Синдром нав’язливого ремонту

Синдром компульсивного ремонту

Хоча вони обидва живуть в Атланті, лагідний Томас Белл і Найкращий майстер на всі руки ніколи не були помічені разом у жодному з міських будівельних чи господарських магазинів. Будь-яка схожість між Найкращим майстром на всі руки та компетентним майстром на всі руки є суто випадковою.

Він береться за проекти з благоустрою, реконструкції та ремонту без належної підготовки, досліджень чи здорового глузду. Покладайтеся на його поради на свій страх і ризик. Ви можете знайти Томаса на LinkedIn.

Як провідний міжнародний фахівець з розладів, пов'язаних з ремонтом, і засновник Залу слави "Найбільшого майстра на всі руки", я, звичайно, вже давно знаю про руйнівний стан, відомий як синдром нав'язливого ремонту. Після деяких ранніх відкидань цього розладу як "занадто багато грошей і недостатньо сенсу" і різних спроб звинуватити в ньому Minecraft і The Sims, CRS тепер є загальноприйнятим діагнозом. Сьогодні рідкісне домашнє шоу не включає в себе панель, присвячену CRS, на багатьох з яких я сам сидів.

Вперше CRS був виявлений у 1986 році Джеральдом "Гері" Хоффельсеном, досвідченим фахівцем з обслуговування клієнтів у Harry's wHolesale Hardware в Катона, штат Нью-Йорк. У статті на обкладинці New England Journal of Medicine того часу він писав: "Я почав помічати, як багато постійних клієнтів – людей, яким ти зазвичай продаєш лише коробку шурупів для дерева або пару банок фарби – починають запитувати про імпортну італійську плитку ручної роботи або сертифіковані щітки з первинної щетини кабана з Алабами".

Хоча Хоффельсен намагався ставитися до таких клієнтів з дозою "якщо це не зламано, не ремонтуй", він серйозно ставився до девізу Harry's wHolesale, намальованого на видному місці на шлакоблочних стінах крамниці: "Клієнт завжди правий". (Навіть якщо, за його власними міркуваннями, деякі з них не можуть відрізнити торцевий ключ від поршневої пилки). Тому він завжди намагався дати їм те, що вони хотіли, що призвело до численних спеціальних замовлень і пошуку місцевих перекладачів, які допомагали з міжнародними замовленнями.

"Незабаром я побачив, що вони чекають біля дверей на відкриття, – писав Хоффельсен, – намагаючись виглядати стриманими, благаючи мене знайти їм високовуглецеву фрезу з подвійним півмісяцем. Це було чудово для бізнесу, і Гаррі зміг трохи причепурити місце, але я ненавидів дивитися, що це робило з ними. Однієї суботи вони повільно пораються з дрібними справами на вихідних, а наступної не можуть заснути, поки не закінчать вбудований буфет з чорного дерева для широкоформатного проекційного телевізора та стереосистеми з об'ємним звуком.

У наступні роки CRS поширюватиметься з невимовною швидкістю. Як це часто буває, традиційні, а згодом і соціальні медіа лише загострили проблему. Відверто проремонтні шоу перемістилися з периферії місцевого громадського телебачення на цілодобові канали, присвячені домашньому ремонту. Незалежно вироблені DIY-канали почали домінувати в рейтингах YouTube.

Водночас по всій країні з'явилися опортуністичні "домашні магазини", які задовольняють потреби хворих на СХВ, незалежно від того, наскільки вони екстравагантні, незалежно від години дня чи ночі.

Соціальні витрати не піддаються підрахунку: Розмови перериваються криком циркулярної пилки. Зелені насадження заасфальтовані, щоб звільнити місце для більшої кількості парковок для будівельних магазинів. Знищення ліг з софтболу вихідного дня через брак гравців. Чорний ринок деревини секвойї, що роз'їдає громаду, роз'їдає суспільство. Не кажучи вже про безліч втрачених кінчиків пальців та довготривалий вплив екзотичних летючих речовин.

Однак є надія. Нещодавні протоколи втручання довели свою ефективність у численних подвійних сліпих дослідженнях. Але раннє виявлення має вирішальне значення.

Тому в інтересах громадського здоров'я я пропоную цей тест з п'яти пунктів, який допоможе вам визначити, чи перебуваєте ви в групі ризику розвитку КРР. Постарайтеся відповісти на кожне запитання якомога чесніше, а потім підрахуйте свої бали. Пам'ятайте: лікування може означати різницю між здоровим домашнім життям зі справжнім людським спілкуванням і будинком жахів по щиколотку в тирсі та гіпсі.

Опитувальник для самодіагностики CRS

1) Скільки проектів з реконструкції ви розпочали цього року? (2 бали за кожен проект. Більші роботи – такі як "побудувати нове крило" – слід розбити на складові завдання з метою підрахунку). 2) Скільки проектів ви завершили цього року? (Відніміть по 1 балу за кожен. Виклик професіонала не вважається завершенням. Так само, як і "вивезення всього цього безладу на смітник"). 3) Над скількома проектами ви зараз активно працюєте? (По 1 балу за кожен. Блукання по домашньому магазину весь день у пошуках натхнення не вважається "роботою над проектом"). 4) Зайдіть до свого гаража, горища, майстерні, комори, пральні і тієї кімнати для гостей, в якій ніхто не може зупинитися, бо ліжко зараз слугує платформою для ящиків з напівсортованим залізяччям. Порахуйте, скільки у вас завалялося предметів "ремонтної невизначеності". Це інструменти, обладнання та матеріали, які ви купили більше місяця тому з наміром зробити певний проект, до якого так і не дійшли руки. (Додайте по 1 балу за кожне.) 5) Яке з наступних тверджень найбільш точно описує ваш ймовірний хід думок, коли ви входите до старого котеджу біля пляжу, який вам позичив друг сім'ї? A) "Це так дивно! Цілий тиждень буду тільки читати і плавати в океані!" Б) "Це дуже мило. Було б чудово, якби господарі просто завісили ґанок і поклали нову плитку у ванній кімнаті. Цікаво, чи не буде неввічливо запропонувати їм це?" В) "Ну, кістки у нього хороші, але

Гаразд, підрахуйте свої бали. Ось що означають ці цифри.

1-5 Немає поточної небезпеки СРК. (Хоча дещо більший ризик, якщо ви живете в будинку з лаймово-зеленим ворсистим килимом).
6-10 Здоровий ремонтник… без жодних проблем.
11-15 Наразі не страждають на СХВ, але мають ознаки надмірного ремонту. Негайно вживіть запобіжних заходів.
16 і вище Ймовірно, страждає на СХВ. Негайно зверніться до лікаря.

Пам'ятайте, шановні читачі: ремонт своїми руками може бути чудовим способом покращити ваше житлове середовище. Але ремонт без поміркованості є контрпродуктивним і може перетворити вашу оселю на джерело нескінченної тривоги та незадоволення. Поміркованість – це ключ. Я пропоную це щоденне твердження для всіх моїх колег, які роблять ремонт своїми руками:

"Будинок ніколи не буває "готовим". Він постійно змінюється, від початкового будівництва до неминучого руйнування. Жодні зусилля з мого боку не зроблять його завершеним, навіть на мить. Я приймаю свій будинок таким, яким він є зараз, і вирішую насолоджуватися ним – навіть кімнатою з облупленими шпалерами з квітковим принтом і контрастним квітковим бордюром – оскільки я беру участь у його постійній еволюції".

Якщо це не спрацює, ви завжди можете продати проклятого бегемота. Можливо, переїхати в квартиру з хорошою програмою технічного обслуговування і суворими правилами, що забороняють будь-які зміни.

До наступного разу, я бажаю всім вам щасливого, здорового ремонту.

Для отримання додаткової інформації про CRS зв'яжіться з Фондом розладів ремонту через Зал слави "Найкращий майстер на всі руки" за адресою: greatesthandymanever.com/contact/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *