другим напою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *